Lietuvio įvarčio pergalei neužteko

2008 07 16 0:00

Neseniai paskirtas vyriausiasis Edinburgo "Hearts" klubo treneris Csaba Laszlo pirmadienį jau vadovavo savo ekipai per pirmas ikisezonines rungtynes. Šiaurės Airijoje "Hearts" išmėgino jėgas "Umbro" vardo turnyre su UEFA taurės pirmojo atrankos etapo rungtynėms besirengiančiu Belfasto "Glentoran" klubu.

Startinėje "Hearts" vienuolikėje nuo pat rungtynių pradžios pasirodė du lietuviai - saugas Saulius Mikoliūnas ir vidurio gynėjas Marius Žaliūkas. Pirmojo kėlinio pabaigoje po keitimo į žaidimą įsiliejo ir trečiasis - saugas Kęstutis Ivaškevičius. Tuo metu Deividas Česnauskis ir Andrius Kšanavičius liko ant atsarginių suolelio.

Per šį mačą aktyviu žaidimu išsiskyrė iki 72 minutės rungtyniavęs S.Mikoliūnas. Jau 5 susitikimo minutę Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjas smūgiu iš 18 metrų įmušė pirmąjį mačo įvartį. Šeimininkams rezultatą išlyginti pavyko 72 minutę. Beje, prieš pat išlyginamąjį įvartį S.Mikoliūnas buvo pakeistas.

"Umbro" taurės likimas sprendėsi po rungtynių įvykusioje 11 m baudinių serijoje. Nugalėtojui išaiškinti 5 smūgių neužteko, tad teko smūgiuoti iki pirmosios klaidos. Šioje loterijoje sėkmė lydėjo Šiaurės Airijos ekipos žaidėjus, kurie iškovojo pergalę 6:5. Baudinių serijoje dalyvavo ir Edinburgo ekipos lietuviai - M.Žaliūkas baudinio neįmušė, o K.Ivaškevičius smūgiavo tiksliai.

Naujasis ekipos treneris oficialiai klubo svetainei teigė rungtynėmis likęs patenkintas. "Man svarbu tik tai, kas vyko aikštėje per 90 minučių. Mes nepralaimėjome, patikimai kontroliavome kamuolį ir dominavome aikštėje. Kol kas tai tik pasirengimo sezonui pradžia.

Pastarąsias dvi savaites komanda daug dėmesio skyrė fiziniam pasirengimui, tik prieš kelias dienas pradėjome treniruotis su kamuoliais, tad negalima reikalauti idealaus susižaidimo", - įspūdžiais dalijosi naujasis "Hearts" ekipos strategas.

Antrąsias ikisezonines varžybas "Hearts" žais šiandien su Škotijos pirmojo diviziono "Dunfermline" ekipa. Po šio mačo Edinburgo ekipa sezonui rengsis Vokietijoje, kur per 10 dienų sužais 3 draugiškas rungtynes su vietos klubais.