Kauniečiai komplikavosi padėtį

2006 08 12 0:00
"Brugge" puolėjo Manasseho Ishiaku ataka.
Richardo Kybarto nuotrauka

Lietuvos klubams UEFA taurės turnyro antrojo atrankos etapo pirmosios rungtynės susiklostė nesėkmingai. "Kaunas" Danijoje apmaudžiai 1:3 pralaimėjo "Randers", o Marijampolės "Sūduvai" Kaune jokių vilčių nepaliko belgų "Brugge" klubas, nugalėjęs 2:0.

Kauniečiams rugpjūčio 24-ąją namie būtina "Randers" įveikti 2:0. Po mačo Danijoje Marius Žaliūkas su komanda į Kauną negrįžo. Jis išskrido tiesiai į Škotiją - Edinburgo "Hearts" su atraminio saugo pozicijoje rungtyniaujančiu futbolininku kontraktą pasirašys iki metų pabaigos.

Tragiška mačo pabaiga

"Sieksime atsirevanšuoti, bet net minties nebuvo, kad pralaimėsime "Randers". Sukūrėme daugiau progų už varžovus, tačiau rungtynių pabaigoje mūsų futbolininkai nesilaikė nurodymų - varžovams suteikė galimybių atakoms. Vis dėlto trečiąjį įvartį šeimininkams, galima sakyti, padovanojo teisėjas, jau per kompensuotą laiką sugalvojęs į mūsų vartus skirti 11 metrų baudinį. Net "Randers" futbolininkai ne iš karto suprato jo sprendimą", - kalbėjo "Kauno" treneris Eugenijus Riabovas.

Pirmajame kėlinyje, esant rezultatui 0:0, ypač gera proga nepasinaudojo kauniečių puolėjas Andrius Velička. Jis apsivarė vartininką, bet silpnai spirtą kamuolį "Randers" gynėjas spėjo atmušti nuo vartų linijos.

Danijos klubą į priekį 59-ą minutę puikiu smūgiu išvedė puolėjas iš Senegalo Djiby Fallasas. 80-ą minutę Gvidas Juška rezultatą išlygino baudos smūgiu. Tačiau po dviejų minučių kauniečių vartininką Mindaugą Malinauską, pakeitusį traumą patyrusį Eduardą Kurskį, "nuginklavo" Ganos rinktinės gynėjas Issahas Ahmedas, po baudos smūgio pirmas suskubęs prie kamuolio. Per kompensuotą laiką arbitras iš Velso Markas Whitby 11 metrų baudinį skyrė už tai, kad, jo nuomone, Nerijus Radžius baudos aikštelėje neleistinai prilaikė varžovą.

Vilčių "Brugge" nepaliko

"Komanda su galingais varžovais kovojo kaip galėjo. Likau patenkintas saugų žaidimu. Bet "Brugge" yra kur kas aukštesnio lygio komanda, nedovanojanti klaidų", - po pralaimėjimo 0:2 belgų ekipai pabrėžė "Sūduvos" strategas Algimantas Gabrys.

Marijampolės klubui negalėjo atstovauti po kojos traumos nepasveikęs vidurio gynėjas Darius Gvildys, o saugas Darius Maciulevičius per pastarąsias šalies pirmenybių rungtynes stipriai susitrenkė galvą. "Brugge" treneriai leido pailsėti keliems pagrindinės sudėties žaidėjams.

Pirmajame kėlinyje Belgijos komandos futbolininkai žaidė labai lėtai ir didelės persvaros neturėjo. Svečių gretose aktyviausias buvo vidurio saugas Jonathanas Blondelis. Jam 19-ą minutę įsiveržus į baudos aikštelę kamuolys atšoko Koenui Daerdenui ir šis jį pasiuntė praktiškai į tuščius vartus.

Antroje kėlinio pusėje "Sūduva" žaidė aktyviau. Gana pavojingai į vartus smūgiavo Karolis Jasaitis, Tomas Mikuckis. Aktyviai marijampoliečiai pradėjo žaidimą ir po pertraukos, bet "Brugge" apsigynė lengvai ir tvirtai perėmė iniciatyvą. Rezultatą 70-ą minutę padidino Kevinas Roelandtsas, kuriam tiksliai kamuolį iš dešinio krašto į baudos aikštelę perdavė Brianas Priske.

Dar keletą kartų "Sūduvą" nuo įvarčių gelbėjo vartininkas Gytis Padimanskas. Realiausią progą sušvelninti rezultatą 88-ą minutę turėjo marijampoliečių puolėjas iš Brazilijos Ottavio Braga - po jo smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį.

Rungtynių statistika

"Randers" (Danija) - "Kaunas" 3:1 (0:0)

Įvarčiai: 1:0 Fallas (59), 1:1 Juška (80), 2:1 Ahmedas (82), 3:1 K.Pedersenas (90+2, iš 11 m).

"Kaunas": Kurskis (Malinauskas, 75), Kančelskis, Bagužis, Radžius, Ivaškevičius (Juška, 67), Bartkus, Žaliūkas, Mančhava, Pilibaitis, Pehličius, Velička (Beniušis, 61).

"Sūduva" - "Brugge" (Belgija) 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Daerdenas (19), 0:2 Roelandtsas (70).

"Sūduva": Padimanskas, G.Klevinskas, Grigas, Mikuckis, D.Čigladzė, G.Slavickas (Urbšys, 46), Miklinevičius, Jasaitis (Cordeiro, 85), Mačiulis, Braga, Abramenka (Osipovičius, 57).

"Ventspils" - "Newcastle United" (Anglija) 0:1 ("Ventspils": Bička žaidė visą mačą), "Molde" (Norvegija) - Rygos "Skonto" (Latvija) 0:0, Talino "Flora" - "Brondby" (Danija) 0:0 ("Flora": Sirevičius žaidė iki 75 min.), Enšedės "Twente" (Olandija) - Talino "Levadia" 1:1 ("Levadia": Čepauskas žaidė visą mačą, Dovydėnas - nuo 90+2 min).