2011 01 07 0:00

Ralyje pirmauja ispanai

Argentinoje vykstančio Dakaro ralio ketvirtąjį etapą laimėjo ispanai - Carlosas Sainzas ("Volkswagen") ir motociklininkas Marcas Coma (KTM). 207 km greičio ruožą C.Sainzas įveikė per 1.57:09 ir, laimėjęs jau trečią etapą šiame ralyje, o per karjerą - jau dvidešimtąjį Dakaro ralio etapą, 50 sek. aplenkė komandos draugą Nasserą Al-Attiyahą iš Kataro. Trečias buvo prancūzas Stephane'as Peterhanselis su BMW, nuo lyderio atsilikęs 1:22. Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis nugalėtojo titulą ginantis C.Sainzas (11.09:14) po ketvirtojo etapo beveik puspenktos minutės (4:24) lenkė N.Al-Attiyahą, o trečiojoje vietoje esantis S.Peterhanselis atsiliko 5:41. Tarp motociklininkų antrą etapą iš eilės greičiausiai važiavęs M.Coma 207 km greičio ruože užtruko 2.04:00 ir šventė tryliktąją pergalę Dakaro ralio etapuose. 16 sek. ispanui pralaimėjo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despres (KTM), o trečias finišavo 2:05 nuo nugalėtojo atsilikęs čilietis Francisco Lopezas ("Aprilia"). Laimėjęs antrą etapą iš eilės M.Coma tapo motociklininkų lyderiu ir bendrojoje įskaitoje (11.43:12). Po keturių etapų 2 sek. nuo jo atsiliko pirmąją poziciją praradęs triskart Dakaro ralio nugalėtojas C.Despres, trečiojoje vietoje įsitvirtino F.Lopezas (20:12).

Rytoj - "Hopmano taurės" finalas

Australijos mieste Perte vykstančiame aštuonių mišrių komandų teniso turnyre "Hopmano taurė" pirmą pergalę iškovojo B grupėje žaidžianti Prancūzijos rinktinė. Ši 2:1 įveikė antrą nesėkmę iš eilės patyrusią Didžiosios Britanijos ekipą. Prancūzijos atstovė Kristina Mladenovič 6:4, 3:6, 6:0 nugalėjo britę Laurą Robson, tačiau jos tėvynainis Nicolas Mahut 6:7 (3:7), 6:7 (5:7) pralaimėjo škotui Andy Murray'ui. Lemiamą dvejetų susitikimą K.Mladenovič su N.Mahut 6:4, 6:2 laimėjo prieš L.Robson ir A.Murray'ų. B grupės vienvaldė lyderė su dviem pergalėmis yra JAV tenisininkų pora - Bethanie Mattek-Sands ir Johnas Isneris, kurie antrajame rate 2:1 nugalėjo pirmąją nesėkmę patyrusį Italijos duetą - Francescą Schiavonę ir Potito Starace. A grupėje lemiamą mačą dėl pirmosios vietos grupėje vakar žaidė Serbijos rinktinė su Belgijos tenisininkais, abu duetai turi po dvi pergales. "Hopmano taurės" finale rytoj susitiks grupių nugalėtojai. Pernai Didįjį prizą iškovojo Ispanijos tenisininkai, lemiamame mače 2:1 nugalėję britus.

Azijos čempionatas - Australijoje

2015 metų Azijos futbolo pirmenybės vyks Australijoje. Taip užvakar Katare nusprendė Azijos žemyno futbolo konfederacijos (AFC) vykdomojo komiteto nariai. Ten jie susirinko prieš šiandien Katare prasidėsiantį 2011 metų Azijos futbolo čempionatą. Australija vienintelė pretendavo 2015 metais surengti 16 komandų pirmenybes. Įdomu, jog gruodžio pradžioje FIFA vykdomajame komitete ji buvo viena iš pretendenčių rengti 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatą, kurį organizuoti buvo patikėta Katarui. Taigi dabar šioje šalyje nors taip pasistengta kompensuoti Žaliojo žemyno atstovams prieš mėnesį patirtą nuoskaudą. "Australijos pasiekimai plėtojant futbolą nekelia abejonių, todėl AFC drąsiai patikėjo šaliai surengti žemyno čempionatą 2015 metais", - tvirtino AFC prezidentas katarietis Mohamadas bin Hammamas. 2015-ųjų Azijos futbolo pirmenybės Australijoje vyks sausio mėnesį. Varžybos vyks keturiuose arba penkiuose stadionuose iš aštuonių, kuriuos Australijos futbolo vadovybė pasiūlė AFC.

Suklupo Estijoje

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione nesėkmę patyrė Vilniaus "Perlas" (5 pergalės ir 8 pralaimėjimai), Estijoje 70:85 (16:29, 14:17, 13:22, 27:17) pralaimėjęs Tartu "Rock" (8 ir 4) komandai. Vilniečiams Eimantas Bendžius pelnė 16 taškų, Dovydas Redikas - 12. Nugalėtojams Rainas Veidemanas įmetė 14 taškų, Callistus Eziukwu - 13. BBL turnyre "Rock" žengia trečia, "Perlas" - septintas. Pirmauja "Ventspils" klubas (9 ir 3) iš Latvijos.

Rankinio geriausieji

Lietuvos rankinio federacija (LRF) geriausiais 2010 metų rankininkais paskelbė Arūną Vaškevičių ir Birutę Stellbrink. 30 metų puolėja B.Stellbrink iš Vokietijos klubo "Frisch Auf Goppingen" geriausia Lietuvoje tapo pirmą kartą, o Šveicarijos "Amicita Zurich" ekipoje žaidžiantis 37 metų vartininkas A.Vaškevičius rinkimus laimėjo antrus metus iš eilės.

Triumfavo rusai

JAV pasibaigusį pasaulio ledo ritulio iki 20 metų jaunimo čempionatą laimėjo Rusijos jaunimas. Finale Bafale rusai 5:3 nugalėjo Kanados sportininkus. Po dviejų kėlinių Rusijos komanda atsiliko 0:3, bet per lemiamas 20 minučių įmušė 5 įvarčius be atsako. Rusai pasaulio čempionate triumfavo ketvirtą kartą. Bronza atiteko šeimininkų JAV rinktinei, kuri bronziniame finale 4:2 nugalėjo Švediją.