Lygiosios netenkino abiejų trenerių

2016 07 15 6:00
Antrame kėlinyje „Žalgirio“ futbolininkai turėjo progų pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai po nulinių lygiųjų su Kazachstano čempione „Astana“ prieš atsakomąsias rungtynes turi daugiau pranašumų: jei vilniečiai svečiuose pelnys bent vieną įvartį, šeimininkams jau teks mušti bent du.

Būtent tai, pasak Lietuvos čempionų trenerio Valdo Dambrausko, privers jo auklėtinių nenuleisti galvų, tikėti, dar kartą išanalizuoti varžovus bei pasiruošti antrosioms rungtynėms.

Marijampolės „Sūduvai“, Klaipėdos „Atlantui“ ir „Trakams“ pasitraukus iš UEFA Europos lygos turnyro jau po pirmojo atrankos etapo, sostinės „Žalgiris“ tapo vienintele ekipa, ginančia šalies garbę Europoje. Trečiadienį žalgiriečiai pradėjo kovą prestižiškiausiame Europos futbolo turnyre – UEFA Čempionų lygoje. Šio turnyro antrajame atrankos etape burtai „Žalgirį“ suvedė su stipriausia Kazachstano ekipa „Astana“. Vilniuje vykusios rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Tokie skaičiai netenkino nei V. Dambrausko, nei svečių stratego Stanimiro Stoilovo, kurio treniruojama komanda praėjusį sezoną sėkmingai įveikė atrankos barjerus ir žaidė Čempionų lygos grupės varžybose.

„Nė vienas treneris nemėgsta rezultato 0:0, visada norisi laimėti. Ypač dirbant „Žalgiryje“, nes niekas nei iš žaidėjų, nei iš trenerių nėra įpratę būti antri ar sužaisti lygiosiomis, – sakė žalgiriečių strategas. – Nėra gerai neįmušti įvarčio tokios svarbos rungtynėse ir ypač turint progų. Tikiu, kad visų savo resursų dar neišnaudojome“.

Nors rungtynės baigėsi be įvarčių, kazachai praleisti jų galėjo ne vieną. Ypač antrajame kėlinyje, kai kelių atakų metu atrodė, kad įvartis jau neišvengiamas.

Valdas Dambrauskas: „Tikiu, kad visų savo resursų dar neišnaudojome“. /fkzalgiris.lt nuotrauka

Po blankaus pirmo kėlinio Vilniaus ekipos žaidimas pagyvėjo, kai 64 minutę saugą Saulių Mikoliūną pakeitė puolėjas Elivelto. Jau po dvylikos minučių Elivelto galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Netrukus šeimininkai turėjo dar vieną progą, kai po virtinės tikslių perdavimų gynėjo Donovano Slijngardo spirtas kamuolys pataikė į virpstą. O realiausią progą pelnyti įvartį žalgiriečiai susikūrė 86 min. Po greitos atakos vienas prieš „Astanos“ vartininką Nenadą Eričių iššoko vilniečių puolėjas Andrija Kaludjerovičius. Vartininkas atspėjo smūgio kryptį ir atmušė kamuolį, prie kurio suskubęs Mantas Kuklys dar sykį pabandė smūgiuoti, tačiau vartų sargas vėl užtikrinta apgynė tvirtovę.

„Vartininkas gerai atlaikė mano smūgį. Su juo esame rungtyniavę Serbijoje, todėl jis galėjo numatyti, į kurią pusę smūgiuosiu, – kalbėjo auksinės progos neišnaudojęs A. Kaludjerovičius. – Antrajame kėlinyje turėjo neblogų progų, ypač maniškę. Man nepavyko pasižymėti, todėl nesu laimingas“.

Be įvarčių pasibaigusios rungtynės ypač liūdino „Astanos“ strategą S. Stoilovą. Jo manymu, auklėtinių žaidimas Vilniuje visiškai neatitiko Čempionų lygos standartų. Svečių treneris įsitikinęs, jog jo komanda gali žaisti daug geriau.

„Vilniuje pasigedau ir ambicijos, ir noro, agresyvumo. Jeigu nepabusime ir rungtyniausime lyg vietiniame čempionate, galime būti eliminuoti bet kuriame Čempionų lygos etape, – aiškino S. Stoilovas. – Manau, namie išnaudosime visus savo rezervus, nes šiose rungtynėse pademonstravome tik apie 50 procentų savo jėgų“.

Atsakomosios UEFA Čempionų lygos rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Astanos“ Kazachstane vyks liepos 20 dieną. Dvikova prasidės 17 valandą Lietuvos laiku.