Lietuvos futbolas Europai netiko

2014 07 24 17:42
Karagandoje „Atlantas“ savo vartų neapsaugojo tris kartus. atlantas.lt nuotrauka

Klaipėdos „Atlanto“ komanda tapo ketvirtąja ir paskutine mūsų šalies ekipa, baigusia pasirodymą Europos taurių turnyruose.

Ketvirtadienį per atsakomąsias Europos lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynes Karagandoje (Kazachstanas) uostamiesčio futbolininkai 0:3 (0:0) pralaimėjo „Šachtior“ ekipai ir dabar visą dėmesį galės skirti nacionalinei A lygai. Pirmos rungtynės prieš savaitę Klaipėdoje baigėsi be įvarčių.

Pirmas kėlinys ketvirtadienį baigėsi be įvarčių, nors didesnį pranašumą turėjo „Šachtior“ futbolininkai, kurių gretose žaidė Gediminas Vičius. Per rungtynių pertrauką kazachų televizijos kalbinti vietos futbolo specialistai apgailestavo, jog šeimininkams nepavyko greitai įmušti įvarčio, kaip buvo planuota ir ko visi laukė. Tačiau jie neabejojo, kad lietuvių komanda įveikiama, nes „Šachtior“ – labiau patyrusi komanda.

Į Karagandos stadioną susirinkę žiūrovai antrame kėlinyje nenuobodžiavo. Jau pirmasis kampinis prie klaipėdiečių vartų baigėsi nelaime – 0:1. 46 minutę pasižymėjo „Šachtior“ ekipoje rungtyniaujantis žaidėjas iš Austrijos Mihretas Topčagičius. O 61 minutę šiurkščiai suklydus klaipėdiečių gynėjui, vienas prieš vartininką Mantą Galdiką išbėgęs Ulanas Kanysbajevas įmušė antrą įvartį. Trečias įvartis krito jau per pridėtą teisėjo laiką (90+3), kai niekieno netrukdomas prie 11 m žymos atsidūręs Romanas Murtazajevas padėjo galutinį tašką.

Dvikovos išvakarėse Karagandoje surengtoje spaudos konferencijoje „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija pabrėžė, jog po parą trukusios kelionės (Klaipėdą ir Karagandą skiria 3,5 tūkst. kilometrų – red.) žaidėjai stengėsi atgauti jėgas. Jis buvo įsitikinęs, jog abiem komandoms žaisti bus sunku. „Rungtynių rezultatas priklausys nuo daug faktorių“, – sakė treneris. Galimybes iškopti į kitą etapą K. Sarsanija vertino 50 proc.: „Įmušti norės ir vieni, ir kiti. Be abejo, pranašumą turės šeimininkai.“ Pasak jo, Karagandos ekipos privalumas – atletiškumas, klaipėdiečių – greitis.

Pirmame Europos lygos kvalifikacijos etape „Atlantas“ eliminavo Liuksemburgo „Differdange 03“ ekipą (3:1 ir 0:0).

Šią savaitę pasirodymą UEFA Čempionų lygoje baigė Vilniaus „Žalgiris“, o anksčiau pirmojo Europos lygos kvalifikacinio etapo neįveikė Panevėžio „Ekranas“ ir Gargždų „Banga“.