2010 02 10 0:00

PENKETUKE. Dvidešimtmetė 195 cm ūgio Lietuvos moterų krepšinio rinktinės bei Atėnų klubo "Athinaikos" (Graikija) vidurio puolėja Gintarė Petronytė 2009 metų geriausios jaunosios Europos krepšininkės rinkimuose, kuriuose dalyvavo ekspertai bei šios sporto šakos aistruoliai, užėmė penktąją vietą. Beje, Gintarė tapo šios Senojo žemyno FIBA Europos apklausos 2008-ųjų laureate bei pelnė geriausios praėjusių metų Lietuvos krepšininkės titulą. Geriausia 2009 metų jaunąja krepšininke tradiciniuose FIFA Europos rinkimuose pripažinta ispanė Alba Torrens. Dvidešimtmetė 192 cm ūgio gynėja su Ispanijos rinktine pelnė Europos pirmenybių bronzą. G.Petronytę FIBA Europos rinkimuose dar aplenkė švedė Louice Halvarrson ir serbės Jelena Milanovič bei Sonja Petrovič.

BILIARDAS. Savaitgalį sostinėje Lietuvos pool-8 biliardo čempionais tapo Aleksandras Isajenko ir Agnė Jarušauskaitė. Lemiamoje vyrų varžybų dvikovoje A.Isajenko 7:5 įveikė Saulių Vaitukaitį. Bronzos medaliai atiteko Mindaugui Jonuškiui ir Mariui Šiaudkuliui. Moterų turnyro finale A.Jarušauskaitė po permainingos kovos 6:5 nugalėjo Simoną Milušauskaitę. Trečiąja vieta dalijosi Alberta Šimkevičiūtė ir Jovita Juotpalytė.

ŠIAULIAI. Trečiuoju Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) "DnB NORD Didžiosios taurės" turnyro finalo ketverto dalyviu tapo "Šiaulių" klubas. Tai paaiškėjo po atsakomųjų ketvirtfinalio (IV etapo) rungtynių, kuriose "Šiauliai" užvakar namie 73:72 (25:17, 17:16, 6:26, 25:13) įveikė Vilniaus "Perlą". Pirmąjį susitikimą svečiuose "Šiauliai" laimėjo 81:77. Vasario 19-20 dienomis Vilniaus "Siemens" arenoje vyksiančio finalo ketverto turnyro pusfinalyje "Šiaulių" komanda žais su Kauno "Žalgiriu". Taurės laimėtojo titulą ginsiančio Vilniaus "Lietuvos ryto" pusfinalio varžovas turėjo paaiškėti po atsakomųjų Klaipėdos "Neptūno" ir Kėdainių "Nevėžio" rungtynių. Pirmą mačą namie laimėjo "Nevėžis" 87:64.

FEDERACIJOS TAURĖ. Federacijos taurės komandinių moterų teniso turnyro elito grupės ketvirtfinalyje pergales iškovojo favoritės.

Titulą ginančios Italijos tenisininkės svečiuose 4:1 nugalėjo Ukrainos ekipą, o praėjusių metų finalininkė JAV rinktinė svečiuose 4:1 įveikė Prancūzijos komandą. Rusija išvykoje 3:2 šventė pergalę prieš Serbiją, o Čekijos tenisininkės namie 3:2 palaužė Vokietijos ekipą.