Kolumbija kopia į C grupės viršūnę

2014 06 19 21:11
Dramblio Kaulo Kranto žvaigždė Didier Drogba (antras iš dešinės) per antras iš eilės rungtynes Brazilijoje aikštėje pasirodė tik antrame kėlinyje. AFP/Scanpix nuotraukos

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje ketvirtadienį antro turo kovas pradėjo C grupės ekipos. Per pirmą dvikovą susitiko pergalėmis planetos pirmenybes pradėjusios Kolumbijos ir Dramblio Kaulo Kranto (DKK) rinktinės.

Įdomu, jog abi ekipos tarpusavyje grūmėsi pirmą kartą istorijoje. Šiam susitikimui teisėjavo 2010-ųjų pasaulio čempionato finale švilpęs anglas Howardas Webbas. Svarbius tris taškus iškovojo specialisto iš Argentinos Jose Pekermano treniruojami kolumbiečiai – 2:1 (0:0).

Veiksmo trileris prasidėjo po neįsimintino pirmo kėlinio. Tiesa, per pirmas 45 minutes labiausiai įsiminė aistruolių pokštas. Iš tribūnų ant vejos jie metė didelį pripūstą futbolo kamuolį. Kolumbijos rinktinės žaidėjas Jamesas Rodriguezas bateliu kamuolį pradūrė, išleido orą ir išnešė iš aikštės.

Aistruoliai privertė dukart stabdyti rungtynes, į aikštę įmesdami milžiniškus pripūstus futbolo kamuolius.

„Kai J. Rodriguezas aikštėje, mums viskas paprasčiau. Kiekvienąkart, kai jis gauna kamuolį, kiti stengiasi atsidengti, pasiūlydami jam kelis variantus“, – taip Kolumbijos rinktinės lyderį, pasižymėjusį per pirmas rungtynes su graikais, apibūdino gynėjas Juanas Cuadrado. Tačiau šįkart J. Rodriguezui nereikėjo atlikti perdavimo – 58 min. po kampinio pats galva įmušė pirmą įvartį – 1:0.

70 min. suklydo DKK gynėjas, savo aikštės pusėje praradęs kamuolį. Tuo pasinaudojęs Juanas Quintero greitoje atakoje išbėgo vienas prieš vartininką ir padvigubino rezultatą – 2:0. Tai buvo penktosios jo rungtynės rinktinėje ir pirmas įvartis nacionalinėje komandoje.

Nuo to momento iniciatyvą perėmė Dramblio Kaulo Kranto žaidėjai. Jų pastangos sunokino vaisių – 73 min. tris varžovus suklaidinęs Gervinho sušvelnino rezultatą 1:2. Išlyginti rezultato DKK futbolininkai neįstengė.

Jau per antras rungtynes iš eilės viena DKK rinktinės žvaigždžių Didier Drogba pradėjo sėdėdamas ant atsarginių suolelio. „Buvau nusiminęs, kai sužinojau, kad nesu įtrauktas į starto sudėtį žaisti su Japonija“, – nuoskaudos neslėpė žaidėjas. Antrame ture jo laukė tas pat. Aikštelėje D. Drogba pasirodė tik 60 minutę.

Pirmame ture Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai 2:1 įveikė Japonijos nacionalinę rinktinę, o Kolumbija 3:0 laimėjo prieš Graikiją.

Pirmą valandą nakties dėl pirmųjų taškų čempionate kausis kitos dvi C grupės komandos – Japonija ir Graikija.