Lietuvos rinktinė iškovojo tašką Slovėnijoje

2015 10 09 23:55
Reuters/Scanpix nuotraukos

Lietuvos rinktinei penktadienį pavyko išvengti pralaimėjimo Slovėnijoje vykusiose EURO 2016 atrankos E grupės rungtynėse. Trenerio Igorio Pankratjevo auklėtiniai su varžovais sužaidė lygiosiomis 1–1 ir iškovojo tašką.

Per pirmas 10 minučių į lietuvių vartus buvo atlikti trys smūgiai. Arčiausiai tikslo buvo saugas Rene Krhinas, po kurio smūgio galva kamuolys praskriejo šalia virpsto. Susitikimo pradžioje Lietuvos rinktinės gretose pastebimai žaidė Vykintas Slivka, kuriam pavyko uždirbti kampinį ir baudos smūgį. Tačiau iš to mūsų šalies komanda naudos neišpešė. Lietuvos rinktinės futbolininkams teko didžiausią dėmesį skirti gynybai ir laukti progos kontratakai. 19 minutę viena jų baigėsi Fedoro Černycho uždirbtu baudos smūgiu priešininkų baudos aikštelės prieigose. Baudos smūgį realizuoti pabandė V.Slivka, bet po jo smūgio kamuolys pataikė į išorinę vartų tinklo pusę. 29 minutę į Lietuvos rinktinės vartus krito įvartis, bet arbitras Bjornas Kuipersas jo neįskaitė. Prieš įvartį puolėjas Robertas Beričius atsidūrė nuošalėje.

Lietuviai savo padėtį susikomplikavo kėlinio pabaigoje. Marius Žaliūkas savo baudos aikštelėje sužaidė į kamuolį ranka ir leido slovėnams uždirbti vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo Valteris Birsa, smūgiavęs kamuolį į kairįjį vartų kampą. 54 minutę lietuviai suteikė slovėnams galimybę pelnyti dar vieną įvartį, bet šeimininkai dovanėle nepasinaudojo. Lietuvos rinktinės futbolininkai tikėjosi, kad arbitrai varžovams užfiksuos nuošalę, bet jos išvengęs R.Beričius atsidūrė vienas prieš vartų sargą E.Zubą ir smūgiavo kamuolį į jo ginamus vartus. Lietuvius nuo praleisto įvarčio išgelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas. 56 minutę vartininko E.Zubo budrumą patikrino V.Birsa. Slovėnas po prasiveržimo stipriai smūgiavo kamuolį į vartus, bet jis praskriejo šalia virpsto.

Vėliau kamuolį virš lietuvių vartų smūgiavo Josipas Iličičius. 63 minutę teisėjas B.Kuipersas sustabdė rungtynes, nes Liublianos „Stožice“ stadione iškilo problemų dėl apšvietimo. Šeimininkams sutvarkyti techninių nesklandumų nepavyko, bet futbolininkai sutiko tęsti rungtynes. 69 minutę dėl traumos rungtynių tęsti nepajėgė V.Slivka. Vietoje jo ant žaliosios vejos žengė Deimantas Petravičius.

79 minutę Lietuvos rinktinei pavyko rezultatą išlyginti. Slovėnijos futbolininkas savo baudos aikštelėje sužaidė į kamuolį ranką, todėl teisėjas B.Kuipersas baudinį paskyrė ir į šeimininkų vartus. Jį stipriu smūgiu į kairįjį vartų kampą realizavo Arvydas Novikovas. Arbitras B.Kuipersas prie pagrindinio rungtynių laiko pridėjo penkias minutes, bet per jas rezultatas nepasikeitė.

Po lygiųjų slovėnai su 13 taškų liko trečioje turnyro lentelės vietoje, o dešimtą tašką iškovoję lietuviai pasivijo ketvirtoje pozicijoje esančius estus.

E grupėje kartu su anglais vietą Europos čempionate užsitikrino Šveicarija. Ji namuose rezultatu 7–0 sumindė San Mariną. Tuo metu Anglijos futbolininkai namuose 2–0 įveikė Estiją.

Rezultatai:

E grupė

Slovėnija 1 – 1 Lietuva 45“ [1 – 0] Valter Birsa (11 m) 79“ [1 – 1] Arvydas Novikovas (11 m)

Anglija 2 – 0 Estija 45“ [1 – 0] Theo Walcott 85“ [2 – 0] Raheem Sterling

Šveicarija 7 – 0 San Marinas 17“ [1 – 0] Michael Lang 55“ [2 – 0] Gokhan Inler (11 m) 65“ [3 – 0] Admir Mehmedi 72“ [4 – 0] Johan Djourou (11 m) 75“ [5 – 0] Pajtim Kasami 80“ [6 – 0] Breel Embolo (11 m) 89“ [7 – 0] Eren Derdiyok