Lietuvos futbolo rinktinė krito prieš Albaniją

Lietuvos futbolo rinktinė rezultatu 1:4 (0:3) pralaimėjo Albanijai. / EPA-ELTA nuotrauka

Taip – draugiškame mače. Taip – drastiškai eksperimentinės sudėties. Taip – prieš pat rungtynes praradusi dar keletą žaidėjų dėl ligos. Taip – siaubingame stadione, kuris buvo panašesnis į purvo vonią.

Tačiau šie pasiteisinimai nekeičia fakto – Lietuvos futbolo rinktinė (nesvarbu, kokios sudėties ji žaidė, tai vis tiek buvo mūsų nacionalinė rinktinė) beviltiškai 1:4 (0:3) pralaimėjo Albanijai.

Tiranoje pliaupiant lietui skylėta lyg rėtis gynyba neapsaugojo lietuvių vartų nuo įvarčių krušos. Mūsiškiai kiek atsigavo tik antroje antrojo kėlinio pusėje, bet albanai tada jau pirmavo net 4:0 ir leido sau atsipalaiduoti.

Csabos Laszlo auklėtinius galima pagirti už garbės įvartį, kurį 73 minutę pelnė Evaldas Raziulis.

Po teigiamų lygiųjų – 1:1 – išvykoje su Slovakija pasaulio futbolo čempionato atrankoje rinktinės stovyklą paliko net septyni žaidėjai. Dar penki susirgo prieš rungtynes. Iš rezervo atvyko trys.

Tad C.Laszlo teko gerokai paeksperimentuoti. Rinktinėje debiutavo E.Razulis, Andrius Bartkus ir Martynas Dapkus.

Lyginant su rungtynėmis prieš Slovakiją, pasikeitė visa gynybos linija – Vytautas AndriuškevičiusMarkusas PalionisGeorgas Freidgeimas ir Deividas Česnauskis. Taip, jie klydo, tačiau nesėkmingai rungtyniavo ir saugai, kurie nesugebėjo ilgiau palaikyti kamuolio, tad albanų atakų bangos link lietuvių vartų ritosi viena po kitos.

Esame pripratę prie Žydrūno Karčemarsko stebuklų, tačiau Ernestas Šetkus mūsiškių tikrai negelbėjo. Krito beveik viskas, kas skriejo į vartų plotą. E.Šetkus net nereagavo į pirmą albanų įvartį, nors kamuolys po baudos smūgio skriejo apie 35 metrus.

Albanams problemų kėlė nebent Arvydo Novikovo vikrumas ir Edgaro Česnauskio užtikrintumas, tačiau kamuolys juos pasiekdavo per retai.

Lietuviai subyrėjo per 10 pirmojo kėlinio pabaigos minučių, kai vienas po kito praleido tris įvarčius. Po didžiosios pertraukos svečiai bandė atsitiesti, tačiau dar vienas įvartis – Markuso Palionio į savo vartus – nubraukė bet kokias stebuklingas viltis dar pakovoti bent dėl lygiųjų.

Nors dažnai save guodžiame, kad FIFA reitingas neatspindi tikrojo rinktinių pajėgumo, tačiau 64-ą vietą užimanti Albanija buvo galva pranašesnė už Lietuvą, kuri yra 115-a.

Artimiausias rungtynes Lietuvos futbolo rinktinė žais birželio 7 dieną namuose su Graikija. Tai bus oficialus atrankos į 2014-ųjų pasaulio čempionatą mačas.

Albanija – Lietuva 4:1 (3:0)

33' [1 – 0] Albanas Meha

37' [2 – 0] Edgaras Cani

43' [3 – 0] Migjenas Basha

57' [4 – 0] Markusas Palionis (į savo vartus)

74' [4 – 1] Evaldas Razulis

Lietuva: Ernestas Šetkus (62' Emilijus Zubas), Georgas Freidgeimas, Markusas Palionis, Vytautas Andriuškevičius (86' Saulius Mikoliūnas), Linas Pilibaitis (64' Mindaugas Kalonas), Fiodoras Černychas (46' Evaldas Razulis), Andrius Bartkus (73' Martynas Dapkus), Deividas Česnauskis, Edgaras Česnauskis, Arvydas Novikovas ir Deividas Matulevičius.