Neišprusę varžovai demonstravo antifutbolą

2009 02 13 0:00
Žaisdamas Lietuvos rinktinėje A.Velička įvartį įmušė po daugiau nei penkerių metų pertraukos.

Lietuvos futbolo rinktinė užvakar nesunkiai nugalėjo Andoros komandą ir baigė savaitę trukusią treniruočių stovyklą Portugalijoje.

Lietuviai Albufeiros miestelyje trečiadienį iškovojo pergalę rezultatu 3:1, tačiau futbolininkai po rungtynių skirstėsi niūriais veidais. "Geriau būtume žaidę draugišką mačą tarpusavyje", - replikavo jie, piktindamiesi šiurkščiu varžovų žaidimu ir meistriškumo stygiumi.

Nesidavė išprovokuojami.

"Mes kontroliavome situaciją per visą mačą, tačiau buvo sunku, nes Andoros futbolininkai žaidė labai šiurkščiai. Kaip regbininkai. Mūsų žaidėjai turėjo pasisaugoti, kad nepatirtų traumų. Šiomis rungtynėmis esu nepatenkintas", - svetainei www.futbolas.lt skundėsi šalies rinktinės treneris iš Portugalijos Jose Couceiro.

Panašiai kalbėjo ir ekipos kapitonas Tomas Danilevičius: "Sunku tai pavadinti futbolo rungtynėmis. Varžovai nežaidė - jie nuolat simuliavo pražangas, diskutavo su teisėju, bandė mus išvesti iš kantrybės. Tačiau mes, nekreipdami į tai dėmesio, bandėme žaisti gražiai."

Įvartis po penkerių metų

Andoros rinktinę lietuviai ėmė "smaugti" nuo pat pradžios. 15 minutę baudos aikštelėje buvo pargriautas Ignas Dedura, ir mūsiškiai įgijo galimybę mušti 11 m baudinį. Tačiau prie kamuolio stojęs rezultatyviausias visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjas T.Danilevičius, ko gero, nustebino net ir save - jo smūgį atrėmė vartininkas Jesusas Alvarezas.

Vis dėlto lietuvių spaudimas davė vaisių prieš pat pertrauką. Tik kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Andrius Velička iš 15 metrų atstumo staigiai ir taikliai "šovė" į priešininkų vartus - 1:0.

Šis Glazgo "Rangers" puolėjas paskutinį kartą Lietuvos rinktinėje įvartį buvo pelnęs prieš daugiau nei penkerius metus - 2003-iųjų liepos mėnesį rungtynėse su Estija.

Abejotinas baudinys

Antro kėlinio pradžioje išmušė Darvydo Šerno valanda. Po greitos atakos jis pelnė pirmąjį savo įvartį, atstovaudamas Lietuvai.

Nors varžovai lietuvių aikštės pusėje buvo itin reti svečiai, garbės įvartį jiems pavyko pasiekti. 78 minutę po grumtynių su Vidu Alunderiu baudos aikštelėje krito varžovų futbolininkas, ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

"Nebuvo jokios pražangos - oponentas pats man įsikibo į ranką ir rėkdamas griuvo. Panašių situacijų rungtynėse buvo daugybė. Su tokiais varžovais susidūriau pirmą kartą gyvenime", - stebėjosi V.Alunderis.

11 m baudinį įmušė Italijos Serie B diviziono "Triestina" klube žaidžiantis Ildefonsas Lima Solo. Pelnęs šeštąjį įvartį jis tapo rezultatyviausiu visų laikų Andoros rinktinės žaidėju.

Riebų tašką šiose rungtynėse padėjo Vitalijus Kavaliauskas, techniškai permetęs kamuolį per vartininką - 3:1.

Varžovai klupo namie

Vakar Lietuvos futbolininkai atsisveikino vieni su kitais ir išsiskirstė po savo klubus. Kitą kartą jie susirinks kovo pabaigoje Vokietijoje, prieš dvejas pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Prancūzija. Pirmasis mūšis su pasaulio vicečempionais numatytas kovo 28-ąją Kaune, antrasis - balandžio 1-ąją Paryžiuje.

Prancūzijos rinktinė trečiadienį savų žiūrovų akivaizdoje gavo skaudų antausį - Marselyje 0:2 pralaimėjo Diego Maradonos treniruojamai Argentinos rinktinei. Įvarčius nugalėtojams pelnė Juanas Gutierrezas (41 min.) ir Leonelis Messi (83). Po šių rungtynių ėmė dar labiau braškėti prancūzų trenerio Raymondo Domenecho kėdė.

Nesėkmes patyrė ir kiti lietuvių varžovai pasaulio čempionato atrankos turnyre. Austrija namie 0:2 nusileido Švedijai, o Rumunija savo aikštėje 1:2 pralaimėjo Kroatijai.

Europos čempionė Ispanija po Davido Villos (33 min.) ir Joseba Llorente (82) įvarčių 2:0 palaužė Angliją.

Latvijos futbolininkų akistata su Armėnija baigėsi taikiai - 0:0, o estai 0:2 pralaimėjo Kazachstanui.

Statistika:

Lietuva - Andora 3:1 (1:0). A.Velička (44), D.Šernas (53), V.Kavaliauskas (83); I.Lima Solo (78).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ž.Karčemarskas (46' G.Arlauskis), G.Paulauskas (29' A.Velička), V.Alunderis, I.Dedura, A.Jokšas, D.Šernas (64' D.Miceika), T.Tamošauskas (46' M.Savėnas), D.Šemberas, K.Ivaškevičius, D.Česnauskis (58' V.Kavaliauskas), T.Danilevičius.