Kazachų įveikti neįstengė

2014 03 06 6:00
G.Vičius (dešinėje) muša įvartį į Kazachstano vartus. Vaidoto Januškos (LFF) nuotrauka

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pirmąsias pasirengimo rungtynes Europos čempionato atrankos varžyboms baigė lygiosiomis.

Vakar lietuviai Turkijos kurorte Antalijoje išmėgino jėgas su Kazachstano rinktine. Igorio Pankratjevo auklėtiniai pirmavo, bet persvaros neišsaugojo - 1:1. FIFA rinktinių reitinge Lietuva yra 102 vietoje, Kazachstanas - 128.

Paleista proga

Rungtynės lietuviams prasidėjo puikiai. 4 minutę Mindaugui Kalonui pakėlus kampinį, varžovų gynėjai prarado budrumą ir kamuolys atiteko Gediminui Vičiui. Saugas nesunkiai iš arti pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Kazachstano futbolininkai gerai pažįsta G.Vičių, nes jis žaidžia šios šalies klube Karagandos "Šachtior".

Lietuvos rinktinė stengėsi žaisti trumpais perdavimais, dažniausiai veržėsi kairiuoju kraštu, kur aktyvus buvo Arvydas Novikovas. Vis tik palaipsniui kazachai perėmė iniciatyvą ir ėmė dažniau atakuoti. Lietuviai tuo metu pasitaikius progai stengdavosi sulėtinti rungtynių tempą ir neskubėjo.

Antro kėlinio pradžioje varžovai dar labiau suaktyvėjo. Mūsiškiai tuo metu ieškojo progų kontratakose ir kantriai gynėsi. Kazanės "Rubin" klube atsarginių suolą trinantis ir nuo praėjusio spalio oficialių rungtynių nežaidęs vartininkas Giedrius Arlauskas klaidų nedarė bei įrodinėjo esąs geros sportinės formos. Bet antro kėlinio viduryje jis neišgelbėjo komandos po tolimo Nurbolo Žumaskalijevo šūvio iš 17 metrų atstumo. Gavęs perdavimą, Kostanajaus "Tobol" saugas tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Praleidę išlyginamąjį įvartį, lietuviai stengėsi susigrąžinti iniciatyvą. Kamuolio kontrolę perimti pavyko, bet mūsiškių atakos buvo statiškos, o sprendimai puolime - lėti ir pavėluoti. Kazachų gynėjai lengvai "skaitė" lietuvių sumanymus. Tačiau vieną puikią progą išplėšti pergalę Lietuvos rinktinė turėjo. 89 minutę varžovai baudos aikštelėje visiškai laisvą paliko Mindaugą Panką. Jis ir pats veikiausiai nesitikėjo tokios dovanėlės, todėl gavęs perdavimą, galva smūgiavo labai netaikliai. Tad mače su potencialiai silpnesniais varžovais teko tenkintis lygiosiomis.

Kitas draugiškas rungtynes Lietuvos rinktinė žais gegužės 29 dieną Ventspilyje su Suomijos rinktine.

Jaunimas sutriuškintas

Vakar draugiškas rungtynes žaidė ir Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinė. Armino Narbekovo auklėtiniai Balstogės mieste susitiko su Lenkijos bendraamžiais.

Deja, mūsiškiams nepavyko rimčiau pasipriešinti - varžovams pralaimėta skaudžiu rezultatu 0:5 (0:2). Du įvarčius lenkams pelnė Kacperas Przybylko (62 ir 89 min.), po vieną - Rafalas Wolskis (10 min.), Pawelas Wszolekas (30 min.) ir Dominikas Furmanas (30 min. iš 11 m).

Prieš metus vykusiame draugiškame mače Lietuvos jaunimo ekipa lenkams buvo pralaimėjusi 0:3.

STATISTIKA

Lietuva - Kazachstanas 1:1 (1:0).

Antalija. Teisėjas - Michailas Vilkovas (Rusija). Įvarčiai - Gediminas Vičius (4), Nurbolas Žumaskalijevas (69).

Lietuva: G.Arlauskis, E.Vaitkūnas, T.Kijanskas, M.Žaliūkas, V.Borovskis (78' G.Freidgeimas), A.Novikovas, G.Vičius, M.Panka (54' N.Valskis), F.Černychas (55' S.Mikoliūnas), M.Kalonas (75' D.Petravičius), L.Spalvis (60' S.Stankevičius).