Lyderiai išsiskyrė be įvarčių

2012 05 28 8:35

Lietuvos futbolo A lygos lyderių - Panevėžio "Ekrano" ir Vilniaus MFD "Žalgirio" - dvikova XIV ture sostinėje baigėsi be įvarčių - 0:0.

35 tašką iškovojęs titulą ginantis "Ekranas" ir toliau penkiais taškais lenkia antrojoje vietoje esantį vicečempioną "Žalgirį". Po nulinių lygiųjų "Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pabrėžė, jog tai lygiavertės ekipos, turėjusios gerų progų išplėšti pergalę. "Iškovotas taškas išvykoje žaidžiant su gera komanda, - teigė V.Urbonas. - Nors įvarčių nebuvo, žaidimas nebuvo gynybinis. Prie mūsų niekas nepriartėjo, tuo ir reikia džiaugtis."

"Žalgirio" strategas Damiras Petravičius nebuvo laimingas rezultatu, pasak jo, žaliai balti turėjo laimėti: "Manau, mano komanda buvo geresnė, greičiau bėgo, geriau rungtyniavo, turėjo geresnių momentų įmušti. Tačiau neįmušėme įvarčio ir praradome du taškus. Esu laimingas, jog auklėtiniai spaudė varžovus antrame kėlinyje prie baudos aikštelės ribų, tačiau nusiminiau, kad neiškovojome pergalės."

Praėjusio sezono bronzos medalininkė Marijampolės "Sūduva" svečiuose 4:2 (1:1) nugalėjo Alytaus "Dainavą" ir, surinkusi 27 taškus, pakilo į trečiąją poziciją. Po įvartį nugalėtojams pelnė Craigas Thompsonas (45+2 min.), Povilas Lukšys (54 min.), Andrius Urbšys (60 min.) bei Karolis Chvedukas (62 min.), o iš šeimininkų abusyk pasižymėjo Arsenijus Buinickis (5 ir 90+2 min.).

Marijampoliečius treniruojantis Virginijus Liubšys rungtynes suskirstė į kelis etapus: labai prasta pradžia, paskutinės pirmo kėlinio 25 minutės buvo geros, nes auklėtiniai turėjo daug progų įmušti, antro kėlinio pradžioje "Sūduva" rodė tokį gerą futbolą, kokį jis ir norėtų matyti, o paskutinės 10 minučių vėl buvo prastos.

"Antrame kėlinyje per penkias minutes praleidome du įvarčius ir jie nulėmė mačo baigtį", - pripažino dviejų įvarčių autorius A.Buinickis.

Net 10 įvarčių išvydo aistruoliai Šiauliuose, kur vietos "Šiauliai" 7:3 (2:1) sutriuškino Tauragės "Taurą". Po šio susitikimo "Šiauliai" tapo rezultatyviausia A lygos komanda, per 14 rungtynių pelniusi 31 įvartį. Net šešis įvarčius nugalėtojams pelnė Artūras Rimkevičius (10 min., 69 min. iš 11 m baudinio, 75 min., 78 min., 86 min. ir 89 min. iš 11 m baudinio), vieną - Santiago Cesanellis (40 min.). Po įvartį į šeimininkų vartus įmušė Alessandro Mascia (32 min.), Vladas Petkevičius (60 min.) ir Robertas Freidgeimas (84 min.).

Rungtynių didvyris A.Rimkevičius po rungtynių kalbėjo: "Rezultatas panašesnis į ledo ritulio varžybas. Žaidėme dėl žiūrovų, gražios rungtynės, daug įvarčių." Rezultatyviausių žaidėjų sąraše A.Rimkevičius (11 įvarčių) tik vienu tiksliu smūgiu nusileidžia Vilniaus "Žalgirio" puolėjui Calumui Elliotui.

Ketvirtą pergalę iškovojo ir į šeštąją vietą pakilo debiutantai Vilniaus REO futbolininkai, namie 3:0 (0:0) nugalėję autsaiderį Klaipėdos "Atlantą". Du įvarčius pelnė Soslanas Džiojevas (64 ir 90+1 min.), vieną - Tomas Ražanauskas (82 min. iš 11 m baudinio). Uostamiesčio ekipa susitikimą baigė be pašalinto iš aikštės vartininko Giedriaus Štreimikio (80 min.). Vilniaus "Žalgirio" stadione rungtynės vyko ir aikštėje, ir už jos ribų. Agresyviai nusiteikę "Atlanto" gerbėjai kumščiais pamokė apsaugos darbuotojus, tad šiems teko kviesti pastiprinimą.