Mančesteryje liko degti du nuliai

2016 04 28 6:00
Joe Hartas (kairėje) apsigynė nuo pavojingo Pepe smūgio. AFP/Scanpix nuotrauka

Nėra Cristiano Ronaldo – nėra vakarėlio. Taip kalbėjo futbolo sirgaliai po pirmųjų UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynių tarp „Manchester City“ ir Madrido „Real“ klubų. Ši dvikova baigėsi be įvarčių, 0:0.

Mančesteryje „Real“ vertėsi be savo traumuotos žvaigždės C. Ronaldo. Portugalas rungtynes praleido dėl šlaunies traumos.

„Jei tai būtų finalas, eičiau į aikštę ir žaisčiau“, – prieš rungtynes pareiškė C. Ronaldo, leisdamas suprasti, kad sužeidimas nėra sunkus.

Nuomonės nesutapo

Be pagrindinio puolėjo likęs „Real“ klubas nepasižymėjo įspūdingomis atakomis, puolant jiems trūko aštrių prasiveržimų. Kitas Ispanijos klubo puolėjas Karimas Benzema dėl smulkios traumos buvo pakeistas per pertrauką, o Garethas Bale'as didelio pavojaus varžovų vartams nekėlė.

Tai buvo 7-as kartas per 7 metus, kai Čempionų lygoje „Real“ žaidė be C. Ronaldo. 4 kartus jiems laimėti nepavyko. Paprastai su portugalu „Real“ laimi 72 proc. rungtynių.

Tik antrame kėlinyje Madrido komandai pavyko suregzti kelias grėsmingas atakas. Tačiau savo tvirtovę puikiai gynė „Man City“ vartininkas Joe Hartas. Jis atrėmė pavojingus Casemiro ir Pepe smūgius iš arti.

Pavojingus „Man City“ išpuolius buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Bet ir jie „Real“ vartininkui Keylorui Navasui problemų nekėlė. O kai traumą patyrė puolėjas Sergio Aguero, šeimininkų atakos apskritai išsikvėpė.

„Jei negali laimėti, geriausias rezultatas yra 0:0, – po mačo teigė „Man City“ treneris iš Čilės Manuelis Pellegrini. – Nepraleisti įvarčio žaidžiant su „Real“ yra šaunu. Jei įmušime jiems išvykoje, viskas pasikeis kardinaliai. Nemanau, kad varžovai yra šios poros favoritai.“

„Real“ treneris prancūzas Zinedine'as Zidane'as liko nusivylęs tokia mačo baigtimi: „Ilgiau kontroliavome kamuolį ir turėjome daugiau galimybių įmušti, todėl esu tikras, kad privalėjome laimėti.“

Užvakar Z. Zidane'as atsidūrė televizijos kamerų dėmesio centre, nes emocingai reaguodamas į įvykius aikštėje suplėšė savo kelnių kišenes. Taip Z. Zidane'as savo aprangą sudarkė ir per ankstesnes Čempionų lygos rungtynes su „Wolfsburg“.

Britai nusiteikę skeptiškai

Antrame kėlinyje du pavojingus smūgius atrėmęs J. Hartas pateko į Ispanijos ir Didžiosios Britanijos dienraščių pirmuosius puslapius.

„Madride toks įvartis būtų įkritęs“, – po smūgiuojančio Pepe nuotrauka skelbė ispanų „Marca“. Kitas šios šalies leidinys AS gyrė saviškius už tai, kad Mančesteryje stengėsi laimėti.

„Antrame kėlinyje „Man City“ pamatai ėmė drebėti, bet varžovus užspaudę „Real“ tuo nepasinaudojo. Trūko labai nedaug“, – tvirtino AS.

Tuo metu britų žurnalistai tradiciškai išliko santūrūs ir skeptiški. Jie nemano, kad lygiosios pirmosiose pusfinalio rungtynėse namie yra geras rezultatas.

„Atrodo, kad „Real“ galimybės didesnės. M. Pellegrini su komanda turėtų nerimauti žinodamas, kad namie Madrido komanda žais galingiau“, – perspėjo „The Times“.

„The Guardian“ rėžė kritiškiau: „Mančesterio komandos bukos atakos kėlė nusistebėjimą. Mes galėjome įsitikinti, kad „Real“ be C. Ronaldo yra lyg vaza be gėlių. Tačiau „Man City“ nepadarė nieko, kad tuo pasinaudotų. Jokių mėginimų užpulti. Madride jau žais C. Ronaldo ir mūsų lauks pragaras.“

Po blankių lygiųjų Mančesteryje abi komandos reikalus paliko spręsti atsakomosioms rungtynėms, gegužės 4-ąją vyksiančioms Madride. „Real“ namie bus būtina pergalė, o „Man City“ norint iškopti į finalą pakaktų rezultatyvių lygiųjų. Tačiau tai padaryti bus sunku, nes šį sezoną Čempionų lygoje Madrido „Santiago Bernabeu“ neįmušė nė vienas iš penkių čia viešėjusių klubų.

„Mes turime puikią komandą, kuri kitą savaitę Madride gali sukelti šurmulį“, – įsitikinęs J. Hartas.

„Man City“ (Anglija) – „Real“ (Ispanija) 0:0. Mančesteris, 52 221 žiūrovas. Teisėjas – Cuneytas Cakiras (Turkija). Įspėti – Davidas Silva („Man City“); Pepe, Dani Carvajalis („Real“).