Kolumbija pirmą kartą pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį

2014 06 29 9:01
LaPresse/Scanpix nuotrauka

Brazilijoje 20-am FIFA pasaulio futbolo čempionate sužaistos antrosios aštunfinalio varžybos, kuriose „Maracana“ stadione susitiko be pralaimėjimų šiame čempionate žengianti Kolumbijos rinktinė su Urugvajaus rinktine.

Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios Kolumbijos rinktinė prispaudė urugvajiečius ir šie tik gynėsi. Praėjus 15-ai minučių vaizdas šiek tiek pasikeitė, Urugvajaus rinktinė sukūrė kelias pavojingas atakas prie kolumbiečių vartų.

Netrukus buvo įmuštas tikriausiai gražiausias įvartis čempionate. 28-ą minutę taiklų šūvį iš toli įmušė kolumbietis Jamesas Rodriguezas 1:0.

Po įvarčio urugvajiečiai suaktyvėjo puolime ir kūrė vieną ataką po kitos, bet pasižymėti iki pirmo kėlinio pabaigos jiems taip ir nepavyko. Į rūbines komandos išėjo, kai švieslentėje rezultatu 1:0 pirmavo Kolumbijos komanda.

Antrajame kėlinyje greitą įvartį 50-ą minutę pelnė tas pats Jamesas Rodriguezas ir padvigubino pranašumą prieš Urugvajaus rinktinę 2:0. Šis įvartis 22-ų metų saugui buvo jau 5-as Jameso Rodriguezo sąskaitoje ir kartu su juo jis tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Po antrojo įvarčio sekė kelios pavojingos Urugvajaus rinktinės atakos, tačiau savo vartus puikiai gynė Davidas Ospina.

Likusį laiką kolumbiečiai daugiausiai dėmesio skyrė gynybai, o urugvajiečiai puolimui, tačiau Davidas Ospina nesuteikė jokių vilčių priešininkams. Po 90-ies minučių kovos pergalę šventė Kolumbijos rinktinė rezultatu 2:0. Ši pergalė garantavo kolumbiečiams vietą ketvirtfinalyje, kur jie susitiks su Brazilijos rinktine.