2011 09 30 0:00

JIE NEŠ DEGLĄ

Trečiadienį 2012 metų Londono olimpinių žaidynių deglo nešėjų atrankos finaliniame renginyje paskelbti du nugalėtojai, kurie kitąmet Didžiojoje Britanijoje atstovaus Lietuvai ir neš olimpinį deglą. Jais tapo kaunietė Lietuvos kūno kultūros akademijos dėstytoja Birutė Statkevičienė ir klaipėdietis Lietuvos krepšinio patriarchu vadinamas Šeimų krepšinio turnyro sumanytojas Kazimieras Budrys. "Samsung Electronics Baltics" ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotame olimpinės ugnies nešėjų atrankos finale nugalėtojai įveikė 18 kandidatų iš visos Lietuvos. Dėl olimpinės ugnies nešimo varžėsi daugiau nei 100 žmonių iš visos Lietuvos.

KOVA DĖL KELIALAPIŲ

Azerbaidžano sostinėje vykstančiame XVI pasaulio bokso čempionate, kuriame atletai kovoja ne tik dėl medalių, bet ir dėl 92 kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes, pirmą kovą laimėjo Daugirdas Šemiotas. 2007 metų planetos pirmenybių bronzos medalininkas D.Šemiotas trečiadienį svorio kategorijoje iki 81 kg (56 dalyviai) 13:9 (3:2, 4:2, 6:5) įveikė serbą Marko Nikoličių. Antruoju lietuvio varžovu sekmadienį bus kinas Falongas Mengas, 23:9 (7:3, 7:2, 9:4) nugalėjęs meksikietį Dario Alfredo. Staigmeną svorio kategorijos iki 69 kg pateikė Egidijus Kavaliauskas, 20:16 (7:3, 7:7, 6:6) įveikęs penktąjį reitingą turėjusį kiną Quiongą Maitituersuną. Antruoju lietuvio varžovu bus čekas Robertas Bilikas, jau pirmajame raunde aiškia persvara nugalėjęs slovaką Michalą Babiaką.

LFF TAURĖS TURNYRE

Trečiadienį sužaistos penkerios Lietuvos futbolo federacijos taurės (LFF) turnyro IV etapo rungtynės, po kurių vietas aštuntfinalyje užsitikrino Klaipėdos "Atlantas", "Mažeikiai", Vilniaus REO, Kėdainių "Nevėžis" bei Vilniaus "Polonija". Atkakliausiai vyko rungtynės Mažeikiuose, kur vietos klubas tik po pratęsimo 3:1 (1:1, 1:1) nugalėjo kitą A lygos dalyvę - Alytaus "Dainavą". Pergalę iškovojo ir kitas A lygoje rungtyniaujantis klubas Klaipėdos "Atlantas", svečiuose 4:0 sutriuškinęs "Trakų" ekipą. Kiti IV etapo rezultatai: Jonavos "Lietava" (I lyga) - Vilniaus REO (I) 0:1, "Šilutė (I) - "Nevėžis" (I) 0:1, Vilniaus "Bekentas" - Vilniaus "Polonia" (abi II, Pietų zona) 0:2. Antradienį pergales IV etape iškovojo ir į aštuntfinalį pateko Klaipėdos "Jambo", Kauno FBK "Kaunas" ir Kėdainių "Lifosa".

"FIBA EUROPE" PADĖKA

Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) padalinys "FIBA Europe" 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvoje organizavimą įvertino aukščiausiu balu. Organizaciniam komitetui atsiųstame "EuroBasket 2011" koordinatorės Monikos Puchner laiške "EuroBasket 2011" pavadintas geriausiai organizuotu per visą Europos krepšinio istoriją.