Lietuvos klubai Europos nenustebino

2011 07 23 0:00
Į "Tauro" vartininko O.Borysenkos (oranžiniais marškinėliais) zoną įvarčius olandai (balta apranga) mušė kėlinių pabaigoje.

UEFA Europos lygos futbolo turnyras vyks be Lietuvos komandų. Marijampolės "Sūduva" ir Tauragės "Tauras" ketvirtadienį baigė pasirodymą šiame turnyre.

Abu klubai suklupo per antrąjį Europos lygos kvalifikacinį etapą.

Vicečempionai nuvylė

"Tauro" futbolininkai svečiuose 0:2 (0:1) pralaimėjo Olandijos "ADO Den Haag" (Olandija) ekipai (ši iškopė į trečiąjį atrankos etapą), o šalies vicečempionai marijampoliečiai svečiuose dar didesniu skirtumu - 0:3 (0:1) - nukauti klubo "IF Elfsborg" (Švedija) futbolininkų.

Prieš atsakomąsias rungtynes "Sūduva" turėjo daugiau šansų nei "Tauras". Pirmąjį susitikimą marijampoliečiai namie su "IF Elfsborg" baigė lygiosiomis 1:1. "Namie sužaidėme neblogai. Nieko neprarasta, galime patekti į kitą etapą. Tereikia įmušti įvartį ir apsiginti. Manau, šansų turime", - prieš atsakomąją dvikovą oficialioje klubo svetainėje optimistiškai kalbėjo "Sūduvos" kapitonas Vaidas Slavickas.

Norint patekti į kitą etapą marijampoliečiams reikėjo įmušti bent vieną įvartį. Rezultatas 1:1 būtų reiškęs pratęsimą, o rezultatyvesnės lygiosios arba minimali "Sūduvos" pergalė būtų atvėrusi Lietuvos klubui kelią į kitą etapą.

Tačiau švedų vartai ketvirtadienį išliko sausi. O šeimininkų ekipa džiaugėsi net trimis pelnytais įvarčiais, jų autoriai - Davidas Elmas (26 min.), Andreasas Augustssonas (58) ir Niklas Hultas (67).

Trečiajame kvalifikaciniame etape Švedijos klubas liepos 28 ir rugpjūčio 4 dienomis žais su komanda "Aalesunds FK" (Norvegija), ši ketvirtadienį 3:1 įveikė Budapešto "Ferencvaroš" (Vengrija) futbolininkus. Pirmąsias rungtynes namie vengrai laimėjo 2:1.

"Tauras" prieš savaitę pirmąsias rungtynes namie pralaimėjo Olandijos klubui "ADO Den Haag" 2:3. Užvakar svečiuose tauragiškiai ir vėl neatsilaikė prieš olandus - 0:2 (0:1). Aikštės šeimininkams ketvirtadienį įvarčius pelnė Jensas Toornstra (45+1 min.) ir Tjaronnas Chery (80).

Trečiajame atrankos rate "ADO Den Haag" kovos su Kipro vicečempione bei šalies taurės savininke Nikosijos "AS Omonia".

Liko tik vartininkas

Ketvirtadienį sužaista 40 atsakomųjų Europos lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynių - 26 pergales iškovojo aikščių šeimininkai, 8 dvikovos baigėsi lygiosiomis, 6 susitikimus laimėjo svečiai. Iš užsienyje rungtyniaujančio būrio lietuvių po antrojo etapo šiame turnyre išliko tik vartininkas Žydrūnas Karčemarskas.

Klubas "Gaziantepspor" (Turkija), kurio vartus saugo Ž.Karčemarskas, po lygiųjų svečiuose (1:1) praėjusią savaitę, ketvirtadienį, namie 4:1 šventė pergalę prieš du lietuvius savo gretose turinčią "Minsk" (Baltarusija) ekipą. Dėl diskvalifikacijos vartininkas Simas Skinderis susitikimą praleido, o Donatas Navikas buvo tarp atsarginių. Vienintelį įvartį į Ž.Karčemarsko ginamus vartus įmušė Nikolajus Zenko (61 min.).

Du lietuvius turinti Estijos vicečempionų komanda Talino "Levadia" prieš savaitę svečiuose su "FC Differdange 03" (Liuksemburgas) sužaidė 0:0, o ketvirtadienį namie pralaimėjo 0:1 ir pasitraukė iš tolesnės kovos. Iki 65 minutės žaidęs gynėjas Povilas Šarūnas buvo įspėtas (39 min.), o puolėjas Valerijus Mižigurskis sėdėjo ant atsarginių suolelio.

Keturis lietuvius turinti Liepojos ekipa "Metalurgs" (Latvija) mačą svečiuose su "Salzburg" (Austrija) baigė lygiosiomis 0:0, tačiau namie pirmąsias rungtynes ji buvo pralaimėjusi 1:4. Visą susitikimą žaidė Tomas Tamošauskas ir Nerijus Valskis, iki 77 minutės rungtyniavęs Vitalijus Kavaliauskas buvo įspėtas (35 min.), o Marius Činikas rungtynėms nebuvo registruotas.

2011-2012 metų sezono Europos lygos turnyro nugalėtojas paaiškės 2012 metų gegužės 9 dieną Rumunijos sostinėje Bukarešte.