Lietuviai - Baltijos taurės finale

2014 05 29 18:57
Lietuvių pergalę lėmė Arvydo Novikovo (dešinėje) įvartis. LFF nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė rytoj Latvijoje pamėgins iškovoti Baltijos taurę.

Keturių komandų turnyro pusfinalyje vakar vakare Ventspilyje Lietuvos futbolininkai rezultatu 1:0 palaužė Suomijos rinktinę, FIFA reitinge užimančią pusšimčiu aukštesnę poziciją (lietuviai 104-i, suomiai - 52-i).

Rungtynių pradžioje atrėmę pirmuosius varžovų išpuolius, lietuviai patys ėmė drąsiai atakuoti. Puolime aktyviai žaidė 19-metis puolėjas Lukas Spalvis. Vienintelis ir pergalingas rungtynių įvartis buvo įmuštas 41 minutę. Jį gražiu baudos smūgiu iš daugiau nei 20 metrų atstumo pelnė Vokietijos komandos "Erzgebirge Aue" saugas Arvydas Novikovas.

Po pertraukos aikštėje išryškėjo Suomijos komandos pranašumas, o lietuviai atsitraukė į gynybą. Realiausią progą nuginkluoti mūsiškių vartininką Giedrių Arlauskį varžovai turėjo paskutinę minutę, bet Joelis Pohjanpalo iš arti nepataikė į vartus.

Baltijos taurės varžybų finale rytoj Liepojoje Lietuvos komanda kovos su Latvijos rinktine, antrajame pusfinalyje Liepojoje po 11 metrų baudinių serijos rezultatu 4:2 (0:0, 0:0) įveikusia Estijos futbolininkus

Lietuvos rinktinė: G. Arlauskis, R. Radavičius, T. Kijanskas, G. Freidgeimas, E. Vaitkūnas, A. Novikovas, V. Lukša (70' S. Mikoliūnas), A. Žulpa, K. Chvedukas (90' S. Stankevičius), F. Černychas (86' L. Pilibaitis), L. Spalvis.