Lietuvos rinktinė gavo skaudžią vengrų pamoką

2015 06 05 22:18
mlsz.hu nuotrauka

Klaidos gynyboje neleido Lietuvos rinktinei sėkmingai pradėti pasiruošimo 2016 metų Europos čempionato rungtynėms su šveicarais. Trenerio Igorio Pankratjevo auklėtiniai Debrecene vykusiame draugiškame susitikime triuškinančiai 0-4 pralaimėjo Vengrijos ekipai.

Susitikimas prasidėjo ramiu komandų žaidimu. Dešimtą minutę pirmą progą susikūrė Lietuvos rinktinė, kai iš gana geros padėties kamuolį į varžovų vartus nukreipti galėjo Deividas Česnauskis. Tačiau futbolininkas baudos aikštelėje tinkamai į kamuolį nepataikė ir šis atsidūrė vartininko Deneso Dibuszo rankose.

Po šio epizodo pradėjo klibėti mūsų šalies ekipos gynyba. 16 minutę pirmąjį įvartį įmušė Zoltanas Stieberis. Tinkamai Vytauto Andriuškevičiaus užnugario nepasaugojęs Donatas Kazlauskas leido savo baudos aikštelėje vengrui susistabdyti kamuolį ir smūgiuoti į vartus. V.Andriuškevičius bandė padėtį taisyti, bet saugas maždaug iš 11-os metrų spėjo laiku nukreipti kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Pirmajame kėlinyje lietuviai uždirbo daug standartinių padėčių. Visas jas bandė realizuoti Gratas Sirgėdas. Visi futbolininko smūgiuoti kamuoliai skriejo į priešininkų baudos aikštelę.

21 minutę gražų įvartį įmušė Vengrijos rinktinės kapitonas Balazsas Dzsudzsakas. Maždaug iš 30 metrų standartinę padėtį realizavęs futbolininkas smūgiavo kamuolį į vartus pažeme. Vartininkas Saulius Klevinskas laiku nesureagavo į kamuolio skriejimo kryptį ir leido jam atsidurti tinkle.

29 minutę prasidėjo Lietuvos rinktinės triuškinimas. Nemanja Nikoličius be didesnių problemų prasiveržė svečių baudos aikštelės link ir, prieš atliekant smūgį, turėjo daug laiko prisitaikyti. Vengras smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, o S.Klevinsko šuolis komandos nuo praleisto įvarčio neišgelbėjo.

Po minutės lietuviai padarė katastrofišką klaidą gynyboje. Savo aikštės pusėje paskutinis su kamuoliu buvęs Tomas Mikuckis per vėlai bandė perduoti kamuolį ir jį prarado. Tamasas Priskinas lietuvių „dovanėle“ pasinaudojo ir be problemų nuginklavo vartininką S.Klevinską.

Per pirmas 45 minutes gyvybę Lietuvos rinktinės žaidime įpūsdavo D.Česnauskis. Nepaisant to, kad yra vyriausias ekipos žaidėjas (33 m.), futbolininkas demonstravo aukščiausios klasės žaidimą ir Vengrijos baudos aikštelės prieigose uždirbo ne vieną pavojingą baudos smūgį.

Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodė pirmasis kraujas, kai dėl kamuolio kovoję vengrai susidūrė tarpusavyje. Attilai Fiolai teko atlaikyti komandos draugo smūgį alkūne, po kurio jam buvo prakirsta galva.

Antroje rungtynių pusėje rinktinių žaidimas išsilygino. Vengrai pelnyti įvarčio bet kokia kaina nebandė, o paguodos įvarčio siekę lietuviai stengėsi kurti pavojingus epizodus.

Kartą progą D.Matulevičiui sukūrė po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša. 84 minutę pavojingą Manto Kuklio smūgį atrėmė vengrų vartininkas, o po dviejų minučių šeimininkus vartininkas gelbėjo ir nuo Egidijaus Vaitkūno galingo tolimo smūgio.

Antrajame kėlinyje S.Klevinskas daug darbo neturėjo. Vartininkas kartą atrėmė pavojingą varžovo smūgį. Tačiau daugiau rezultatas nepakito ir vengrai šventė triuškinančią pergalę.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos rinktines žais pirmadienį. Šį kartą mūsų šalies ekipa jėgas išbandys su Malta.

Vengrija 4 – 0 Lietuva

16‘ [1 – 0] Zoltan Stieber

21‘ [2 – 0] Balazs Dzsudzsak

30‘ [3 – 0] Nemanja Nikolič

31‘ [4 – 0] Tamas Priskin