Nuostabiai žaidęs A. Griezmannas atvedė Prancūziją į ketvirtfinalį

2016 06 26 18:01

Europos čempionato šeimininkai prancūzai dėka dominuojančio antrojo kėlinio sugebėjo įveikti kovingają Airiją rezultatu 2:1. Tiesa, pirmieji į priekį išsiveržė būtent airiai – 2-ąją minutę 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Robertas Brady. Rezultatą Prancūzija persvėrė tik antrąjame kėlinyje – 58-ą ir 61-ą minutę A.Griezmannas įmušė du įvarčius ir išsiuntė Airiją namo.

Šaltas dušas. Susitikimo favoritais laikyti prancūzai rungtynes pradėjo prastai – jau 2-ą minutę P.Pogba baudos aikštelėje prasižengė prieš Airijos rinktinės puolėją S.Longą ir buvo skirtas 11 –os metrų baudinys. Prie kamuolio stojęs Robertas Brandy komandos nenuvylė – smūgiavo į dešinį vartų kampą ir kamuolys, atšokęs nuo virpsto, įkrito į vartų tinklą.

Blankumas. Po tokios rungtynių pradžios būtų visai nenuostabu, jog Prancūzija užspaustų Airiją ir žaidimas vyktų tik viena kryptimi. Nepaisant to, Europos čempionato šeimininkai per pirmąjį kėlinį prie svečių vartų nesukūrė nieko apčiuopiamo, nors situacija reikalavo žymiai galingesnio ir dominuojančio futbolo. Panašu, jog psichologinis spaudimas palietė ir favoritais laikytus prancūzus.

Palengvėjimas. Visi Prancūzijos rinktinės sirgaliai lengviau atsipūsti galėjo jau 58-ąją minutę. Antrąjį kėlinį galingai pradėję Europos čempionato šeimininkai galiausiai subrandino įvartį. Po Bacary Sagna aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartus pasiuntė aukščiausiai iššokęs A.Griezmannas.

Energija. Po sąlyginai ne tokio galingo pirmojo kėlinio, antroje rungtynių dalyje Prancūzijos ekipa buvo žymiai aktyvesnė. „Mėlynieji“ užspaudė airius ir jau 61-ąją minutę, po dviejų sėkmingų A.Griezmanno smūgių išsiveržė į priekį. Akivaizdu, jog pertraukos metu buvo padarytos tinkamos išvados, kurios padėjo Prancūzijai patekti į ketvirtfinalį.

A.Griezmannas. Be jokios abejonės geriausias šių rungtynių žaidėjas. Pelnyti du įvarčiai, leidę Prancūzijai žengti į ketvirtfinalį. Net ir be jų puolėjas buvo labai pastebimas ir nuolatos kėlė grėsmę Airijos vartams. Griezmannas buvo tikras košmaras varžovų gynėjams bei vartininkui.

Prancūzija – Airija 2:1 (0:1)

A.Griezmannas 58min., 61min. (Prancūzija), Robertas Brady 2min. (11 metrų baudinys) (Airija).

Geltonos kortelės – Seamusas Colemanas 25min., Jeffas Hendrickas 41min., Shane“as Longas 72min. (Airija), N“Golo Kante 27min., Adilas Rami 44min. (Prancūzija).

Raudona kortelė – Shane“as Duffy 66min. (Airija)