2008 05 31 0:00

BĖGIMAS.

Belgrade trečią kartą surengtos "Arturo Takačo memorialo" lengvaatlečių varžybos. Lietuvos maratonų bėgikė Živilė Balčiūnaitė neįprastoje sau 5000 m bėgimo rungtyje nuotolį įveikė per 16 min. 53,36 sek. ir užėmė 7-ąją vietą.

* Pirmame Estijos "Aukso lygos" ("Kuldliiga") lengvaatlečių etape vienintelis Lietuvos atstovas Vitalijus Gorlukovičius laimėjo 1000 m bėgimo rungtį. Distanciją jis įveikė per 2 min. 24,54 sek.

RANKINIS.

2010 metų Europos rankinio čempionato atrankos varžyboms besirengianti Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pirmas draugiškas rungtynes išvykoje 24:31 (11:14) pralaimėjo Vengrijos ekipai. 6 įvarčius iš mūsiškių pelnė Mindaugas Andriuška, 4 - Nerijus Atajevas.

* Europos moterų rankinio čempionato atkrintamosioms rungtynėms su Ispanija (gegužės 31 d. Chichone ir birželio 7 d. Šiauliuose) besirengianti Lietuvos rinktinė Vilniuje laimėjo tarptautinį turnyrą, skirtą docentui Jonui Daniūnui atminti ir Vilniaus "Eglės" komandos pergalės IHF taurės 20 metų jubiliejui paminėti. Šešių komandų turnyro finale Lietuvos rankininkės 29:23 (12:13) nugalėjo antrosios vietos laimėtoją Kazachstano rinktinę.

TENISAS.

Absoliučiu Europos teniso asociacijos jaunių (iki 12 metų) turnyro "Brodvėjaus Pica Cup" nugalėtoju tapo Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Mantas Bugailiškis. Lietuvis vienetų varžybų finale 6:1, 6:1 nugalėjo rusą Danilą Medvedevą, o dvejetų varžybų finale poroje su Almantu Oželiu 6:0, 6:1 sutriuškino Estijos atstovus - Matiiasą Simarą bei Alaną Brasčinskį.

PENKIAKOVĖ.

Sėkmingai per pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato Budapešte atrankos varžybas startavo Lietuvos merginos - net trys iš keturių atlečių pateko į finalą. Donata Rimšaitė surinko 4180 taškų ir B grupėje užėmė 7-ąją vietą, Laura Asadauskaitė ir Julija Kolegova A grupėje užėmė atitinkamai 9 ir 10 vietas. Nepasisekė Gintarei Sikorskytei, - ji B grupėje liko 29-a.

FUTBOLAS.

FIFA patvirtino rezoliuciją, jog nuo 2012 metų futbolo klubuose įsigalios vadinamoji "6+5" taisyklė: rungtynes privalės pradėti šeši tos šalies komandų futbolininkai bei ne daugiau penkių užsieniečių. FIFA prezidentas Seppas Blatteris sako, jog Europos futbolo klubams prie "6+5" taisyklės bus siūloma pereiti palaipsniui. Nuo 2010 metų ketinama įteisinti "4+7" taisyklę, po metų ją pakeičiant "5+6".

* Italijos futbolo čempiono Milano "Inter" klubo vadovai iš komandos vyriausiojo trenerio pareigų atleido Roberto Mancinį. Milano komanda, vadovaujama 43 metų buvusio Italijos rinktinės puolėjo R. Mancini, trejus metus iš eilės laimėjo šalies pirmenybes. Italijos žiniasklaidoje prognozuojama, kad "Inter" vienuolikę treniruos portugalas Jose Mourinho, kuris rugsėjo mėnesį paliko Londono "Chelsea". Beje, "Inter" buvusiam treneriui privalės išmokėti 24 mln. eurų kompensaciją, kadangi R. Mancini kontraktą su Italijos čempionu buvo pasirašęs iki 2012 metų.

* Ketvirtadienį žaistos ketverios draugiškos futbolo rungtynės, kuriose jėgas išbandė ir Europos futbolo čempionatui besirengiančios Turkijos bei Olandijos ekipos. Turkijos vienuolikė Duisburge 2:0 (1:0) nugalėjo Suomijos ekipą, o Olandijos futbolininkai susitikimą su Danijos komanda baigė lygiosiomis 1:1 (1:0).