Lemiamas Trakų komandos spurtas

2015 10 06 6:00
Davidas Aršakianas (geltona apranga) į "Sūduvos" vartus įmušė vieną įvartį. www.fkt.lt nuotrauka

Lietuvos futbolo A lygos 30 ture įvyko dviejų miestų derbiai. Laikinosios sostinės komandų akistatoje "Stumbras" pranoko "Spyrį", o uostamiesčio ekipų kovoje "Atlantas" buvo akivaizdžiai pajėgesnis už "Klaipėdos granitą".

Tačiau ne tai buvo svarbiausias turo įvykis. "Trakai" 2:0 nugalėjo Marijampolės "Sūduvą", iškovojo 7 pergalę per 8 pastarasias rungtynes ir neleidžia ramiai jaustis trečio titulo iš eilės siekiančiam Vilniaus "Žalgiriui". Čempionato lyderius ir toliau skiria 5 taškai.

Uždengė snaiperį

Išplėšti dar vieną pergalę "Trakams" padėjo geriausias A lygos III rato žaidėjas Jurijus Mamajevas, vertinamas už puikius perdavimus ir sumanų žaidimą. Būtent po šio ruso perdavimų pirmame kėlinyje įvarčius į "Sūduvos" vartus įmušė Nerijus Valskis ir Davidas Aršakijanas. J. Mamajevas šį sezoną atliko jau 22 rezultatyvius perdavimus.

„Trakų“ komanda be vargo pereidavo į varžovų aikštės pusę, o „Sūduvos“ bandymai atakuoti būdavo padriki. Trakiškiai taip pat sugebėjo neutralizuoti „Sūduvos“ lyderį, rezultatyviausią šio sezono A lygos žaidėją Tomą Radzinevičių (21 įvartis). Marijampolietis per visas rungtynes taip ir neturėjo progų pasižymėti.

Per visą karjerą 34 metų T. Radzinevičius A lygoje yra įmušęs 99 įvarčius, bet "Trakų" gynėjai neleido jam atlikti 100-ojo tikslaus smūgio.

„Pirmame kėlinyje įmušėme gražius įvarčius, žaidimo kokybė buvo gera. Po pertraukos jau rūpinomės savų vartų saugumu. Manau, mūsų pergalė niekam nekelia abejonių“, - tvirtino „Trakų“ treneris Valdas Urbonas.

Trakų komanda šį sezoną marijampoliečius įveikė per visas 4 tarpusavio dvikovas.

„Galbūt atsiliepė tai, kad žaidėme 4 rungtynes per 12 dienų laikotarpį. Darėme nemažai klaidų, žaidėjai neužsiimdavo tinkamų pozicijų. Tai psichologinės problemos, - teigė „Sūduvą“ treniruojantis serbas Aleksandras Veselinovičius. - Antrame kėlinyje žaidėme kokybiškiau, tačiau sunku atsitiesti, kai praleidi du įvarčius. Kovoje dėl bronzos „Atlantas“ vėl priekyje, bet mums dar lieka šešerios rungtynės ir kiekvienai kovai turime rengtis taip, lyg žaistume su Madrido „Real“ komanda.“

Patampė nervus

„Žalgiris“ tuo metu mušė įvarčius Šiauliuose. Ten čempionai 4:1 pranoko vietos „Šiaulių“ komandą.

Vilniečiams rungtynės prasidėjo netikėtai. Šiaulių ekipa žengė į priekį po ukrainiečio Oleksejaus Godino įvarčio ir po pirmo kėlinio pirmavo 1:0.

„Išgąsdinome „Žalgirį“, - po rungtynių šypsojosi „Šiaulių“ treneris Deivis Kančelskis. - Jie mums leido žaisti, ir tuo pasinaudojome.“

Tačiau po pertraukos šiauliečių džiaugsmas baigėsi. Pyktelėję žalgiriečiai per 25 antro kėlinio minutes įmušė 4 įvarčius ir laimėjo rungtynes.

„Per pertrauką šiek tiek pakoregavau taktinę schemą ir pasakiau komandai, kad paprasčiausiai reikia nusiraminti ir tikėti tuo, ką darai. Neabejojome, kad anksčiau ar vėliau įmušime. Buvo svarbu nepražiopsoti varžovų kontratakos“, - sakė „Žalgirį“ treniruojantis Valdas Dambrauskas.

Šiauliuose du kartus pasižymėjo Darvydas Šernas. Tik liepą čempionų komandą papildęs puolėjas per 11 rungtynių jau spėjo įmušti 10 įvarčių.

„Šiuo metu esu neblogos sportinės formos, greitai pritapau prie naujos aplinkos. Nemažai padeda komandos draugai, iš jų gaunu daug perdavimų“, - sakė D. Šernas.

Dėl nacionalinių rinktinių rungtynių A lygoje skelbiama pertrauka iki spalio 17 dienos.

XXX turo statistika

Kauno "Stumbras" - Kauno "Spyris" 1:0 (0:0). A. Rimkevičius (55 iš 11 m).

„Trakai“ - Marijampolės „Sūduva“ 2:0 (2:0). N. Valskis (29), D. Aršakianas (42).

„Klaipėdos granitas“ - Klaipėdos „Atlantas“ 1:5 (0:2). D. Duminka (79); M. Maksimovas (27), D. Norvilas (31 iš 11 m), R. Vėževičius (66), O. Verbickas (77), L. Baranauskas (90).

„Šiauliai“ - Vilniaus „Žalgiris“ 1:4 (1:0). O. Godinas (11); D. Šernas (47 ir 67), D. Šemberas (51), J. Kendyšas (70).