Miuncheno „Bayern“ futbolininkai į šipulius sudaužė „Barcelona“ ambicijas – 4:0

2013 04 24 8:03

„Barcelona“ sutriuškinta. Neįtikėtina, bet tiesa. Miuncheno „Bayern“ pirmose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse katalonų klubą sutriuškino net 4:0.

Lionelis Messi sužaidė ko gero blankiausias sezono rungtynes – geriausias pasaulio futbolininkas buvo visiškai nepastebimas, o futbolo spektaklį aikštėje kūrė „Bayern“ žvaigždės. Per visas 90 minučių svečiai atliko vos 4 smūgius, kai vokiečiai vien į vartų plotą pataikė 9 kartus.

25 minutę įvartį pelnė Thomas Mulleris, 49 minutę – Mario Gomezas, 73 minutę pasižymėjo Arjenas Robbenas. 82-ąją dar vieną įvartį pelnė Th.Mulleris, kurio sąskaitoje ir vienas rezultatyvus perdavimas.

Pirmuosius du įvarčius „Bayern“ pelnė po pakeltų kampinių. Iš pradžių Dante iššoko aukščiau už visus ir pamušė kamuolį arčiau vartų, kur pirmas prie jo suskubo Th.Mulleris, ir taip pat galva pasiuntė kamuolį vartus.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Bayern“ sukūrė kone identišką situaciją, tik šįkart atakos smaigalyje atsidūrė M.Gomezas.

Bet tai nebuvo viskas. A.Robbenas pasižymėjo atsidūręs dešiniajame baudos aikštelės kampe – smūgis pažeme į tolimąjį vartų kampą buvo preciziškai tikslus.

Ketvirtą vinį įkalė Th.Mulleris – katalonų gynyba tokia skylėta retai būna.

Beje, rungtynių eiga vokiečių naudai galėjo pakrypti jau 15 minutę, kai „Barcelona“ gynėjas Gerrardas Pique ranka blokavo tolimą „Bayern“ smūgį, tačiau arbitras 11 metrų baudinio nusprendė neskirti.

Įdomu tai, kad panašus epizodas pasikartojo 32 minutę, kai savo baudos aikštelėje kovodamas „antrame aukšte“ kamuolį ranka palietė Sergio Busquetsas. Nepaisant visų „Bayern“ apeliacijų, baudinys ir vėl nebuvo skirtas. Tiesa, daugiau priekaištų vengrų arbitrui ko gero pasipils katalonų spaudoje, mat M.Gomezas įvartį, panašu, pelnė iš nuošalės.

Susitikimą stadione stebėjo 68 tūkst. žiūrovų. Atsakomosios rungtynės vyks gegužės 1 dieną Barselonoje.

Trečiadienį pirmąsias pusfinalio rungtynes žais Dortmundo „Borussia“ (Vokietija) ir Madrido „Real“ (Ispanija) komandos. Finalas vyks gegužės 25 dieną Londone (Anglija), „Wembley“ stadione.