L.Modričiaus „torpeda“ vainikavo pirmą Kroatijos pergalę Europos čempionate

2016 06 12 18:00

Sekmadienį prasidėjo Europos čempionato C grupės varžybos. Kroatijos rinktinė neišnaudojo daugybės progų, bet įspūdingas Luka Modričiaus šūvis garantavo jai pergalę prieš Turkiją 1–0.

Rungtynes kiek geriau pradėjo Kroatijos futbolininkai. Jau antrą minutę po perdavimo iš krašto Ivanas Rakitičius smūgiavo į tolimąjį kairįjį kampą, bet mušė kamuolį blauzda, tad jis skriejo šalia virpsto. Per pirmąsias minutes žaidimas vyko šalia turkų baudos aikštelės prieigų. Pavojingų epizodų pirmojoje rungtynių dalyje buvo užfiksuota mažai. 17 minutę pirmą progą pasižymėti turėjo kroatai, kai Mario Mandžukičius galva smūgiavo baudos aikštelėje, bet gynėjas Hakanas Balta blokavo smūgį. Tuo tarpu atmosfera stadione buvo nuostabi – abiejų ekipų fanai kūrė šventę didžiuliu triukšmu ir skanduotėmis.

29 minutę realiausią progą pasižymėti turėjo Turkijos rinktinė. Standartinėje situacijoje Ozanas Tufanas iš arti smūgiavo į vartus galva, bet savo vietoje buvo vartininkas Danijelis Subasičius, kuris prispaudė kamuolį prie vartų linijos. Aikštėje netrūko kietos kovos. Smūgio alkūne sulaukęs Kroatijos gynėjas Vedranas Čorluka pateko į medikų priežiūrą, jam buvo sutvarstyta galva. Kėliniui einant į galą Kroatija sugebėjo pralaužti ledus. Po kampinio kamuolys atšoko už baudos aikštelės buvusiam Lukai Modričiui, o Madrido „Real“ žvaigždė vienu lietimu paleido „torpedą“ į Volkano Babacano ginamus vartus, pataikydamas kamuolį į kairįjį kampą.

Antrojo kėlinio pradžia buvo energinga. Turkai pabandė užspausti oponentus jų baudos aikštelėje, bet tiek D.Subasičius, tiek gynėjai pasidarbavo, jog bet koks pavojus būtų neutralizuotas. Tačiau 52 minutę kroatai buvo labai arti antrojo įvarčio – baudos smūgiu Darijo Srna sudrebino vartų konstrukciją, o vartininkas tiesiog liko stovėti vietoje. Vėliau kroatai kelis kartus bandė smūgiuoti į vartus, bet progomis Ante Čačičiaus auklėtiniams naudotis sekėsi sunkiai. D.Srna buvo aktyvus dešiniajame krašte, kuris, panašu, buvo didžiausia turkų silpnybė. 67 minutę Kroatija vėl neišnaudojo beveik šimtaprocentinės progos. Ivanas Perisičius kairiajame krašte sėkmingai sprintavo iki galinės linijos, atidavė aštrų perdavimą prie vartų, bet Marcelo Brozovičius iš dviejų metrų nesugebėjo tinkamai pataikyti į kamuolį. Po kelių minučių kroatai dar kartą pataikė į skersinį. Šį kartą M.Mandžukičius persavė kamuolį į vartininko aikštelę, o ten oro dvikovą laimėjęs I.Perisičius savo smūgį atliko į vartų konstrukciją. Turkams nekaip nepavyko nusimesti varžovų kuriamo pavojaus. 83 minutę savo vartus teko gelbėti V.Babacanui, kuris sugebėjo atmušti kamuolį prieš jį išbėgusio I.Perisičiaus smūgį. Iki mačo pabaigos reikšmingų įvykių nebuvo užfiksuota. Turkijos bedantis puolimas neleido komandai įmušti išlyginamojo įvarčio, o kroatai galėjo džiaugtis revanšu už pralaimėjimą 2008 metų turnyro ketvirtfinalyje. Rezultatas: Turkija 0 – 1 Kroatija 41“ [0 – 1] Luka Modrič