2008 10 25 0:00

ŠACHMATAI.

Septintoji Vokietijoje vykstančio mačo dėl pasaulio vyrų šachmatų čempiono titulo tarp baltosiomis figūromis žaidusio 38 metų Indijos atstovo Viswanathano Anando ir penkeriais jaunesnio ruso Vladimiro Kramniko 36-ajame ėjime baigėsi lygiosiomis. Po jų Indijos didmeistris mače pirmavo 5:2. Iki pergalės V.Anandui per likusias penkias partijas reikia surinkti tik pusantro taško. Pirmą kartą pasaulio čempionu V.Anandas tapo 2000-ais metais, o pernai šį titulą jis iškovojo jau būdamas ir FIDE reitingo lyderiu. V.Kramnikas pasaulio čempiono titulą buvo iškovojęs 2000-2007 m.

* Graikijoje pasibaigusiame Europos klubų šachmatų čempionate geriausiai iš Lietuvos komandų sekėsi Vilniaus "Šachmatų-bridžo klubui", kuris surinko 9 taškus iš 14 galimų ir užėmė 15-ą vietą tarp 64 komandų. Čempionatą laimėjo Sverdlovsko srities "Ural" (Rusija) vyrai. Jie surinko 12 taškų ir pagal papildomus taškus (32:27,5) aplenkė ilgai pirmavusią Baden-Badeno OSG (Vokietija) komandą.

Moterų varžybose su 6 taškais iš 12 galimų 12-ąją vietą tarp 18 ekipų užėmė Panevėžio šachmatininkės. Nugalėtojomis tapo Monte Karlo klubo "Cercle d`Eches" (Monakas) šachmatininkės.

ARENA.

Penktadienį oficialiai atidaryta nacionalinės svarbos objektu pripažinta Panevėžio universalioji sporto arena, į kurią investuota 108 mln. litų. Panevėžio arena vienintelė Baltijos šalyse turi visus pasaulinius standartus atitinkantį dviračių treką. Arenos bendras plotas - per 21 tūkst. kvadratinių metrų. Krepšinio varžybas čia galės stebėti apie 5,6 tūkst. žiūrovų; koncertus ir kitokius pramoginius renginius - iki 7 tūkst., o dviračių lenktynes - 3,1 tūkst. šalia arenos automobiliams skirta 700 vietų.

ATSISAKĖ.

Danijos futbolo čempiono "AaB Aalborg" klubo vadovai atleido komandos vyriausiąjį trenerį 61-erių Bruce`ą Riochą, kuris jai vadovavo nuo šių metų vasaros. Nors škoto vadovaujamiems futbolininkams UEFA Čempionų lygos atrankoje pavyko nugalėti Kauno FBK "Kauną", Danijos ekipa grupės turnyre per tris mačus surinko vos tašką - po lygiųjų 0:0 su Glazgo "Celtic" (Škotija) ekipa vėliau 0:3 pralaimėta "Manchester United" (Anglija) vienuolikei bei 3:6 "Villarreal" (Ispanija) komandai. Dvylikos komandų Danijos pirmenybėse čempiono padėtis tragiška - su 8 taškais po 10 turų "AaB Aalborg" klubas tik 11-as.

NEPAVYKO.

Penkiolikmetei Ivetai Dapkutei nepavyko patekti į Ispanijoje vykstančio ITF serijos "Trofeu Diari Sant Cugat-Premi Ferroser" moterų teniso turnyro (prizų fondas 10 tūkst. JAV dolerių) ketvirtfinalį. Po kvalifikacinio turnyro į pagrindines varžybas patekusi ir išvakarėse pirmąjį moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo tašką iškovojusi lietuvė aštuntfinalyje 5:7, 2:6 nusileido antrąja skirstytai 22-ejų lenkei Olgai Brozdai (305).