Milaną užplūs Madrido sirgaliai

2016 05 06 6:00
Garethas Bale'as triumfuoja - jo smūgis atvedė "Real" klubą į finalą. Reuters/Scanpix nuotraukos

Tituluočiausias UEFA Čempionų lygos klubas Madrido „Real“ 14 kartą pateko į turnyro finalą ir sieks jau 11 trofėjaus savo istorijoje.

Turnyro pusfinalyje „Real“ eliminavo Anglijos vicečempionus „Man City“. Po nulinių lygiųjų išvykoje „Real“ namie varžovus palaužė 1:0.

Rikošeto kaina

Per visą atsakomąjį mačą „Real“ dominavo. Ispanijos vicečempionų persvara galėjo būti didesnė nei vienu įvarčiu. Nuo rungtynių pradžios užspaudę varžovų vartus, Madrido futbolininkai įvartį pelnė 20 minutę. Po legionieriaus iš Velso Garetho Bale'o smūgio iš krašto kamuolys kliudė koją „Man City“ saugui Fernandui ir atsimušęs į virpstą įlėkė į vartus.

Pirmo kėlinio pabaigoje progą turėjo ir svečiai – jų saugo Fernandinho smūgiuotas kamuolys iš išorinės vartų dalies grybštelėjo virpstą.

Antrame kėlinyje šeimininkai sukūrė dar dvi geras progas pasižymėti, bet „Man City“ vartininkas Joe Hartas gelbėjo savo komandą po Lukos Modričiaus ir Cristiano Ronaldo smūgių.

Rezultatyvios lygiosios „Man City“ klubui būtų atvėrusios duris į finalą pirmą kartą klubo istorijoje. Tačiau Mančesterio ekipa antrame kėlinyje atakavo itin retai – tik tolimas Sergio Aguero smūgis besibaigiant dvikovai praskriejo virš skersinio.

Paskutinėmis dvikovos minutėmis kojos raumenį pasitempė „Real“ vartininkas Keyloras Navasas. Tačiau jis sugebėjo baigti rungtynes, o jo komandos draugai varžovams neleido rengti atakų link traumuoto vartininko vartų.

K. Navasas šį sezoną vartuose lyg ola – Čempionų lygoje jis įvarčio nepraleido net 11 iš 12 žaistų rungtynių.

Futbolo keliai ves į Milaną

„Real“ treneris Zinedine'as Zidane'as prieš rungtynes kalbėjo: „Jei nepateksime į finalą, tai bus tragedija.“ Mat Karališkuoju vadinamas klubas šį sezoną gėdingai iškrito iš Ispanijos taurės varžybų šešioliktfinalyje, o šalies pirmenybėse tikriausiai jau ketvirtą sezoną iš eilės liks be aukso medalių.

Tragedijos Z. Zidane'ui pavyko išvengti. Ir po pergalės jis papasakojo, koks yra patenkintas, nors sezono darbas dar nebaigtas.

„Didžiuojuosi turėdamas galimybę treniruoti šią komandą. Su ja galime daug pasiekti. Nors treneris esu aš, po pergalių turėtume vartoti žodį „mes“. Šias pusfinalio rungtynes žaidėme taip, lyg jos būtų paskutinės mūsų gyvenime. Esu laimingas dėl tokio vyrų kovingumo“, – kalbėjo Z. Zidane'as.

Zinadine'ui Zidane'ui žaidėjai dėkojo už suteiktą veiksmų laisvę aikštėje.

Lemiamą smūgį į „Man City“ vartus atlikęs G. Bale'as dėkojo Z. Zidane'ui už pasitikėjimą: „Šis treneris suteikė mums begalinį tikėjimą savimi ir laisvę mūsų veiksmams. Mūsų žaidime nebeliko klaidos baimės, žaidėjai aikštėje gali išreikšti save. Už tai esame dėkingi Z. Zidane'ui.“

Prancūzijos sporto dienraštis „L'Equipe“ nemažai dėmesio skyrė tautiečio Z. Zidane'o triumfui prieš „Man City“. Viršelį „L'Equipe“ papuošė „Real“ žaidėjų nuotrauka ir parašė vienintelį žodį „Karaliai“.

Čempionų lygos finalas vyks gegužės 28-ąją Milane, ten „Real“ susigrums su kitu Madrido klubu „Atletico“. Šie du klubai kovėsi ir 2014-ųjų turnyro finale Lisabonoje. Tuomet po pratęsimo 4:1 triumfavo „Real“. Tad po trijų savaičių Milane laukia ispaniška Čempionų lygos sezono kulminacija.

„Tegyvuoja Madridas! Tai bus dar vienas didingas Europos derbis“, – skalbė ispanų dienraštis AS.

„Smagi beprotybė“, – tvirtino Madride leidžiamas „Marca“.

Milano „San Siro“ stadione telpa 80 tūkst. žiūrovų. Pusė vietų bus skirta abiejų komandų gerbėjams. Ir nors brangiausių bilietų kaina šoktelėjo iki 440 eurų, akivaizdu, kad visi norintys į stadioną Milane nepateks. „Real“ ir „Atletico“ gerbėjai vakar internete pradėjo bilietų medžioklę.

Pralaimėję atmetė kritiką

„Man City“ žaidimas sulaukė kritikos Anglijoje dėl M. Pellegrini pasirinktos atsargios, gynybinio futbolo taktikos.

„Pralaimėti „Real“ komandai ne gėda. Pralaimėti žaidžiant taip – gėda. „Man City“ žaidė lėtai ir baikščiai, jie tik galvojo, kaip nepraleisti daug įvarčių. Madrido komanda galėjo įmušti 3 ar 4 įvarčius“, – pareiškė buvęs Anglijos rinktinės žaidėjas Chrisas Waddle'as.

„Man City“ treniruojantis čilietis Manuelis Pellegrini po pralaimėjimo nebuvo linkęs pripažinti varžovų pranašumo: „Mums liko kartėlis. Nė viena komanda nesukūrė daug progų, o „Real“ pasisekė įmušti, kai kamuolys įskriejo į vartus po rikošeto. Teisingiausias rezultatas būtų lygiosios ir pratęsimas. Deja, abi komandos sunkiai dirbo ir parodė mažai gražaus žaidimo. Žaidėme prieš stiprią komandą, bet ji nebuvo už mus geresnė.“

Ne mažiau įdomiai samprotavo vartininkas J. Hartas: „Varžovai sugebėjo kontroliuoti rungtynių eigą. Tačiau „Real“ turėtų pripažinti, kad jiems pasisekė įmušti įvartį, o pribaigti mūsų taip ir nesugebėjo. Neturėtume kreipti dėmesio į kritiką. Atvykome į Madridą laimėti ir galėjome patekti į finalą. Įvyko tai, kas įvyko. Dabar turime galvoti apie tai, kaip išsaugoti 4 vietą Anglijoje ir kitą sezoną sugrįžti į Čempionų lygą.“

„Tokia komanda kaip „Man City“ visuomet turi galvoti apie žaidimą finale“, – pridūrė M. Pellegrini. Tiesa, po šio sezono čilietis paliks Mančesterį ir savo postą užleis ispanui Josepui Guardiolai.

Po rungtynių Madride „Man City“ liko ir daugiau kartėlio – jau 10 min. šlaunies traumą gavo jų gynėjas Vincentas Kompany. Žaidėjas negalėjo tęsti rungtynių. 30-metis belgas tokio pobūdžio traumą patyrė jau 14 kartą, tad Anglijoje diskutuojama, ar jam apskritai verta tęsti profesionalo karjerą.

„Real“ (Ispanija) – „Man City“ (Anglija) 1:0 (1:0). Madridas, 78 300 žiūrovų. Teisėjas – D. Skomina (Slovėnija). Įvartis – Fernando (20 į savo vartus). Įspėti – L. Vazquezas („Real“); K. De Bruyne, Fernando, N. Otamendi („Man City“). I rungtynės – 0:0.