Lygiosios svečiuose atvėrė kelią į pusfinalį

2015 04 24 7:42

UEFA Europos lygoje ketvirtadienį buvo sužaisti atsakomieji ketvirtfinalio mačai, po kurių paaiškėjo visi pusfinalių dalyviai. Titulą ginanti „Sevilla“ ekipa sugebėjo išvengti pratęsimo ir svečiuose 2-2 sužaidė su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu, tačiau šios lygiosios eliminavo „Zenit“ ekipą iš Europos lygos.

„Zenit“ klubui rungtynės prasidėjo turbūt blogiausiu įmanomu scenarijumi. Jau 5 mačo minutę „Zenit“ gynėjas Neto prasižengė savo baudos aikštelėje ir į Rusijos klubo vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. „Sevilla“ puolimo lyderis Carlosas Bacca stojo prie kamuolio ir užtikrintai išvedė svečius į priekį.

„Zenit“ klubas gerą progą išlyginti rezultatą turėjo jau 18 rungtynių minutę, bet „Sevilla“ vartininkas Beto atrėmė pavojingą Danny smūgį į dešinį vartų kampą.

21 rungtynių minutę „Sevilla“ treneris Unai Emery turėjo atlikti priverstinį keitimą. Gynėjas Nicolasas Pareja dėl traumos nebegalėjo tęsti rungtynių ir jį aikštėje pakeitė Vicente Iborra.

Kėlinio pabaigoje abi ekipos apsikeitė labai pavojingais išpuoliais. „Sevilla“ gretose vos antro įvarčio neįmušė C.Bacca, tačiau jam pasižymėti sutrukdė ant vartų linijos stovėjęs „Zenit“ narys. Tuo metu per pridėtą kėlinio laiką Danny pataikė į „Sevilla“ vartų virpstą.

Antrąjį kėlinį „Zenit“ pradėjo aktyviu spaudimu, kuris iškart davė vaisių. 48 mačo minutę „Sevilla“ grubiai suklydo gynyboje ir šia klaida pasinaudojo „Zenit“ puolėjas Jose Rondonas.

Po penkių minučių arti tikslo buvo ir Hulkas, bet puolėjas smūgiavo šalia kairio vartų virpsto. Brazilas toliau bandė savo galingu smūgiu įveikti varžovų vartininką ir nors keli tolimesni jo bandymai vėl nepasiekė tikslo, bet 72 minutę Hulkas pelnė įspūdingą įvartį.

Brazilas iš 35 metrų kamuolį į vartus pasiuntė lyg torpedą ir kamuolys į vartus įlėkė palietęs vartų konstrukcijas. „Zenit“ neketino sustoti ir Hulkas toliau buvo pavojingiausias Rusijos klubo žaidėjas. 76 minutę jis atliko dar vieną smūgį, bet šįkart savo vartus apgynė Beto.

82 minutę arti įvarčio buvo ir J.Rondonas, bet jo staigų smūgį atrėmė Beto. Atrodė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą, tačiau visas tokias mintis panaikino aikštėje po keitimo pasirodęs Kevinas Gameiro.

„Sevilla“ klubo puolėjas 85 minutę sulaukė gero Victoro Vitolo perdavimo ir įmušė antrą „Sevilla“ įvartį. Taip rezultatas tapo 2-2. Jis nepasikeitė iki pat mačo pabaigos, tad „Sevilla“ šią ketvirtfinalio seriją laimėjo bendru rezultatu 4-3 bei pateko į pusfinalį.

Kartu į pusfinalį žengė ir „Fiorentina“ ekipa, kuri namuose 2-0 įveikė Kijevo „Dynamo“ klubą ir šventė pergalę bendru rezultatu 3-1.

Visgi Ukraina turės vieną savo atstovą pusfinalyje, nes į jį pateko „Dnipro“ klubas. Jis Kijeve 1-0 įveikė Belgijos „Club Brugge“ komandą.

Ketvirtu pusfinalio dalyviu tapo „Napoli“. Italijos klubas namuose 2-2 sužaidė su „Wolfsburg“ ekipa, tačiau išvykoje pasiekta pergale rezultatu 4-1 jiems tą vietą pusfinalyje praktiškai garantavo jau po pirmojo mačo.