2010 12 16 0:00

G.Titenis nepateko į finalą

Dubajuje (JAE) vykstančiame pasaulio plaukimo trumpuoju taku (25 m) čempionate atrankos barjerą sėkmingai įveikė Giedrius Titenis. Jis kvalifikacijoje 100 m krūtine (startavo 83 atletai) nuplaukė per 58,95 sekundės ir, pagerinęs asmeninį sezono rekordą, su kinu Shuai'umi Wangu pasidalijo 15-16 vietas bei pateko į pusfinalį. Vakare tą patį nuotolį Giedrius įveikė 14-as ir į finalą nepateko.

Vytautui Janušaičiui 100 m nugara rungtyje nepavyko patekti į finalą. Distanciją jis įveikė per 52,43 sek. ir liko 18-as tarp 71 dalyvio.

Jaunučių pergalės

Jaunieji Lietuvos tenisininkai pradėjo kovas JAV vykstančiame turnyre "Junior Orange Bowl", kuris vadinamas neoficialiu jaunių pasaulio teniso čempionatu. Keturiolikmečių berniukų vienetų kvalifikacijos pirmajame rate Almantas Oželis 6:0, 6:2 sutriuškino Rafaelį Gentilą iš Brazilijos, o Tadas Babelis 6:3, 6:3 nugalėjo japoną Yusuke Mitsuzumi. Tik Aleksandras Čalovas 0:6, 2:6 turėjo pripažinti kanadiečio Raphaelio Landry pranašumą ir pasitraukė iš tolesnės kovos.

Sandraugos burtai

Rusijoje ištraukti XIX tarptautinio Sandraugos taurės turnyro burtai. 2011 metų sausio 14-23 dienomis Sankt Peterburge vyksiančiose varžybose Lietuvai atstovaus A lygos nugalėtojas Panevėžio "Ekranas". Lietuvos čempionai pateko į D grupę drauge su Kijevo "Dinamo" (Ukraina), Helsinkio HJK (Suomija) komandomis ir Rusijos jaunimo rinktine.

Smuko žemyn

Vakar naujai paskelbtame Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) pasaulio rinktinių reitinge Lietuva per mėnesį prarado 44 įskaitinius taškus (iš viso turi 532) ir iš 46-osios nukrito į 55 vietą. Nuosmukį lėmė Lietuvos rinktinės pralaimėjimas draugiškose rungtynėse Vengrijos komandai 0:2.

FIFA reitingo lydere išliko pasaulio ir Europos čempionė Ispanija (1887 tšk.), antra žengia Olandija (1718), trečia - Vokietija (1485).

Trečia nesėkmė

Trečią skaudų pralaimėjimą Slovėnijoje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) I diviziono ledo ritulio čempionate patyrė Lietuvos rinktinė - vakar ją nugalėjo Kazachstano komanda - 6:4 (0:2, 3:1, 3:1). Prieš tai lietuvius 10:3 (6:1, 2:1, 2:1) sutriuškino turnyro šeimininkai slovėnai. Dar anksčiau Lietuvos komanda 0:5 pralaimėjo Austrijai. B grupėje dar varžosi Danija, Kazachstanas ir Kroatija.

Afrikos staigmena

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančio 2010 metų FIFA pasaulio klubų futbolo taurės turnyro pusfinalyje staigmeną pateikė Afrikos čempionas "TP Mazembe" (Kongo DR) klubas. Afrikiečiai 2:0 nugalėjo Pietų Amerikos čempionus Porto Alegrės "Internacional" (Brazilija) klubą ir pirmą kartą turnyro istorijoje pateko į finalą. Po įvartį nugalėtojams pelnė Mulota Kabangu (53 min.) ir Dioko Kaluyituka (86 min.). Kitame pusfinalyje susitinka Milano "Inter" Italija) ir "Seongnam" (Pietų Korėja) ekipos.