Lygiųjų tradicijos futbolininkai nesulaužė

2009 02 09 0:00
Garsiajame "Algarve" stadione puikiai rungtyniavęs A.Klimavičius 26-ąją minutę išlygino rezultatą - 1:1.

Pirmąsias draugiškas rungtynes šiais metais žaidusi Lietuvos futbolo rinktinė šeštadienį Portugalijoje su garsiojo olando Leo Beenhakkerio treniruojamais lenkais išsiskyrė taikiai.

Tai jau trečiosios lietuvių lygiosios, rezultatu 1:1, iš eilės. Praėjusį lapkritį taip pat buvo sužaista per draugiškas dvikovas su Moldova bei Estija.

"Esu patenkintas ir rezultatu, ir žaidimu. Futbolininkai po truputį perpranta žaidimo sistemą, jo modelį. Tai mane džiugina", - po rungtynių www.futbolas.lt svetainei teigė Lietuvos rinktinės treneris Jose Couceiro, gimtojoje Portugalijoje sulaukęs didžiulio vietinės žiniasklaidos dėmesio.

Lietuvos ir Lenkijos nacionalinės futbolo komandos žaidė garsiajame Faro "Algarve" stadione, kur 2004 metais vyko Europos čempionato kovos. Tiesa, apie 40 tūkst. talpinanti arena tą šeštadienio vakarą nepajuto aistruolių antplūdžio - į areną užsuko vos keli šimtai futbolo mėgėjų.

Rungtynės lietuviams prasidėjo labai nesėkmingai. 11-tą minutę Arūnas Klimavičius suklydo, su komandos draugais varžovams regzdamas nuošalės spąstus. Po kelių akimirkų Pawelas Brožekas atsidūrė vienas prieš vartininką Žydrūną Karčemarską ir ramiai jį nuginklavo.

A.Klimavičius reabilitavosi 26-ą minutę - po Manto Savėno pakelto kampinio jis galva nukreipė kamuolį į vartus - 1:1. Prieš tai puikią progą turėjo Andrius Velička, tačiau iš aštraus kampo jis nepataikė į tuščius vartus.

Pirmame kėlinyje lietuviai žaidė daug geriau už varžovus, jie ir dažniau atakavo. Tačiau po pertraukos situacija pasikeitė. Tarsi repetuodami būsimo mačo su pasaulio vicečempionais prancūzais scenarijų, mūsiškiai daug dėmesio skyrė gynybai ir ilgai įžaidinėjo kamuolį.

Rungtynes labai pagyvino Mindaugo Kalono pasirodymas aikštėje 65-ąją minutę. Vos išėjęs jis netrukus atakavo - po jo smūgio į vartus lekiantį kamuolį išmušė lenkų gynėjai. Vėliau po M.Kalono driblingo ir aštraus perdavimo kamuolio prie vartų nepasiekė Vitalijus Kavaliauskas. Baigiantis susitikimui, savo meistriškumą pademonstravo Ž.Karčemarskas - jis iš arti atrėmė labai pavojingą Tomašo Zahorskio smūgį.

"Antrame kėlinyje turėjome nemažai problemų, tačiau reikia suprasti žaidėjus - dauguma jų sezoną baigė lapkritį, žiemą atostogavo, tad jiems nėra lengva įgyti formą", - aiškino J.Couceiro.

Poryt, trečiadienį, Portugalijoje Lietuvos rinktinė išbandys jėgas su Andora. Mūsiškiams jau galės padėti šį savaitgalį savo klubams atstovavę Tomas Danilevičius, Marius Stankevičius, Ignas Dedura ir Deividas Šemberas.

Lietuva - Lenkija 1:1 (1:1). A.Klimavičius (26); P.Brožekas (11).

Lietuva: Ž.Karčemarskas, A.Klimavičius, V.Alunderis, I.Zelmikas, N.Radžius (46' A.Jokšas); D.Šernas (78' V.Kavaliauskas), L.Pilibaitis (65' M.Kalonas), M.Savėnas (85' T.Tamošauskas), M.Panka, D.Česnauskis (65' K.Ivaškevičius); A.Velička (46' V.Trakys).