Konfederacijų taurė - brazilų rankose

Reuters/Scanpix nuotrauka

„Pasaulio čempionai grįžta!“ – skandavo dešimtūkstantinė geltonų sirgalių jūra legendiniame „Maracana“ stadione. Didžiausioje 2014-ųjų pasaulio čempionato repeticijoje – Konfederacijų taurės turnyre – triumfavo šeimininkė Brazilija.

Simboliška, kad finale brazilai nušlavė – 3:0 (2:0) – ne bet ką, o dabartinius pasaulio čempionus ispanus.

Brazilų šlovė – reanimuota. Į 22 vietą FIFA pasaulio reitinge nukritę ir iš pagrindindų rinktinę atnaujinę brazilai įrodė, kad futbolo talentų kasyklos jų šalyje – neišsemiamos.

Luiso Felipe Scolari kariai nuo pirmųjų minučių lyg išbadėję skėriai puolė ispanų vartus. Šie laikėsi vos 2 minutes, kol po sumaišties baudos aikštelėje Fredas pasiuntė kamuolį į vartus ir pradėjo audringą karnavalą.

Ispanai bandė atsitiesti, bet negailestingi brazilai jiems tiesiog neleido to daryti – puldami jie vis grasino ispanų vartams, o gindamiesi pražangomis stabdė be kokias varžovų atakų užuomazgas.

Nepaisant to, ispanams pavyko surengti vieną ataką, kuri galėjo bent trumpam nutildyti brazilų šventę. Vienas prieš Julio Cesarą iššokęs Pedro įveikė vartininką, tačiau ne įspūdingai gynyboje sužaidusį Davidą Luizą, kuris slysdamas išmušė kamuolį tiesiog nuo vartų linijos.

Nuo galimo 1:1, iki 2:0. Vos po trijų minučių Neymaras galingų smūgiu padvigubino brazilų persvarą.

Kad ir ką Vincente del Bosque buvo sumanęs per didžiąją pertrauką, vos prasidėjus antram kėliniui tai niekais pavertė Fredas, įmušęs antrą savo ir trečią brazilų įvartį.

Paskutinė viltis ispanams sužibo 55 minutę, kai Marcelo savo baudos aikštelėje nuvertė po keitimo pasirodžiusį Jesusą Navasą. Teisėjas Bjornas Kuipersas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą, tačiau prie jos stojęs Sergio Ramosas nepateikė kamuolio į vartus.

Ispanų košmaras tęsėsi. 68 minutę už paskutinės vilties pražangą prieš įkyrųjį Neymarą raudona kortelė buvo parodyta Gerardui Pique. Ispanai liko be vieno žaidėjo ir su trijų įvarčių deficitu.

Likęs laikas tebuvo formalumas. Brazilai smaginosi ir švaistė progas, o ispanai, atrodė, tiesiog negali įmušti.

29-erių iš eilės ispanų nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko. Ir nutrūko įspūdingai. Paskutinį kartą trimis įvarčiais ispanai buvo pralaimėję net prieš 28-erius metus.

Tuo tarpu brazilai Konfederacijų taurę laimėjo trečią kartą iš eilės ir ketvirtą per visą istoriją (1997, 2005, 2009 ir 2013 m.).

Geriausiu turnyro futbolininku buvo išrinktas brazilų lyderis Neymaras. Antrą vietą šioje kategorijoje užėmė ispanas Andresas Iniesta, trečią – praeityje „FC Vilniaus“ klube Lietuvoje rungtyniavęs Paulinho.

Rezultatyviausiu turnyro futbolininku tapo 5 įvarčius įmušęs ispanas Fernando Torresas, o geriausiu vartininku išrinktas brazilas J.Cesaras.

Brazilija 3 – 0 Ispanija

2’ [1 – 0] Fredas

44’ [2 – 0] Neymaras

47’ [3 – 0] Fredas

55’ Sergio Ramosas neįmušė 11 m baudinio

68’ Gerardas Pique – raudona kortelė