2011 04 14 0:00

KŪNAS STREIKUOJA

Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas dvidešimtmetis Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje - 75 vieta) atsiėmė paraišką dalyvauti ateinantį pirmadienį Ispanijoje prasidėsiančiame ATP "World Tour 500" kategorijos turnyre "Barcelona Open" (prizų fondas - 1,550 mln. eurų). Kaip teigiama išplatintame pranešime, Ričardas dėl sveikatos problemų bus priverstas praleisti dar kelis turnyrus. Vos pradėjusiam fizinio rengimo stovyklą Ispanijoje R.Berankiui atsinaujino nugaros skausmai ir dar prisidėjo kirkšnies problemos.

R.Berankis artimiausiu metu ketina atvykti į Lietuvą, čia jį apžiūrės medikai. Jie ir tars lemiamą žodį, kada galima tikėtis vėl išvysti sportininką teniso aikštelėje. Manoma, kad sugrįžimo teks laukti mažiausiai mėnesį.

Į VIRŠŲ

Ketvirtą kartą šiemet paskelbtoje Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) pasaulio rinktinių klasifikacijoje Lietuvos nacionalinė komanda (577 taškai) iš 51 vietos pakilo į 46-ąją. Per mėnesį Lietuvos futbolininkai surinko 30 įskaitinių taškų. Lietuvos vienuolikę klasifikacijoje ir toliau lenkia du iš keturių varžovų 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos grupėje - reitingo lyderė pasaulio bei Europos čempionė Ispanija (1857 tšk.) ir 31 poziciją užimanti Čekija (722 tšk.). Iš 50 vietos į 66-ąją smuktelėjo Škotija (517 tšk.), o Lichtenšteinas (116 tšk.), su kuriuo lietuviams irgi teks žaisti Europos pirmenybių atrankos grupėje, išliko 153-čias. Latvija (438 tšk.) yra 76 pozicijoje, Estija (440 tšk.) - 74-ojoje. Antrąją vietą klasifikacijoje užima pasaulio vicečempionė Olandija (1702 tšk.), trečia - penkiskart planetos čempionė Brazilija (1486 taškai).

KETVERTE - DVI KAUNO EKIPOS

Paskutiniuoju Lietuvos vyrų rankinio pirmenybių finalo ketverto turnyro dalyviu tapo Kauno FRK "Atletas", jis per trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes namie 35:25 (11:9) nugalėjo Šalčininkų komandą "Sokol" ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:1. Pirmąsias serijos rungtynes savo aikštelėje "Atletas" laimėjo 35:27, antrąsias svečiuose pralaimėjo 31:35. Finalo ketverto pusfinalyje "Atletas" susitiks su Druskininkų komanda SC-RK, kuri 2:0 (33:27, 29:27) nugalėjo praėjusių metų čempionus Šiaulių "Liumeno" rankininkus. Kitame pusfinalyje kausis Kauno KTU (ši ekipa 2:1 - 44:17, 31:32, 35:34 - įveikė Klaipėdos "KU-SC Viesulą") ir Pasvalio "Pasvalys" (2:0 - 28:26, 27:24 - nugalėjo Vilniaus komandą "ABIPA-SM Tauras". Finalo ketverto turnyras vyks balandžio 30-gegužės 1 d., miestas paaiškės vėliau.

ČEMPIONIŠKAS REZULTATAS

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynėse antrą pergalę iš eilės iškovojo bei į finalą iškopė reguliariojo sezono nugalėtojos Kauno "VIČI-Aistės" krepšininkės. Jos užvakar 81:39 (29:14, 23:10, 15:10, 14:5) sutriuškino ketvirtąją vietą užėmusią Kauno ekipą "LKKA-Aistės", kuri kovos dėl čempionato bronzos. Pirmąsias pusfinalio etapo rungtynes "VIČI-Aistės" laimėjo 105:44 (27:6, 26:14, 30:8, 22:16).

Š.ŠULSKIO PERGALĖ

Netoli Ravenos (Italija) esančiame Lido Adriano kurorte tarptautinio šachmatų turnyro "1-o Torneo Internazionale di Ravenna" nugalėtoju tapo daugkartinis Lietuvos čempionas 38-erių kaunietis Šarūnas Šulskis (ELO koeficientas 2564). Jis surinko 7 taškus iš 9 galimų. Trečiuoju skirstytas vienintelis Lietuvos atstovas šiame turnyre iškovojo šešias pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir dvi partijas baigė lygiosiomis. Be pagrindinio prizo, Š.Šulskiui atiteko 2500 eurų čekis. Iš viso varžybose dalyvavo 72 žaidėjai iš 23 šalių. Antrąją vietą užėmė italas Fabio Bruno (2446; 7 tšk.), trečiąją-šeštąją pozicijas (po 6,5 taško) pasidalijo ukrainietis Andrejus Vovkas (2528), rusas Ramilis Hasangatinas (2494), Tarimas Nabaty (2581) iš Izraelio ir Moldovos atstovas Dmitrijus Svetuškinas (2543).