"Kauno" pergalė virto gėdingu fiasko

2007 07 26 0:00
"Kauno" legionierius iš Senegalo P.Mendy nuvylė komandos draugus - jo smūgiuotą 11 metrų baudinį vartininkas atrėmė.
Nuotrauka: © Lietuvos žinios

Pernykštis Lietuvos čempionas "Kaunas" sugebėjo neįveikti pirmojo Čempionų lygos barjero, nors visos kortos buvo šio klubo futbolininkų rankose. Kauniečius eliminavusi Juodkalnijos Golubovcų "Zeta" kitame etape kovos su Škotijos vicečempionu Glazgo "Rangers".

Antradienį "Kaunas" prieš "Zetos" futbolininkus jau 20-ą minutę pirmavo 3:0, bet laimėjo tik 3:2. To galutinei pergalei nepakako, nes prieš savaitę namie Juodkalnijos klubas laimėjo rungtynes 3:1.

Išbarstė didelę persvarą

Nors ir pliaupiant lietui mačą Lietuvos klubas pradėjo labai galingai, jau atrodė, kad svečių Kaune laukia skaudus sutriuškinimas. 7-ą minutę galva kamuolį į vartus pasiuntė Ričardas Beniušis, dar po dešimties minučių savo progos nepraleido laisvas baudos aikštelėje atsidūręs gruzinas Givi Kvarachelija, o 20-ą minutę į artimąjį vartų kampą taikliai smūgiavo Audrius Kšanavičius.

Pasibaigus rungtynėms "Zetos" vyriausiasis treneris Slobodanas Halilovičius kalbėjo, kad aikštės šeimininkai turėjo ryškią persvarą ore. Ji ypač didžiulė buvo mačo pradžioje. "Tačiau kai mūsų futbolininkai pradėjo žaisti kitaip, griebėsi jiems būdingų žemų perdavimų, įgijome pranašumą", - pažymėjo S.Halilovičius.

Svečiai surado silpną kauniečių vietą - vidurio gynybą. Būtent po atakos per šią zoną 33-ią minutę Slavenas Stjepanovičius "nuginklavo" pirmą kartą "Kauno" vartus gynusį slovaką Marianą Kello.

Šeimininkai dar iki pertraukos galėjo atgauti trijų įvarčių persvarą. Už "Zetos" gynėjo žaidimą ranka baudos aikštelėje 41-ą minutę į šios komandos vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Didžiausią iniciatyvą mušti baudinį parodė Pascalis Mendy iš Portugalijos. Jis tiesiog išplėšė kamuolį iš komandos draugų rankų. Tačiau P.Mendy smūgį vartininkas atrėmė.

Per pertrauką įsišėlusi liūtis pavertė aikštę didžiule bala. Žaisti futbolininkams buvo labai sunku. Kauniečiai stengėsi be perstojo atakuoti, bet jų atakoms stigo agresyvumo. Kur kas pavojingesni buvo Juodkalnijos žaidėjų išpuoliai. 71-ą minutę vienas prieš "Kauno" vartininką atsidūręs Žarko Koračas nepataikė į vartus, tačiau 90-ą minutę po užtrukusios komandos atakos savo pasiekė Marko Četkovičius - jo smūgiuotas kamuolys nuo virpsto kirto vartų liniją.

Strategas - pogrindyje

Kaip visuomet pastaruoju metu, į spaudos konferenciją atėjo "Kauno" vartininkų treneris Artūras Ramoška. Jis tituluojamas komandos vyriausiuoju treneriu, nes reikiamo lygio trenerio licencijos neturintis tikrasis "Kauno" strategas iš Baltarusijos Andrejus Zygmantovičius vadovauja ekipai iš pogrindžio.

"Rungtynės trunka ne 15, o 90 minučių. Neleistinos gynybos klaidos suteikė progų varžovams, o šie jomis ir pasinaudojo. Nuvylė ir kai kurių mūsų legionierių žaidimas", - prislėgtas pralaimėjimo kalbėjo A.Ramoška. Beje, "Kauno" pagrindinėje komandoje buvo net 7 užsienio futbolininkai, o per antrą kėlinį aikštėje pasirodė dar du kauniečių legionieriai.

Paklaustas, kodėl 11 metrų baudinį mušė P.Mendy, A.Ramoška atsakė, kad jis parodė didžiausią iniciatyvą. Paaiškėjo, jog treneriai prieš rungtynes futbolininkams nenurodė, kas turėtų mušti 11 metrų baudinį, jeigu jis būtų skirtas. Net mėgėjų komandose esama kitaip - iš anksto pasakoma, kam tokiu atveju reikėtų smūgiuoti kamuolį.

"Kauno" klube jau kelerius metus nesiliauja trenerių kaita - šį sezoną A.Zygmantovičius yra trečias ekipos strategas. Užkulisiuose kalbama, kad ir jo dienos jau suskaičiuotos. Per rungtynes su "Zeta" kauniečių trenerių štabe vėl buvo Eduardas Malofejevas, kuris kaip sporto direktorius buvo išvykęs į Vladimiro Romanovo pagrindinį futbolo klubą Edinburgo "Hearts".

Skelbta, kad "Kaunui" pasitraukus iš Čempionų lygos turnyro rezultatyviausias A lygos futbolininkas R.Beniušis išvyks į "Hearts".

Rungtynių statistika

Čempionų lyga. I atrankos etapo atsakomosios rungtynės

"Kaunas" - Golubovcų "Zeta" (Juodkalnija) 3:2 (3:1). I rungtynės - 1:3.

Įvarčiai: 1:0 Beniušis (7), 2:0 Kvarachelija (17), 3:0 Kšanavičius (20), 3:1 Stjepanovičius (33), 3:2 Četkovičius (90). 41 min. Mendy neįmušė 11 m baudinio.

"Kaunas": Kello, Mendy, Bagužis, Radžius (Screpisas, 69), Mančhava, Pehličius, Kvarachelija, Mrowiecas, Kšanavičius (Klimekas, 46), Ledesma, Beniušis.

Įspėti: Kvarachelija (15), Mendy (36), Mančhava (73), Bagužis (77), Mrowiecas (90).

"Astana" (Kazachstanas) - Rustavio "Olimpi" (Gruzija) 3:0. I - 0:0.

Borisovo BATE (Baltarusija) - Nikosijos APOEL (Kipras) 3:0 (po pratęsimo). I - 0:2.

"Ranger's" (Andora) - Tiraspolio "Šeriff" (Moldova) 0:3. I - 0:2.

"Sarajevo" (Bosnija ir Hercegovina) - "Marsaxlokk" (Malta) 3:1. I - 6:0.

Zagrebo "Dinamo" (Kroatija) - Lenkorano "Khazar" (Azerbaidžanas) 3:1 (po pratęsimo). I - 1:1.