Lietuvos futbolo klubai – Europos užribyje

2016 07 09 6:00
"Trakai" (šviesi apranga) pirmavo Estijoje, bet praleido keturis įvarčius be atsako. www.fkt.lt nuotrauka

Trys A lygos klubai savo pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje baigė vos pradėję – jau pirmame atrankos varžybų etape.

Į kitą etapą pateko Armėnijos, Maltos, Gibraltaro atstovai, tačiau Lietuvos klubų ten nebus. Tai pirmas kartas nuo 2011 metų, kai mūsų komandos Europos lygoje suklupo jau ties pirmuoju barjeru.

Itin apmaudžiai iš turnyro pasitraukė „Trakų“ komanda. Po pergalės Vilniuje 2:1 prieš Talino „Nomme Kalju“ ekipą iš Estijos Lietuvos vicečempionai turėjo neblogas galimybes patekti į antrąjį atrankos etapą. Tačiau visas viltis palaidojo pralaimėjimas Taline rezultatu 1:4.

Davidas Aršakijanas 14 min. išvedė „Trakus“ į priekį. Mūsiškiai pirmavo iki antro kėlinio vidurio, o tuomet jų žaidimas subyrėjo į šipulius. „Nomme Kalju“ vos per keturias minutes po Jorge Rodrigueso (66 min.) ir Andrejaus Sidorenkovo (69 min.) įvarčių persvėrė rezultatą 2:1.

Toks rezultatas būtų leidęs žaisti pratęsimą, tačiau „Trakus“ pražudė dvi klaidos besibaigiant mačui. 87 min. vartininkas Marius Rapalis nesugavo kamuolio ir tuo pasinaudojęs Tarmo Neemelo pelnė trečiąjį „Nomme Kalju“ įvartį. Jau per teisėjo pridėtą laiką vėl klydo M. Rapalis, o netrukus gynėjas Justinas Januševskis tiesiog padovanojo T. Neemelo kamuolį. Estas po akimirkos įtvirtino saviškių pranašumą – 4:1.

„Tai buvo rungtynės iš dviejų skirtingų dalių. Pirmame kėlinyje žaidėme drausmingai ir patikimai gynėmės, bet po pertraukos pridarėme lemtingų klaidų, kurios ir nulėmė rezultatą. Šį kartą laimėjo komanda, kuri klydo rečiau“, – po pralaimėjimo kalbėjo „Trakų“ treneris Valdas Urbonas.

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai turėjo pripažinti Suomijos klubo Helsinkio HJK pranašumą. Po pralaimėjimo namie rezultatu 0:2, klaipėdiečiams Helsinkyje reikėjo pergalės net trijų įvarčių skirtumu. Deja, „Atlantui“ pavyko pasiekti tik lygiąsias 1:1.

Taye Taiwo išvedė HJK į priekį 30 min., o rezultatą 76 min. išlygino Marius Papšys.

Marijampolės „Sūduva“ du kartus vienodu rezultatu 0:1 pralaimėjo Danijos klubui „Midtjylland“. Ketvirtadienį vykusioje atsakomojoje dvikovoje Marijampolėje danams pergalę lėmė vienintelis Filipo Novako įvartis 16 min.

Kitą savaitę tarptautinėje arenoje pasirodys ir ketvirtasis Lietuvos klubas – A lygos nugalėtojas Vilniaus „Žalgiris“. UEFA Čempionų lygos antrame atrankos varžybų etape žalgiriečiai rungsis su Kazachstano čempione „Astana“ komanda. Pirmosios rungtynės liepos 13 dieną vyks Vilniuje.