Lietuvos futbolo rinktinė beviltiškai pralaimėjo anglams

2015 10 13 0:00
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Anglijos rinktinė pirmadienį Vilniaus LFF stadione lietuvių pasipriešinimo nesulaukė. Paskutinėse EURO 2016 atrankos E grupės rungtynėse Lietuvos nacionalinė ekipa nusileido varžovams rezultatu 0–3 ir liko penktoje pozicijoje.

Anglai nuo susitikimo pradžios perėmė kamuolio kontrolę, rengdami pozicines atakas ir dažniau žaisdami aikštės viduryje. Pirmomis minutėmis svečiai bandė priprasti prie stadiono dirbtinės dangos, nes ne kartą kamuolio nesukontroliuodavo lygioje vietoje. Kartą teisėjui Kennui Hansenui teko žodžiu įspėti Lietuvos rinktinės puolėją Luką Spalvį, kuris labai emocingai sureagavo į šoninio arbitro sprendimą nefiksuoti pražangos.

10 minutę pirmas pavojus kilo prie lietuvių vartų. Harry Kane“as po prasiveržimo stipriai smūgiavo kamuolį į vartus iš už baudos aikštelės ribų. Anglo smūgį atrėmė gerai poziciją užsiėmęs Giedrius Arlauskis. 14 minutę H.Kane“as dar kartą patikrino G.Arlauskio reakciją, smūgiuodamas kamuolį iš dešiniojo baudos aikštelės krašto. Lietuvis nerizikavo ir kamuolio nugaudė, rankomis nukreipdamas jį už galinės linijos.

Artėjant pirmojo kėlinio viduriui vieną ilgesnių atakų surengė Lietuvos rinktinė, bet ji baigėsi netiksliu perdavimu ir prarastu kamuoliu. Įpusėjus pirmajam kėliniui G.Arlauskis atrėmė dar vieną stiprų H.Kane“o smūgį.

29 minutę Anglijos rinktinė įmušė nuostabų įvartį. Rossas Barkley pergudravo Mindaugą Panką ir smūgiavo kamuolį į vartus maždaug iš 20 metrų atstumo. Anglo smūgis nepaliko vilčių vartininkui G.Arlauskiui – kamuolys tinkle atsidūrė nuo virpsto. Po įmušto įvarčio tribūnose kilo neramumai, kai anglų futbolo aistruoliai bandė išprovokuoti lietuvius. Gerbėjus išskyrė policija.

34 minutę savo gerbėjus nudžiugino Lietuvos rinktinės futbolininkai. Varžovų baudos aikštelės prieigose kamuolį susistabdęs ir prasiveržęs Lukas Spalvis smūgiavo kamuolį į vartus, o anglų vartininkas Jackas Butlandas buvo priverstas nukreipti kamuolį už savų vartų.

36 minutę Anglijos rinktinė savo persvarą padvigubino. H.Kane“as sužaidė sienele su Adamu Lallana, įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo kamuolį į vartus. Po smūgio į virpstą pataikęs kamuolys atsimušė į G.Arlauskio nugarą ir nuo jo įriedėjo į tinklą. Po minutės nesėkmingai kamuolį į anglų vartus smūgiavo Georgas Freidgeimas.

Kėlinio pabaigoje rinktinės apsikeitė smūgiais. Anglų aikštės pusėje nesėkmingai kamuolį vartų link smūgiavo Arvydas Novikovas, o po Jonjo Shelvey smūgio kamuolys atsidūrė G.Arlauskio rankose.

50 minutę G.Arlauskiui teko du kartus palikti vartus ir kumščiais kamuolį pasiųsti kuo toliau nuo savų vartų. Lietuvis sustabdė pavojingus A.Lallanos perdavimus. Po dviejų minučių telšiškis neleido H.Kane“ui pasinaudoti šimtaprocentine proga, atremdamas jo smūgį iš arti. Vartininkas susitvarkė ir su pavojingu Kyle“o Walkerio smūgiu galva.

62 minutę G.Arlauskis dar kartą traukė kamuolį iš savų vartų tinklo. K.Walkeris atliko puikų perdavimą Alexui Oxlade-Chamberlainui, kuris įkirto į lietuvių baudos aikštelę ir stipriai smūgiavo kamuolį į artimąjį vartų kampą. Lietuvių vartininkas kamuolį lietė, bet išgelbėti savo komandos nesugebėjo.

Įpusėjus antrajam kėliniui Anglijos rinktinė užgulė lietuvius jų aikštės pusėje. 72 minutę labai stipriai kamuolį į G.Arlauskio ginamus vartus smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Danny Ingsas, bet lietuvis jo smūgį atrėmė. Lietuvos rinktinės futbolininkams niekaip nesisekė rengti ilgų atakų.

Trenerio Igorio Pankratjevo auklėtiniai vos perėmę kamuolį jį prarasdavo po keleto perdavimų. Anglai aktyviai žaidė iki susitikimo pabaigos, bet įvarčių daugiau neįmušė. Lietuviams įmušti paguodos įvarčio nepavyko, todėl svečiai iškovojo triuškinančią pergalę ir E grupėje surinko maksimalų taškų skaičių – 30.

Per 10 Europos čempionato atrankos rungtynių Lietuvos rinktinė surinko 10 taškų ir aplenkė tik paskutinėje vietoje likusį San Mariną (1 tšk.). Pirmąją vietą užėmė Anglija, antri liko šveicarai (21 tšk.). Trečiąją vietą užėmė slovėnai (16 tšk.), o penktąją – estai (10 tšk.).

E grupė

Lietuva 0 – 3 Anglija

29“ [0 – 1] Ross Barkley

35“ [0 – 2] Giedrius Arlauskis (į savus vartus)

62“ [0 – 3] Alex Oxlade-Chamberlain

Lietuvos rinktinės strategas Igoris Pankratjevas po rungtynių su Anglija spaudos konferencijoje užtruko kiek daugiau nei minutę ir paskelbė apie savo atsistatydinimą iš rinktinės trenerio posto.