Kosta Rika po baudinių serijos nugalėjo Graikiją

2014 06 30 7:19
Reuters/Scanpix nuotrauka

Laimingą bilietą Brazilijoje ištraukė Kosta Rika, kuri daugiau kaip 120 minučių vykusiame mače sugebėjo išplėšti pergalę po 11 metrų baudinių. Kostarikiečiai įmušė visus 5 baudinius, o graikai – 3.

Nors pradžioje šio aštuntfinalio favoritu buvo laikoma dar nė karto turnyre nepralaimėjusi Kosta Rika, viskas apsivertė 67-ąją minutę, kai iš aikštės dėl antrosios geltonos kortelės buvo pašalintas O.Duarte.

Dar prieš tai 52-ąją min. įvartį į Graikijos komandos vartus įmušė Brianas Ruizo. Iki pat kėlinio pabaigos Centrinės Amerikos ekipa laikėsi iš paskutiniųjų, nors graikai turėjo ne vieną puikią progą pasižymėti. Tačiau jau per pridėtą teisėjo laiką vis dėlto kostarikiečiai neatlaikė spaudimo – nuo vartininko atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė Sokratis.

Pasibaigus mačui už kalbas ir protestus iš aikštės buvo išvarytas Graikijos rinktinės treneris Fernando Santosas, kuris taip ir nematė, kaip sekėsi jo ekipai.

Ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą ir, nors Graikija dominavo aikštėje, jai nepasisekė dar kartą įmušti ir išplėšti pergalę. Tad antrą kartą per jau keturis įvykusius aštuntfinalius ekipos mušė 11 metrų baudinius – savotišką loteriją.

Lemiamu loterijos momentu tapo ketvirtasis serijos smūgis – iki tol žaidėjai mušė be klaidų. Ketvirtąjį kartą graikų vartininką nuginklavo J.Campbellas, tačiau graiko Theofanio Geko smūgį atrėmė Kosta Rikos vartininkas. Penktąjį kartą nuo 11 metrų žymos smūgiavo M.Umania ir jis nesuklydo – 5:3 laimėjo kostarikiečiai ir pirmą kartą šalies futbolo istorijoje žais Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Kosta Rika 1 – 1 Graikija (po pratęsimo)

(11 metrų baudiniai: 5-3)

52‘ [1 – 0] Bryanas Ruizas