Krauju ir ašaromis aplaistytas triumfas

2008 05 23 0:00
Kai E.van der Saras atrėmė N.Anelkos smūgį, stadione prasidėjo čempionų šėlsmas.
AFP/Scanpix nuotraukA

Po dramatiškos kovos įveikęs Londono "Chelsea" ekipą "Manchester United" trečią kartą klubo istorijoje iškovojo Europos čempionų taurę.

Maskvos "Lužnikų" stadione per finalinę dvikovą Anglijos čempionai (MU) tik po baudinių serijos 6:5 įveikė varžovus, kuriems šį sezoną nepavyko iškovoti nė vieno trofėjaus. Šių metų finalas futbolo mėgėjams padovanojo reto atkaklumo ir intrigos reginį. Siekdami pergalės abiejų komandų futbolininkai, nepaliaujamai pliaupiant lietui, kovojo negailėdami nei savęs, nei varžovų.

Kruvina drama.

Stipriausios Europos klubinės komandos visas 120 rungtynių minučių neleido atsipalaiduoti šimtams milijonų žiūrovų, iki vėlumos stebėjusių finalinę dvikovą. Per lygiaverčių varžovų susidūrimus liejosi kraujas, kunkuliavo aistros, tačiau nei per pagrindinį, nei per teisėjo pridėtą laiką komandos nesugebėjo išsiaiškinti nugalėtojo. MU į priekį išsiveržė pirmo kėlinio viduryje, kai Cristiano Ronaldo galva nukreipė kamuolį į "Chelsea" vartus. Tai buvo 8-as portugalo įvartis turnyre ir 42-asis šį sezoną.

"Chelsea" pusiausvyrą atkūrė baigiantis pirma kėliniui, kai kamuolys po kelių rikošetų Mančesterio ekipos baudos aikštelėje sėkmingai atšoko prie Franko Lampardo, ir šis šaltakraujiškai jį pasiuntė į varžovų vartus.

Baudinių serija buvo dar vienas nepakartojamas reginys. Prie 11 m žymos klydo geriausi abiejų komandų žaidėjai. MU lyderis ir rezultatyviausias sezono žaidėjas C.Ronaldo nesugebėjo pergudrauti Peterio Čecho, o Londono klubo kapitonas Johnas Terry, turėdamas galimybę išplėšti pergalę, smūgiuodamas slystelėjo ir kamuolys atsimušė į virpstą. Per lemiamą dvikovą sėkmė lydėjo MU komandos vartininką Edwiną van der Sarą - jis atrėmė paskutinį Nicolaso Anelkos smūgį.

Verksmas lietuje

Per kiaurai merkiantį lietų "Lužnikų" stadione triumfuojantys "Raudonųjų velnių" žaidėjai sugriuvo ant pergalę išplėšusio vartininko, o sugniuždytiems "Chelsea" futbolininkams teliko bejėgiškai stebėti varžovų šėlsmą. Nepaguodžiamas buvo J.Terry, neslėpęs nusivylimo ir kartėlio ašarų. Ekipos kapitono, per pratęsimą galva atrėmusio Mančesterio žaidėjo Ryano Giggso smūgį į tuščius vartus, nenuramino nei treneris Avramas Grantas, nei komandos draugai. Ašaros sruvo ir vokiečio Michaelio Ballacko skruostais, jis antrą kartą pralaimėjo Čempionų lygos finale.

MU futbolininkai, prieš 10 dienų iškovoję Anglijos čempionų titulus, džiaugsmo ašaromis aplaistė po devynerių metų pertraukos susigrąžintą UEFA Čempionų taurę.

Dramatiškos finalų atomazgos ilgainiui užsimiršta, bet čempionų vardai išlieka amžiams.

STATISTIKA

"Manchester United" - Londono "Chelsea" 1:1 (1:1, 0:0, 0:0). Baudinių seriją 6:5 laimėjo MU klubas. Įvarčiai: 26 min. Cristiano Ronaldo; 45 min. Frankas Lampardas.