2010 04 01 0:00

FUTBOLAS. Trečią kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) pasaulio rinktinių reitinge Lietuvos nacionalinė vienuolikė per nepilną mėnesį su 570 įskaitinių taškų iš 60 vietos pakilo į 58-ąją. Per mėnesį Lietuvos rinktinė savo kraitį papildė 42 taškais ir klasifikacijoje aplenkė Lenkiją ir Saudo Arabiją. Lietuvius lenkia trys iš keturių būsimųjų varžovų 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos grupėje: Senojo žemyno pirmenybių nugalėtoja Ispanija (1602 tšk.) tebėra reitingo lyderė, Čekija (809 tšk.) iš 25 vietos nukrito į 30-ąją, o Škotija (732 tšk.) iš 45 pozicijos pakilo į 41-ąją. 151 vietą (112 tšk.) išsaugojo Lichtenšteinas, su kuriuo Lietuvai irgi teks žaisti Europos čempionato atrankoje. Kaimynė Latvija (666 tšk.) iš 47 pozicijos pakilo į 46-ąją, o Estija (317 tšk.) - iš 97-osios smuktelėjo į 100-ąją. Antrąją vietą užima penkiskart pasaulio čempionė ir konfederacijų taurės turnyro nugalėtoja Brazilija (1589 tšk.), ji lenkia trečiąją poziciją išsaugojusią Olandiją (1261 tšk.).

KREPŠINIS. Lemiamose, trečiose, Baltijos krepšinio lygos (BBL) "MasterCard-BBL" turnyro Elito grupės ketvirtfinalio rungtynėse "Šiaulių" klubas namie 92:80 įveikė Tartu "Rock" (Estija) ekipą ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:1. Pirmą mačą namie šiauliečiai pralaimėjo 61:84, o išvykoje varžovus nugalėjo 69:62.

BBL finalo ketverto turnyro pusfinalį šiauliečiai žais balandžio 23 dieną Vilniuje su titulą ginančiu Vilniaus "Lietuvos rytu". Kitą pusfinalio porą sudarys vicečempionas Kauno "Žalgiris" bei Rygos VEF arba Ventspilio "Ventspils" krepšininkai.

TENISAS. Floridos valstijoje (JAV) vykstančio ATP ir WTA teniso turnyro "Sony Ericsson Open" (bendras prizų fondas 9 mln. JAV dolerių) vyrų varžybų aštuntfinalyje čekas Tomašas Berdychas 6:4, 6:7 (3:7), 7:6 (8:6) įveikė favoritą - 2005 ir 2006 metų šio turnyro nugalėtoją - pirmąją planetos raketę šveicarą Roger Federerį. Kituose aštuntfinalio susitikimuose pergales iškovojo keturi likę pirmojo aštuntuko žaidėjai - ispanas Rafaelis Nadalis, švedas Robinas Soderlingas, 2004-aisiais šį turnyrą laimėjęs amerikietis Andy Roddickas bei prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga.

Moterų vienetų varžybų pirmosiomis pusfinalio dalyvėmis tapo ketvirtojo titulo siekianti amerikietė Venus Williams bei prancūzė Marion Bartoli. Pirmoji 6:3, 6:1 nugalėjo lenkę Agnieszką Radwanską, o M.Bartoli 6:4, 7:5 įveikė belgę Yaniną Wickmayer.

ŠAŠKĖS. Estijos sostinėje Taline surengtame komandiniame moterų bei vyrų Europos šimtalangių šaškių čempionate penktąją vietą šešių Senojo žemyno ekipų turnyre su trimis taškais užėmė Lietuvos moterys (Romualda Šidlauskienė ir Sabina Kovalevskaja). Pirmenybių nugalėtoja tapo Olandija (10 tšk.), aplenkusi Baltarusiją (6 tšk.) ir Rusiją (5 tšk.). Vyrų čempionate Lietuvos (Aleksejus Domčevas, Egidijus Petryla ir Edvardas Bužinskis) ekipa su 6 taškais tarp devynių komandų liko septinta. Čempionato nugalėtoja tapo Baltarusijos (13 tšk.) vyrų rinktinė, aplenkusi Olandijos (13 tšk.) bei Rusijos (12 taškų) šaškininkus.