Lenkija po 11 metrų baudinių įveikė šveicarus

2016 06 25 19:17

Pirmąjame Europos čempionato aštunfinalio susitikime pergalę po pratęsimo ir 11 metrų baudinių iškovojo Lenkija.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1. Per pridėtą laiką nugalėtojas nepaaiškėjo, tad buvo mušami 11 metrų baudiniai, po kurių pergalę rezultatu 5:4 šventė lenkai. Pagrindiniame susitikimo laike pirmieji 39-ąją minutę pasižymėjo lenkai, o įvartį įmušė J.Blaszczykowskis. Išlyginamąjį įvartį Šveicarijos rinktinei 82-ąją minutę pelnė X.Shaqiri.

Jokios žvalgybos. Žinant rungtynių svarbą ir komandų gynybinius sugebėjimus, būtų nenuostabu, jog susitikimas prasidėtų uždaru ir atsargiu futbolu. Nepaisant to, abi ekipos žvalgyba neužsiėmė – jau pirmąją minutę Lenkija turėjo puikią progą pasižymėti. Neatsargiai sužaidę šveicarų gynėjai atliko neapskaičiuotą perdavimą savo vartininkui, kurį spaudė lenkų puolėjas R.Lewandowskis. Atšokusį nuo vartininko kojos kamuolį pagavo A.Milikas, tačiau jo smūgis į apytuščius vartus buvo netaiklus.

Kontrataka. Lenkų spaudimas vaisių davė jau 39-ąją minutę. Kamuolį iš šveicarų perėmusi Lenkijos ekipa pasileido į puolimą. Nuostabų reidą kairiame atakos krašte atlikęs Kamilas Grosickis perdavė juvelyrinį perdavimą Jakubui Blaszczykowskiui, o šis progos neiššvaistė – smūgis Šveicarijos vartininkui tarp kojų ir rezultatas jau 1:0 Lenkijos naudai.

K.Grosickis. Lenkijos rinktinės saugas sužaidė puikias rungtynes. Grosickis buvo pastebimas viso susitikimo metu iki kol buvo pakeistas ir tapo vienu pagrindinių komandos ramsčių. Saugas nuolatos kėlė grėsmę Šveicarijos rinktinei tiek tiksliais perdavimais, tiek smūgiais. Po puikaus Grosickio reido ir perdavimo buvo įmuštas ir pirmasis rungtynių įvartis.

Gražuolis įvartis. Antroje rungtynių dalyje lenkus spaudusi Šveicarijos ekipa sugebėjo išnaudoti progą pasižymėti. Po Ereno Derdiyoko perdavimo Xherdanas Shaqiri iš maždaug 16 metrų puikiu smūgiu per save nuginklavo Lenkijos rinktinės vartininką. Kamuolys tinklą skrodė atšokęs nuo virpsto. Turbūt gražiausias čempionato įvartis.

Skirtingi kėliniai. Pirmojoje rungtynių dalyje rungtynių eigą kontroliavo Lenkijos ekipa. Nepaisant mažesnės kamuolio kontrolės statistikos, lenkai kūrė vieną pavojingą epizodą po kito. Vienas jų baigėsi įvarčiu, kuris, atrodė, garantavo ramesnį gyvenimą visai Lenkijos komandai. Vaizdas visiškai pasikeitė antrąjame kėlinyje, kuomet Šveicarija perėmė žaidimo kontrolę ir jau 82-ąją minutę sugebėjo pasižymėti.

Lenkija – Šveicarija 1:1 ( 1:0) (po baudinių serijos – 5:4)

J.Blaszczykowskis 39min. (Lenkija), X.Shaqiri 82min. (Šveicarija)

Geltonos kortelės – Fabianas Schaeris 55min., Johanas Djourou 117min. (Šveicarija), Arturas Jedrzejczykas 58min., Michalas Pazdanas 111min. (Lenkija).

Geoffroy-Guichard stadionas, Saint-Etienne.