Lenkija Europos čempionate startavo pergalingai

2016 06 12 20:48

Sekmadienį prasidėjo C grupės rungtynės. Pirmieji žaisti pradėjo Lenkijos ir Šiaurės Airijos futbolininkai. Lenkija visose statistikos grafose dominavo, bet šventė pergalę tik 1–0 ir pergalingai pradėjo savo EURO 2016 kampaniją.

Nuo pirmų minučių Lenkija primetė savo žaidimą ir visiškai užspaudė Europos čempionato debiutantus. Pirmas 15 minučių Šiaurės Airijai teko tik gintis, tačiau tai jie darė sėkmingai. Keli lenkų smūgiai buvo blokuoti, o dar kelis kartus Lenkijos žaidėjai smūgiavo šalia varžovų vartų. Pirmo kėlinio laikas artėjo link pabaigos, o žaidimo scenarijus nesikeitė. Lenkija toliau spaudė savo varžovus, o Šiaurės Airija tik atsimušinėjo bei pavojingų kontratakų nesukūrė.

32 minutę gerą šansą turėjo puolėjas Arkadiuszas Milikas, kuris puikiai suklaidino varžovus, tačiau smūgiavo šiek tiek virš vartų. 39 minutę labai stipriai į vartus smūgiavo Bartoszas Kapustka, bet saugo smūgį atrėmė Šiaurės Airijos vartininkas. Po uždirbto kampinio lenkams ir vėl pavyko smūgiuoti, bet šįkart šalia vartų. Per pirmą kėlinį Šiaurės Airija taip ir neatliko nė vieno smūgio, tačiau taip pat nepraleido įvarčio, o tai jiems yra teigiamas rezultatas.

Iškart po pertraukos Paddy McNairas buvo pakeistas ir Šiaurės Airijos rinktinės treneris išleido Stuartą Dallasą. Visgi antrajame kėlinyje Šiaurės Airijai taip sėkmingai apsiginti nepavyko ir Lenkija pelnė greitą įvartį. Po greitos atakos Jakubas Blaszczykowskis atliko gerą perdavimą A.Milikui ir Lenkijos puolėjas šįkart smūgiavo tiksliai į vartus.

Po įvarčio Lenkija savo žaidimo plano nekeitė ir toliau savo stovyklą buvo įkūrę varžovų aikštės pusėje bei bandė įmušti antrą įvartį. Visgi Šiaurės Airija nuo kitų atakų apsiginti sugebėjo ir antro įvarčio greito nepraleido. 66 minutę Šiaurės Airija atliko dar vieną keitimą ir vietoje Shane'o Fergusono į aikštę žengė puolėjas Conoras Washingtonas. Maždaug po dešimties minučių Kyle'as Lafferty bandė pasižymėti smūgiu per save, tačiau Šiaurės Airijos puolėjas į vartus nepataikė.

Po to Šiaurės Airija atliko pirmąjį keitimą ir vietoje Chriso Bairdo pasirodė puolėjas Jamie Wardas. Ypatingo šturmo Šiaurės Airija mačo pabaigoje nesukūrė, o Lenkijos gretose įvartį įmušti galėjo Grzegorzas Krychowiakas, bet „Sevilla“ saugas smūgiavo labai arti virpsto. Savo persvarą lenkai išlaikė iki pat mačo pabaigos, todėl jie galėjo džiaugtis šia svarbia pergale Europos čempionate. Rezultatas: Lenkija 1 – 0 Šiaurės Airija 51' [1 – 0] Arkadiusz Milik