Lyderiai barstė taškus

2011 04 18 0:00

Pirmą pralaimėjimą po keturių pergalių iš eilės Lietuvos futbolo A lygos čempionato penktajame ture patyrė lyderių gretose žengianti vicečempionė Marijampolės "Sūduva", o čempionas Panevėžio "Ekranas" prarado 2 taškus kovodamas su autsaideriu.

Panevėžio komanda savo aikštėje nesugebėjo įveikti pakiliai žaidusių "Klaipėdos" futbolininkų. Svečiai, iki šio turo dar neturėję taškų, vakar rungtynes baigė lygiosiomis 2:2 (0:0). Uostamiesčio komanda nuo 25 minutės žaidė ne visos sudėties - iš aikštės buvo išvarytas vartininkas Rimantas Bogužas. Gelbėdamasis nuo įvarčio jis neleistinai pargriovė puolėją Egidijų Varną. Pastarasis vėliau du kartus (47 ir 72 min.) nuginklavo svečių vartininką. Kovingai nusiteikusiai Klaipėdos ekipai įvarčius mušė Deividas Lukošius (55) ir Rokas Borusas (59).

Surinkę 13 taškų "Ekrano" futbolininkai tapo vienvaldžiais lyderiais.

Sensacija įvyko ir per šeštadienio rungtynes. Namie "Sūduva" 1:2 (0:1) turėjo pripažinti Pakruojo "Kruojos" pranašumą. "Sūduva" daugiau nei pusvalandį turėjo vieno žaidėjo pranašumą, nes 56 minutę iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas svečių saugas Donatas Petrauskas.

Šeimininkų žaidėjas Vaidas Slavickas (21 min.) įmušė įvartį į savuosius, o puolėjas Ričardas Beniušis (64 min.) - į svečių vartus. "Kruojos" ekipoje įvarčiu pasižymėjo Giedrius Slavickas (74 min.).

Marijampoliečių nesėkme pasinaudojo trečiojoje vietoje esantis Vilniaus "Žalgiris", iškovojęs ketvirtą pergalę. Žalgiriečiai 3:1 (1:0) nugalėjo šeštojoje pozicijoje esančią Gargždų "Bangą" ir taškais (po 12) susilygino su Suvalkijos komanda. Įvarčius vilniečiams pelnė Andrejus Nagumanovas (42 min.) ir Deividas Matulevičius (72 bei 88), gargždiškiams - Andrius Lipskis (84).

12 taškų surinko ir "Šiaulių" futbolininkai, jie vakar namie 1:0 nugalėjo Tauragės "Taurą" ir iškovojo ketvirtą pergalę. Tauragiškiams tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate.

Antrą pergalę šventė bei į aštuntąją vietą pakilo Klaipėdos "Atlantas", namie 2:0 (0:0) įveikęs penktą nesėkmę iš eilės patyrusius autsaiderius Kauno FBK "Kaunas" futbolininkus. Pirmasis įvartis krito 53 minutę po brazilo Rafaelio Santoso smūgio. 82 minutę kamuolį į vartus pasiuntė Eimantas Marozas.

Kol kas į A lygą sugrįžęs FBK "Kaunas" neįveikė nė vieno varžovo ir turi -6 taškus - jie atimti FIFA drausmės komiteto sprendimu už finansinių įsipareigojimų nevykdymą.

Antrą pergalę šventė ir Alytaus "Dainava" (6 tšk.), vakar namie 2:1 (1:0) įveikusi "Mažeikių" futbolininkus. Įvarčius šeimininkams pelnė Arsenijus Buinickis (22 min.) ir Martynas Biržinis (61 min. iš 11 m baudinio).