Lietuvių klubai susikomplikavo padėtį

2008 12 05 0:00
Nei M.Stankevičiui (antras iš kairės), nei kitiems "Sampdoria" gynėjams nepavyko atlaikyti "Standard" atakų škvalo.

Trečiadienį sužaistos UEFA taurės turnyro ketvirtojo turo rungtynės A, B, C ir D grupėse, po kurių paaiškėjo dar penki šešioliktfinalio dalyviai.

Užvakar nesėkmingos rungtynės buvo Italijos ir Rusijos klubams, kuriuose žaidžia Lietuvos rinktinės nariai.

Skaudžią nesėkmę patyrė Genujos "Sampdoria" su Mariumi Stankevičiumi. Italijos klubas svečiuose 0:3 nusileido Belgijos čempionams Lježo "Standard". Visi trys įvarčiai įmušti nuo 23 iki 43 minutės. Lietuvos rinktinės gynėjas M.Stankevičius rungtynes pradėjo startinės sudėties komandoje ir žaidė iki 65 minutės, jį pakeitė Mirko Pieri.

Ir po nesėkmės "Sampdoria" išsaugojo viltį patekti į šešioliktfinalį, tačiau Genujos komanda paskutiniame ture namie privalės nugalėti 2006 ir 2007 metų UEFA taurės laimėtojus "Sevilla" iš Ispanijos.

Padėtį rimtai susikomplikavo ir Maskvos "Spartak", kuriam priklauso Ignas Dedura. Rusijos klubas namie didžiąją rungtynių dalį pirmavo prieš Nijmegeno NEC iš Olandijos, tačiau per paskutines minutes praleido du įvarčius ir apmaudžiai pralaimėjo 1:2.

Norą palikti "Spartak" ne kartą išreiškęs I.Dedura šį sykį buvo įtrauktas į paraišką rungtynėms, tačiau liko ant atsarginių suolo.

3 taškus turinti Maskvos ekipa per paskutines rungtynes gruodžio 18 dieną Anglijoje privalo nugalėti Londono "Tottenham Hotspur", antraip turnyras jai pasibaigs dar šiemet.

Be skandalo neapsiėjo D grupės dvikova Italijoje, kur "Udinese" priėmė Zagrebo "Dinamo" iš Kroatijos. Antro kėlinio pabaigoje, šeimininkams pirmaujant 1:0, agresyvumu garsėjanti "Dinamo" sirgalių grupuotė BBB sukėlė chaosą. Nepakęsdami prasto saviškių žaidimo kroatai ėmė į aikštę mėtyti deglus bei įvairius daiktus. Teisėjai trumpam nutraukė rungtynes, bet po kelių minučių vėl leido jas tęsti.

Netrukus "Dinamo" praleido antrą įvartį ir nors paskutinėmis mačo sekundėmis sušvelnino skirtumą, nuo iškritimo iš turnyro jų tai neišgelbėjo.

Ir toliau Europą stebina Ukrainos klubas Charkovo "Metalist". B grupės autsaideriais laikyti ukrainiečiai namie 1:0 palaužė graikų "Olympiakos" ir dar nesibaigus grupės varžyboms užsitikrino vietą kitame etape.

Po trečiadienio kovų bilietus į atkrintamąsias varžybas kišenėje jau turi "Twente" (Olandija), "Standard" (Belgija), "Manchester City" (Anglija), "Galatasaray" (Turkija) ir "Metalist" (Ukraina). Jos prisidėjo prie anksčiau juos pelniusių "Udinese" ir "Milan" (Italija) bei Maskvos CSKA (Rusija) su Deividu Šemberu.

A grupė

Enšedės "Twente" - Gelzenkircheno "Schalke" 2:1 (1:0). R.Wielaertas (3), K.Perezas (55); G.Asamoah (77).

"Manchester City" - "Paris St Germain" 0:0.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Manchester City" 3 2 1 0 5:2 7

2. Twente 3 2 0 1 5:4 6

3. Schalke 4 1 1 2 5:6 4

4. Racing 3 0 2 1 3:4 2

5. Paris St Germain 3 0 2 1 3:5 2

B grupė

Berlyno "Hertha" - Stambulo "Galatasaray" 0:1 (0:0). M.Barošas (69 iš 11 m).

Charkovo "Metalist" - Pirėjo "Olympiakos" 1:0 (0:0). Edmaras (87).

1. Galatasaray 4 3 0 1 4:1 9

2. Metalist 3 2 1 0 2:0 7

3. Olympiakos 3 1 0 2 5:3 3

4. Hertha 3 0 2 1 1:2 2

5. Benfica 3 0 1 2 2:8 1

C grupė

Lježo "Standard" - Genujos "Sampdoria" 3:0 (3:0). I.de Camargo (23), O.Onyewu (35), M.Jovanovičius (43).

"Sevilla" - Belgrado "Partizan" 3:0 (1:0). L.Fabiano (32 iš 11 m ir 73), Renato (46).

1. Standard 3 3 0 0 5:0 9

2. Sevilla 3 2 0 1 5:1 6

3. Stuttgart 3 1 1 1 3:3 4

4. Sampdoria 3 1 1 1 3:5 4

5. Partizan 4 0 0 4 1:8 0

D grupė

Maskvos "Spartak" - Nijmegeno NEC 1:2 (1:0). S.Kovalčiukas (2); J.van Beukeringas (84), L.Schoene (87).

Udinės "Udinese" - Zagrebo "Dinamo" 2:1 (1:0). F.Quagliarella (5), Ch.Obodo (79); I.Biscanas (90).

1. Udinese 3 3 0 0 6:2 9

2. Tottenham 3 2 0 1 5:2 6

3. NEC 3 1 0 2 4:5 3

4. Spartak 3 1 0 2 3:4 3

5. Dinamo 4 1 0 3 4:9 3