Lietuviai įveikė latvius

2013 10 11 20:21
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje Lietuvos rinktinė 2:0 nugalėjo Latvijos komandą ir atrankos turnyro G grupėje užsitikrino 4 vietą.

Rungtynes Igorio Pankratjevo treniruojama rinktinė pradėjo neįprasta sudėtimi. Nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė Egidijus Vaitkūnas, pastarąjį pusmetį niekur nežaidęs Marius Žaliūkas ir Fedoras Černychas. Pastarasis futbolininkams varžovams tapo nemaloniu siurprizu. 8 min. po Mindaugo Kalono pakelto kampinio F.Černychas tiksliu smūgiu galva išvedė lietuvius į priekį. Po to šeimininkai sukūrė dar kelias neblogas progas prie Andrio Vaninio ginamų vartų, o latviai dažnai gynėsi karštakošiškai.

43 min. svečiams buvo pavykę išlyginti rezultatą (smūgiavo Nauris Bulvitis), bet teisėjas įvarčio neįskaitė, užfiksuodamas nuošalę.

Antrame kėlinyje žaidimas buvo apylygis, o 68 minutę mūsiškiai pelnė antrąjį įvartį. Po F.Černycho prasiveržimo ir perdavimo tiksliai smūgiavo Saulius Mikoliūnas – 2:0. Po šio įvarčio latviai nuleido rankas, o lietuviai toliau dominavo aikštėje. Po keitimo aikštėje pasirodę Nerijus Valskis ir Gratas Sirgėdas pasižymėjo aktyviu žaidimu.

Lietuvos rinktinė: G.Arlauskis, E.Vaitkūnas, T.Kijanskas, M.Žaliūkas, V.Borovskis, S.Mikoliūnas (G.Sirgėdas), M.Panka, K.Ivaškevičius, F.Černychas (N.Valskis), M.Kalonas, D.Matulevičius (E.Razulis).