2010 08 09 0:00

TRENERIS. Kėdainių "Nevėžio" krepšinio klubo vyriausiuoju treneriu dirbs Rimas Girskis. Patyręs 61-erių specialistas į Lietuvą grįžta po 11 metų pertraukos. Pastarąjį kartą mūsų šalies klubui R.Girskis vadovavo 1998-1999 metų sezone, kai vadovavo Klaipėdos "Neptūnui". Pastaruosius šešerius metus treneris dirbo Mariupolio "Azovmaš" komandoje.

DEBIUTAS. Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) "Deimantinės lygos" serijos varžybose - "DN Galan" turnyre Švedijos sostinėje - penktadienį debiutavo Airinė Palšytė. Lietuvos šuolininkė į aukštį tarp 10 rungties dalyvių užėmė aštuntąją vietą. Pirmuoju bandymu A. Palšytė įveikė 1,85 m, o 1,90 m aukštis jai nepakluso.

JAUNĖS. Europos jaunių merginų (iki 18 metų) krepšinio čempionate Slovakijoje Lietuvos merginos 64:78 pralaimėjo Rusijos krepšininkėms ir, užėmusios šeštąją vietą, neiškovojo kelialapio į pasaulio čempionatą. Penktadienį ketvirtfinalyje lietuvės 76:82 pralaimėjo bendraamžėms iš Slovėnijos, o šeštadienį kovoje dėl 5-8 vietų 73:67 įveikė ukrainietes.

JAUNUČIAI. Antrąja nesėkme Europos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) krepšinio pirmenybių Juodkalnijoje B grupės varžybas baigė ir be įskaitinių pergalių turnyro aštuntfinalio etapą pradės Lietuvos rinktinė, 63:66 turėjusi pripažinti Graikijos bendraamžių pranašumą. Antrajame etape Lietuvos krepšininkų E grupėje laukia mačai su Serbijos (šiandien), Kroatijos (rytoj) ir Italijos (trečiadienį) ekipomis.

LYGIOSIOS. Du taškus per UEFA Čempionių futbolo lygos moterų atrankos etapo antrąsias grupės rungtynes namie prarado Lietuvos čempionė Šiaulių "Gintros-Universiteto" komanda, mačą su "Klaksvikar Itrottarfelag" iš Farerų salų baigusi lygiosiomis 0:0. Turnyrą antradienį Lietuvos futbolininkės baigs dvikova su vienvalde lydere Anglijos vicečempione Liverpulio "Everton" ekipa, kuri šeštadienį net 10:0 (3:0) sutriuškino autsaiderėmis tapusias "Borec" (Makedonija) futbolininkes.

BEISBOLAS. Europos jaunių (iki 18 metų) beisbolo turnyro kvalifikaciniame turnyre Slovakijoje nugalėtoja tapo ir vienintelį kelialapį į pagrindinį Europos beisbolo (A) divizioną iškovojo Lietuvos rinktinė.

SUPERTAURĖ. Ketvirtą kartą klubo istorijoje Vokietijos futbolo supertaurę iškovojo šalies čempionė bei taurės savininkė Miuncheno "Bayern" komanda, šeštadienį 2:0 (0:0) įveikusi Gelzenkircheno "Schalke 04" ekipą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Thomas Muelleris (75 min.) ir Miroslavas Klose (81).

TENISAS. Vilniuje pasibaigusio tradicinio Prezidento taurės vyrų teniso turnyro nugalėtoju tapo favoritas suomis Timo Nieminenas, vienetų varžybų finale 7:5, 6:2 nugalėjęs latvį Denisą Pavlovą.