Lietuvos futbolininkams – slovėnų pamoka

2014 10 12 23:55
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė sekmadienį sostinėje neprilygo Slovėnijai – 0:2.

Po rungtynių su Estija Lietuvos rintinėje įvyko du pasikeitimai vidurio saugų grandyje. Vietoje Gedimino Vičiaus ir Mindaugo Kalono rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo Artūras Žulpa ir Karolis Chvedukas.

Lietuviai rungtynes pradėjo atsargiai ir leido varžovams užvaldyti aikštės vidurį. Slovėnai pirmąsias 15 minučių dominavo aikštėje bei nuolat grasino lietuvių vartams.

Atrėmę varžovų atakų bangą, šeimininkai patys ėmė dažniau lankyti oponentų aikštės pusėje. 18 minutę Deivydui Matulevičiui pavyko įmušti įvartį, bet teisėjai užfiksavo nuošalę.

31 minutę traumą patyrė Mindaugas Panka. Jį pakeitė G. Vičius. Netrukus Lietuvos komanda praleido du įvarčius, po kurių nesugebėjo atsitiesti. Gynėjai be priežiūros paliko Milivoje Novakovičių, ir 35 metų slovėnų veteranas 33 bei 37 minutėmis įmušė du kartus.

Oficialiose rungtynėse Lietuvos rinktinei nėra pavykę atsitiesti po dviejų praleistų įvarčių. Stebuklas neįvyko ir sekmadienį. Antrame kėlinyje mūsiškiai stengėsi griebtis šiaudo, tačiau ramiai ir užtikrintai žaisdami slovėnai išsaugojo persvarą. Rungtynių pabaigoje Lietuvos komandą du kartus nuo įvarčio gelbėjo vartininkas Giedrius Arlauskis.

Po trijų rungtynių Lietuvos rinktinė E atrankos grupėje lieka trečia su 6 taškais. Kitas rungtynes lietuviai lapkričio 15 dieną išvykoje žais su Šveicarija.

Lietuva – Slovėnija 0:2 (0:2).

Vilnius, 4 600 žiūrovų. Teisėjas – M. Koukoulakis (Graikija). Įvarčiai – M. Novakovičius (33, 37).

Lietuva: G. Arlauskis, E. Vaitkūnas, G. Freidgeimas, T. Kijanskas, V. Amdriuškevičius, A. Novikovas, K. Chvedukas (75' S. Mikoliūnas), A. Žulpa, M. Panka (32' G. Vičius), F. Černychas, D. Matulevičius.

Slovėnija: S. Handanovičius, M. Brečko, B. Iličius, B. Cesaras, A. Struna, N. Pečnikas (66' V. Birsa), J. Kurtičius, D. Stevanovičius (46' D. Merteljas), A. Kirmas (87' D. Lazarevičius), K. Kamplas, M. Novakovičius.