Latvijos futbolininkai šiandien stos prieš olandus

2014 11 16 14:17
E grupės absoliuti lyderė Anglijos rinktinė namie 3:1 nugalėjo Slovėnijos komandą. AFP/Scanpix nuotrauka

Atrankos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą varžybose šeštadienį žaistos devynerios C, E ir G grupių rungtynės. Daugiausia įvarčių į savo vartus praleido Lietuvos rinktinė. O mūsų kaimynai latviai šį vakarą svečiuose susikaus su Olandijos nacionaline komanda.

E grupėje žaidžianti Lietuvos rinktinė vakar 0:4 pralaimėjo Šveicarijai ir, surinkusi 6 taškus (2 pergalės, 2 pralaimėjimai) užima ketvirtąją vietą. Teik pat taškų turinti Šveicarija žengia trečia.

Penkta šioje grupėje yra Estijos komanda (1 pergalė, 1 lygiosios, 2 pralaimėjimai), kuri rungtynes su autsaideriais San Marino futbolininkais šeštadienį svečiuose baigė lygiosiomis - 0:0. Absoliuti E grupės lyderė Anglijos rinktinė šeštadienį Londone 3:1 nugalėjo Slovėnijos ekipą ir, iškovojusi ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų, turi maksimumą taškų – 12. Per kitas atrankos rungtynes Lietuvos futbolininkų varžovai bus anglai. Su jais mūsų šalies rinktinė žais jau kitais metais - kovo 27-ąją Londone.

Šiandien vyks dar devynerios atrankos į 2016 metų Europos futbolo čempionatą. A grupėje žaidžianti Latvijos rinktinė svečiuose susikaus su Olandijos futbolininkais. Po trijų turų olandai žengia treti (1 pergalė, 2 pralaimėjimai), latviai – ketvirti (1 lygiosios, 2 pralaimėjimai). A grupėje pirmauja po tris pergales pelniusios Islandijos ir Čekijos rinktinės (abi turi po 9 taškus).

Į devynias grupes suskirstytos 53 rinktinės kovoja dėl 23 kelialapių į Europos čempionatą. Dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos ir geriausia trečiąją vietą užėmusi ekipa iš karto pateks į finalinį turnyrą. Kitos trečiojoje pozicijoje likusios 8 rinktinės toliau kovos dėl paskutinių keturių kelialapių.

Šeštadienio rungtynių rezultatai

C grupė

Liuksemburgas - Ukraina 0:3

33' [0 - 1] Andrijus Jarmolenka

53' [0 - 2] A. Jarmolenka

56' [0 - 3] A. Jarmolenka

Makedonija - Slovakija 0:2

25' [0 - 1] Jurajus Kucka

38' [0 - 2] Adamas Nemecas

Ispanija - Baltarusija 3:0

18' [1 - 0] Isco

19' [2 - 0] Sergio Busquetsas

55' [3 - 0] Pedro Rodriguezas

Anglija – Slovėnija 3:1

57' [0 - 1] Jordanas Hendersonas (į savus vartus)

59' [1 - 1] Wayne‘as Rooney (iš 11 m baudinio)

67' [2 - 1] Danny Welbeckas

72' [3 - 1] D. Welbeckas

Šveicarija - LIETUVA 4:0

66' [1 - 0] Giedrius Arlauskis

68' [2 - 0] Fabianas Scharas

80' [3 - 0] Xherdanas Shaqiri

90' [4 - 0] X. Shaqiri

Austrija - Rusija 1:0

73' [1 - 0] Rubinas Okotie

Moldova - Lichtenšteinas 0:1

74' [0 - 1] Franzas Burgmeier

Juodkalnija - Švedija 1:1

9' [0 - 1] Zlatanas Ibrahimovičius

80' [1 - 1] Stevanas Jovetičius (iš 11 m baudinio)

1. Austrija 4 3 1 0 5:2 10

2. Švedija 4 1 3 0 5:3 6

3. Rusija 4 1 2 1 6:3 5

4. Juodkalnija 4 1 2 1 3:2 5

5. Lichtenšteinas 4 1 1 2 1:6 4

6. Moldova 4 0 1 3 2:6 1