Nykštukų staigmenos Čempionų lygoje

2008 09 18 0:00
CFR klubo žaidėjai parodė, kad nesiruošia būti "patrankų mėsa" galingiesiems.

Antradienį prasidėjo Senojo žemyno stipriausio futbolo klubų turnyro - UEFA Čempionų lygos - kovos. Pirmą varžybų dieną kelios prie favoričių nepriskiriamos komandos nustebino netikėtais rezultatais.

Pirmą sykį Rumunijos čempionu pavasarį tapęs ir Čempionų lygoje debiutuojantis Klužo CFR klubas iškart parodė, kad neketina būti "patrankų mėsa" galingiesiems.

Rumunų akibrokštas.

Italijoje mačo su "Roma" pradžioje rumunams teko atlaikyti galingą varžovų šturmą. Pirmomis minutėmis Mirko Vučiničius pataikė į virpstą, o 17-ą minutę Amžinojo miesto komandą tiksliu smūgiu galva į priekį išvedė kapitonas Christianas Panucci. CFR nepalūžo ir jau po 10 minučių Juanas Emmanuelis Culio sugrąžino pusiausvyrą. Argentinietis pasižymėjo po individualaus reido. Tas pats futbolininkas iškart po pertraukos ir persvėrė rezultatą Rumunijos ekipos naudai. Maža to, J.E.Culio galėjo pasižymėti ir trečią kartą, bet 74-ą minutę jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Per kitas A grupės rungtynes pergalingai prie Londono klubo "Chelsea" vairo debiutavo treneris iš Brazilijos Luizas Felipe Scolari. Jo auklėtiniai savo aikštėje net 4:0 sudorojo Prancūzijos Bordo "Girondins" komandą. Visus įvarčius "Mėlyniesiems" pelnė skirtingi žaidėjai.

Šventė Kipre

Antradienį galėjo švęsti ir Kipro futbolo gerbėjai. Ši šalis pirmą kartą į grupės varžybų etapą delegavo savo komandą ir ji iš karto pelnė tašką. Famagustos "Anorthosis" futbolininkai svečiuose

atlaikė Brėmeno "Werder" atakas ir išsaugojo nulines lygiąsias. Vokiečiai du trečdalius mačo laiko kontroliavo kamuolį, kėlė 7 kampinius, 19 kartų smūgiavo į vartus, tačiau viskas buvo veltui - šeimininkai nesuteikė savo žiūrovams progos pasidžiaugti nors vienu įvarčiu.

B grupės lyderiu tapo Milano "Inter", turintis naują trenerį - Jose Mourinho. Italijos klubas Atėnuose 2:0 parklupdė vietos "Panathinaikos".

Favoritų pergalės

Be "Chelsea" ir "Inter", pirmąsias rungtynes laimėjo ir kiti pripažinti Čempionų lygos favoritai. "Barcelona" savo aikštėje tvirtai nugalėjo Lisabonos "Sporting". Katalonai nuo pat mačo pradžios spaudė varžovus ir pelnytai įtvirtino savo persvarą dviem įvarčiais - 3:1. Tiesa, antrasis sukėlė nemažai aistrų. Manoma, Samuelis Eto'o baudos aikštelėje imitavo pražangą, už kurią teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Jį kamerūnietis pats ir įmušė.

Vienu metu "Barcelonos" gynėjai per daug atsipalaidavo ir sukūrė nereikalingą įtampą. Tuo pasinaudojo be priežiūros paliktas Tonelis - jis taikliai iš arti smūgiavo į vartus. Tačiau galutinį tašką tą vakarą padėjo Xavi.

Penkiskart Europos čempionas "Liverpool" klubas naujo sezono kampaniją pradėjo sunkia pergale Marselyje - 2:1 įveikė vietos "Olimpique".

Po 11 metų pertraukos į Čempionų lygą sugrįžęs Madrido "Atletico" šią datą paminėjo įspūdinga pergale Olandijoje - 3:0 sutriuškino PSV komandą.

A grupė

Londono "Chelsea" - Bordo "Girondins" 4:0 (2:0). Frankas Lampardas (14), Joe Cole'as (30), Florentas Malouda (82), Nicolas Anelka (90+2).

"Roma" - Klužo CFR 1:2 (1:1). Christianas Panucci (17); Juanas Emmanuelis Culio (27, 49).

B grupė

Brėmeno "Werder" - Famagustos "Anorthosis" 0:0.

Atėnų "Panathinaikos" - Milano "Inter" 0:2 (0:1). Mancini (27), Adriano (85).

C grupė

"Barcelona" - Lisabonos "Sporting" 3:1 (1:0). Rafaelis Marquezas (21), Samuelis Eto'o (60 iš 11 m), Xavi (87); Antonio Tonelis (72).

"Basel" - Donecko "Šachtar" 1:2 (0:2). Davidas Abrahamas (90+3); Fernandinho (25), Jadsonas (45+1).

D grupė

Marselio "Olimpique" - "Liverpool" 1:2 (1:2). Lorikas Cana (23); Stevenas Gerrardas (26, 32 iš 11 m).

Eindhoveno PSV - Madrido "Atletico" 0:3 (0:3). Sergio Aguero (9, 36), Maniche (54).