Lietuva palaužė Maltos rinktinę

2016 10 11 22:30
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos futbolininkai vos neįklimpo klampioje Maltos rinktinės gynyboje. Mūsiškiai pasaulio čempionato atrankos varžybose varžovus įveikė po atkaklios kovos rezultatu 2:0.

Dvejas pirmąsias rungtynes su slovėnais ir škotais lygiosiomis baigę Lietuvos futbolininkai šiame mače iškovojo pirmąją pergalę bei 5-ąjį tašką. Rinktinę palaikė beveik pilnas stadionas – 5 tūkst. žiūrovų.

Lyginant su pastarosiomis rungtynėmis, rinktinės treneris Edgaras Jankauskas startinėje sudėtyje atliko du keitimus. Kairiame gynybos krašte vietoje Vaido Slavicko rungtynes pradėjo Vytautas Andriuškevičius, o pirmą kartą šio atrankos ciklo turnyre žaidęs Tomas Mikuckis pakeitė Edviną Girdvainį ir sudarė vidurio gynėjų duetą su Georgu Freidgeimu.

Lietuviai laikyti mačo favoritais, tačiau pirmame kėlinyje jiems sunkiai sekėsi rasti kelių prie varžovų vartų ir pralaužti sutankintą oponentų gynybą. Maltos komanda taip pat nebuvo užsidariusi savo aikštės pusėje ir bandė atakuoti.

Per pirmąsias 45 minutes šeimininkams taip ir nepavyko sukurti realių progų pasižymėti. Tik prieš pat pertrauką iš toli pavojingai smūgiavo Arvydas Novikovas. Jo smūgį atrėmė vartininkas Andrew Hoggas, sugavęs ir pakartotinį Fiodoro Černycho bandymą galva.

Antrame kėlinyje lietuvių spaudimas vis didėjo, tačiau žaidimas klijavosi sunkiai, perdavimai buvo arba netikslūs, arba siunčiami atgal gynėjams. 69 min. smūgiu iš kelių metrų laimę pabandė Tomas Mikuckis – A. Hoggas vėl reagavo.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos A. Hoggas bandė tempti laiką vėluodamas grąžinti kamuolį į žaidimą ir už tai teisėjo iš Ispanijos Jesuso Manzano buvo nubaustas geltona kortele.

Lietuvos rinktinei kankintis teko iki 76-osios minutės. Tuomet po A. Novikovo pakelto kampinio galva tiksliai smūgiavo F. Černychas – 1:0. Tai buvo jau trečiasis Lietuvos rinktinės kapitono įvartis šiame atrankos cikle.

82 min. Maltos rinktinės gynėjas Jonathanas Caruana baudos aikštelėje pargriovė Deivydą Matulevičių ir buvo nubaustas raudona kortele. O 11 m baudinį realizavo A. Novikovas – 2:0. Po šio epizodo dvikovos baigtis tapo aiški. Mindaugas Grigaravičius dar galėjo padidinti rezultatą, bet iš patogios padėties nepataikė į vartus.

Per kitas F grupės rungtynes Slovakija namie 3:0 nugalėjo Škotiją, o dvikova tarp Slovėnijos ir Anglijos rinktinių baigėsi be įvarčių, 0:0.

Lapkričio 11 dieną Lietuvos komanda rungtyniaus Slovakijoje.

Lietuvos rinktinės sudėtis: E. Šetkus, V. Andriuškevičius, T. Mikuckis, G. Freidgeimas, E. Vaitkūnas, M. Kuklys (80' K. Chvedukas), A. Žulpa, A. Novikovas (87' M. Grigaravičius), F. Černychas, V. Slivka, N. Valskis (62' D. Matulevičius).