L. Suarezo dublis Mančesteryje atnešė svarbią pergalę „Barcelonai“

2015 02 25 8:01
Luisas Suarezas. AFP/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygoje antradienį buvo sužaisti du aštuntfinalio susitikimai. Viename jų rimtą žingsnį kito etapo link žengė „Barcelona“ klubas, svečiuose susitvarkęs su „Manchester City“ komanda 2-1.

Rungtynės prasidėjo gana ramiai. Abi komandos atliko įprastą žvalgybą. „Man City“ siekė pasinaudoti kiekviena galimybe paspausti savo oponentus. 6 minutę pirmą smūgį atliko Edinas Džeko, kurį sustabdė Gerardas Pique. 12 minutę pirmą pusprogę pasižymėti turėjo Luisas Suarezas, kuris iš pradžių bandė atiduoti perdavimą baudos aikštelėje buvusiam komandos draugui, o vėliau smūgiavo šalia vartų. Visgi visai netrukus urugvajietis išnaudojo kitą gautą galimybę. Perdavimo iš krašto sustabdyti nepavyko Vincentui Kompany, o L.Suarezas buvo greitesnis ir stipriu smūgiu kaire koja „sušaudė“ Joe Hartą iš arti. Tai buvo pirmasis jo įvartis įmuštas prieš Anglijos klubą po to, kai paliko britų salas praeitą vasarą.

21 minutę šansą išlyginti rezultatą turėjo E.Džeko. Jis priėmė puikų Gaelio Clichy perdavimą, bet nukreipė kamuolį ne į vartų plotą ir pavojus katalonų vartams nuslūgo. Po penkių minučių savo vartininkui teko gelbėti J.Hartui. Po ilgos atakos ir gero Neymaro perdavimo, L.Suarezas ir vėl pabėgo nuo V.Kompany, tačiau atsidūręs prieš vartininką nesugebėjo tiksliai pasiųsti kamuolio į vartus – varžovas koja blokavo smūgį.

„Barcelona“ dominavimas tęsėsi toliau. Netrukus dar vienoje įspūdingoje komandinėje atakoje Jordi Alba krašte susitvarkė su varžovu ir atliko tikslų perdavimą L.Suarezui. Pastarasis buvo tiesiai prieš vartus ir pakišo koją reikiamu metu, taip nukreipdamas kamuolį į dešinįjį kampą. Svečiai padvigubino rezultatą. Katalonai toliau kontroliavo žaidimą. Trumpas atkarpas, kol turėjo kamuolį, „City“ futbolininkai bandė veržtis varžovų vartų link, tačiau jų žaidime netrūko techninio broko. Tuo tarpu kėlinio gale Danielis Alvesas buvo labai arti įvarčio, bet kamuolio perkėlimo per vartininką neužteko – jis atsimušė į vartų skersinį.

Antrąją rungtynių dalį „miestiečiai“ pradėjo nusiteikę pelnyti įvartį. Iš pradžių Samiro Nasri galingas smūgis buvo blokuotas, o netrukus po kampinio E.Džeko smūgiavo kamuolį galva, bet jis skriejo tiesiai į vartininką. 53 minutę S.Aguero taip pat turėjo šansą pasižymėti. Jis atsikratė gynėjo ir pademonstravo puikią kamuolio valdymo techniką, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. 69 minutę „Man City“ pastangos puolime atsipirko. Gražioje atakoje Davidas Silva baudos aikštelėje technišku perdavimu galine pėdos dalimi patiesė kamuolį S.Aguero, kuris išlaikė šaltakraujiškumą ir stipriu smūgiu įveikė Marcą-Andre Ter Stegeną. Visai netrukus šeimininkų pakilimo momentas subliuško. G.Glichy pavojingai sužaidė prieš Dani Alvesą ir gavo antrą geltoną kortelę. Manuelio Pellegrini auklėtiniai liko mažumoje. Tuo tarpu ispaną aikštėje pakeitė Adriano.

77 minutę puikų šansą turėjo L.Messi, bet į jo smūgį budriai sureagavo J.Hartas ir numušė kamuolį virš vartų. Vėliau mače netrūko kontaktinio futbolo. Abi komandos kelis kartus pateko į nuošalę, o „City“ desperatiškai bandė išlgyinti rezultatą. Tačiau „blaugranos“ gynyba neklydo, o komanda netgi sugebėjo išplėšti vienuolikos metrų baudinį. Visgi J.Hartas atrėmė L.Messi smūgį, o argentiniečiui nepavyko savo bandymo ištaisyti, kai krisdamas, galva smūgiavo netiksliai. Svečiai sugebėjo išlaikyti pranašumą ir išsivežti svarbią pergalę ir du įvarčius iš „Etihad“ stadiono.

„Juventus“ namuose įveikė „Borussia“

Kitame susitikime Turino „Juventus“ namuose susikovė su Dortmundo „Borussia“ klubu. Nors svečiai iš Vokietijos stengėsi žaisti aktyviai, tačiau „Juve“ iškovojo pergalę rezultatu 2-1.

Pirmąjį kėlinį „Borussia“ klubas pradėjo galingu smūgiu, tačiau Ciro Immobile smūgiavo virš vartų. Abi ekipos nuo pirmų minučių rungtyniavo aktyviai ir be didesnės žvalgybos, todėl futbolas buvo žaidžiamas tikrai aukštu tempu. Kamuolio kontrolė mačo pradžioje priklausė svečiams iš Vokietijos. Visgi 13 mačo minutę „Juventus“ klubui pavyko išsiveržti į priekį. Alvaro Morata iš aštraus kampo smūgiavo į vartus, o „Borussia“ vartininkas Romanas Weidenfelleris kamuolį atmušė prieš save bei taip suteikė šansą Carlosui Tevezui smūgiuoti į tuščius vartus. Argentinietis šio šanso vėjais nepaleido ir pelnė įvartį. Jau 19 minutę „Borussia“ klubui pavyko išlyginti rezultatą.

„Juves“ gynėjas Giorgio Chiellini paslydo lygioje vietoje ir kamuolį perėmęs Marco Reusas išbėgo vienas prieš Gianluigi Buffoną bei nesunkiai jį nuginklavo. 22 minutę gudrų smūgį galva pabandė atlikti A.Morata, bet ispanas smūgiavo šalia vartų. Po to komandos dar kelis kartus apsikeitė pavojingais smūgiais. Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio abi komandos atliko po keitimą. „Borussia“ gretose traumą patyrė krašto gynėjas Lukaszas Piszczekas, kurį aikštėje pakeitė Matthiasas Ginteris. „Juventus“ klube rungtynių tęsti nebegalėjo Andrea Pirlo, o vietoje jo į aikštę žengė Roberto Pereyra. „Borussia“ klubui toliau priklausė kamuolio kontrolė bei iniciatyva, Tačiau kėlinio pabaigoje antrą įvartį pelnė „Juventus“ ekipa. Po Paulio Pogba perdavimo smūgiu iš arti pasižymėjo puolėjas A.Morata. Taigi, po pirmo kėlinio „Juventus“ pirmavo, nors „Borussia“ pagal žaidimą atrodė geriau. Visgi Vokietijos klubo gynyba didelio pasitikėjimo nekėlė, nes Turino klubas praktiškai išnaudojo visus savo pirmojo kėlinio šansus.

Iškart po pertraukos „Borussia“ atliko keitimą: Sokratis Papastathopoulos baigė savo pasirodymą, o jį pakeitė Oliveris Kirchas. Taip pat kėlinio pradžioje „Juventus“ saugas Arturo Vidalis gavo geltoną kortelę. „Borussia“ toliau stengėsi ilgiau kontroliuoti kamuolį ir jiems tai pavyko. Tiesa, 54 minutę „Juve“ pakėlė pavojingą kampinį, bet R.Weidenfelleris buvo savo vietoje. Po kelių minučių į „Juventus“ vartus smūgiavo Ciro Immobile, bet jo smūgis buvo atremtas. 62 minutę gražią ataką surengė „Juventus“ klubas, tačiau ji buvo užbaigta stipriu, bet netiksliu C.Tevezo smūgiu.

Po kelių minučių C.Tevezas dar kartą atliko smūgį ir šįkart kamuolys pralėkė visai šalia virpsto. Kitame aikštės gales „Borussia“ taip pat bandė smūgiuoti, bet G.Buffonui kamuolio gaudyti neprireikė. 86 minutę „Juventus“ vos neįmušė trečio įvarčio. Atakos smaigalyje atsidūrė R.Pereyra, tačiau jis kamuolį pasiuntė visai šalia vartų virpsto. Mačo pabaigoje „Juve“ atliko likusius du savo keitimus ir taip stengėsi išlaikyti savo persvarą. Tai Italijos čempionai padarė ir iškovojo svarbią pergalę namuose, kurią apkartino praleistas įvartis, o jis vilties suteiks svečiams atsakomojo mačo rungtynėse.

„Juventus“ 2 – 1 „Borussia“

13‘ [1 – 0] Carlos Tevez

19‘ [1 – 1] Marco Reus

43‘ [2 – 1] Alvaro Morata