Mūšyje dėl Britanijos – anglų triumfas

2016 06 16 17:54

Principinis EURO 2016 B grupės mačas tarp Anglijos ir Velso rinktinių Lanso mieste baigėsi be anglų triumfu 2:1.

BALE'AS. Pirmąją progą rungtynėse sukūrė aktyviau startavę anglai. Raheemas Sterlingas pabandė uždaryti perdavimą iš krašto, tačiau nepataikė į vartus. O kėlinio pabaigoje Velso rinktinė išsiveržė į priekį, po puikaus Garetho Bale'o baudos smūgio iš 30 metrų. G.Bale'as paleido galingą šūvį į vartus ir vartininkas Joe Hartas gali prisiimti kaltę dėl praleisto įvarčio. Jis pasiekė kamuolį, bet atmušė jį į vartų tinklą. Tai antrasis G.Bale'o realizuotas baudos smūgis šiame čempionate. Beje, prieš baudos smūgį prasižengė Wayne'as Rooney, ant žemės paguldęs Halą Robsoną Kanu.

VARDY. Antrame kėlinyje Anglijos rinktinės gerbėjai pagaliau išvydo tai, ką troško pamatyti dar per rungtynes su Rusija – Roy Hodgsonas galiausiai ryžosi į aikštę išleisti Jamie Vardy. „Leicester“ puolėjas pakeitė blankiai atrodžiusį ir aikštėje besiblaškiusį Harry Kane'ą. Savo žodį J.Vardy tarė labai greitai. 56 min. Velso ekipos gynėjai sužaidė nesėkmingai, bandydami išmušti kamuolį. Kamuolys nukrito po kojomis visai šalia vartų buvusiam J.Vardy ir puolėjas po akimirkos sugrūdo jį į vartus – 1:1.

ROONEY. Anglijos rinktinės simbolis šiandien ir vėl žaidė aikštės viduryje. Naujame amplua W.Rooney jaučiasi gerai, jis sėkmingai skirstė kamuolius ir antrame kėlinyje anglams padėjo turėti iniciatyvą aikštės viduryje. Beje, šiame mače Anglijos rinktinės kampinius kėlė būtent W.Rooney. Tai tik patvirtina, kad ankstesnis R.Hodgsono sprendimas prie kampinio gairelės siųsti 188 cm H.Kane'ą buvo neišmintingas.

STURRIDGE“AS. W.Rooney ir kitų anglų saugų pastangų dėka Anglijos rinktinė paskutinėmis minutėmis persikraustė į varžovų aikštės pusę, tačiau kurį laiką nieko įspūdingo ten nesukūrė. Velso ekipa tvarkingai gynėsi, bet tik iki 92-osios minutės. Tada Danielis Sturridge“as įsiveržė į baudos aikštelę ir iš arti nuginklavo Wayne“ą Hennessey. Anglai triumfavo, o R.Hodgsono veidą papuošė plati šypsena – abu įvarčius po pertraukos jam atnešė pasisekę keitimai.

SITUACIJA. Po dviejų turų situacija B grupėje visiškai neaiški. Anglija turi 4 taškus, Slovakija ir Velsas – po 3, Rusija – 1. Trečiame ture pirmadienį Velsas žais su Rusija, o Slovakija – su Anglija. Iš šio ketverto bet kuri rinktinė grupėje gali likti ir pirma, ir paskutinė.

Anglija – Velsas 2:1 (0:1)

Lanso „Stade Bollaert-Delelis“ stadionas.