Latvijos rinktinei - skaudūs Olandijos futbolininkų smūgiai

2014 11 16 21:52
Reuters/Scanpix nuotrauka

Olandijos rinktinė sekmadienį iškovojo antrą pergalę atrankoje į 2016 metų Europos čempionatą Prancūzijoje. Trenerio Guuso Hiddinko komanda namuose rezultatu 6-0 sutriuškino Lietuvos kaimynę Latviją.

„Oranžiniai“ į priekį išsiveržė šeštą susitikimo minutę. Po gero Arjeno Robbeno perdavimo tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Robinas van Persie. Po pusvalandžio įvartį įmušė ir pats A.Robbenas. Olandas tradiciškai kaire koja „užsuko“ kamuolį į artimąjį vartų kampą ir šeimininkų persvara padvigubėjo. Dar labiau olandų persvara padidėjo prieš pirmojo kėlinio pabaigą. Klaasas-Janas Huntelaaras „uždarė“ Ibrahimo Affelay‘aus perdavimą ir rezultatas tapo 3-0. Antrojo kėlinio pradžioje Olandijos rinktinės variklis užgeso, bet rungtynių pabaigoje užsivedė ir įjungė aukštesnę pavarą.

78 minutę Jeffrey Bruma pavertė R.Van Persie atliktą perdavimą įvarčiu, todėl šeimininkų persvara latviams tapo neįkandama. 82 minutę A.Robbenas savo firminiu stiliumi pelnė asmeninį dublį ir Olandijos rinktinės persvara išaugo iki penkių įvarčių. Tašką rungtynėse padėjo trečiojo įvarčio autorius K.J.Huntelaaras. Puolėjas pamatė, kad latvių vartininkas Aleksandras Kolinko yra toli nuo vartų linijos, todėl atliko stiprų smūgį ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Pergalę iškovoję olandai lieka trečioje A grupės turnyrinės lentelės vietoje, o latviai – ketvirti.