Olandų skrydis į aštuntfinalį

2014 06 18 21:26
Arjenas Robbenas (kairėje) nusitaikė į rezultatyviausio žaidėjo titulą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Įspūdingą puolimą demonstruojanti Olandijos rinktinė pasaulio čempionato B grupėje iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Pirmosiose rungtynėse sutriuškinę pasaulio čempionų titulą ginančius ispanus (5:1), vakar olandai 3:2 palaužė kovingai žaidusią Australijos rinktinę.

"Dabartinėje rinktinėje vyrauja fantastiška atmosfera", - pažymėjo Olandijos komandos gynėjas Nigelas de Jongas. Susitelkimo ir užsispyrimo "oranžiniams" reikėjo, nes jie antro kėlinio pradžioje leido pirmauti varžovams rezultatu 2:1.

Ir nors persvara australai džiaugėsi neilgai, nes tuoj rezultatą išlygino Robinas van Persie, olandams viskas galėjo baigtis liūdniau. 66 minutę Australijos rinktinė turėjo puikią progą vėl išsiveržti į priekį, tačiau Tommy Oaras iš arti smūgiavo labai nevykusiai. Jau atsakomojoje varžovų atakoje australai neišsirinko, kas turi dengti Memphisą Depay ir 20-metis saugas gražiu tolimu smūgiu persvėrė rezultatą.

Australijos rinktinės nariai šiose rungtynėse atidavė visas jėgas, neišsigando varžovų ir kovėsi ryžtingai. Žemiausioje FIFA reitingo vietoje (62) tarp visų čempionato dalyvių esanti komanda pakerėjo žiūrovus kovingumu. Tačiau australams pritrūko svarbiausio dalyko - meistriškumo.

Įdomu, jog tai buvo pirmoji Olandijos futbolininkų pergalė prieš Australiją istorijoje. Iki tol dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis, kartą triumfavo australai.

Tapo aišku, kad Australijos rinktinė po grupės varžybų etapo keliaus namo. Tačiau australai nusipelnė pagyrimų. Jiems neabejotinai priklauso kol kas gražiausias čempionato įvartis. Pirmame kėlinyje po tolimo Ryano McGowano perdavimo Timas Cahillas nestabdydamas kamuolio galingu smūgiu pasiuntė jį į vartus. Šis įvartis labai priminė legendinį olando Marko van Basteno šūvį į SSRS rinktinės vartus 1988-ųjų Europos čempionate.

"Galite pabandyti tai pakartoti per treniruotes. Jums teks atlikti 500 smūgių, kol pasieksite ką nors panašaus", - žavėjosi buvęs žinomas Velso rinktinės žaidėjas Robbie Savage'as.

Olandijos rinktinė taip pat liaupsinama už puikų atakuojantį žaidimą. Per dvejas rungtynes Louiso van Gaalo auklėtiniai jau įmušė 8 įvarčius. Arjenas Robbenas su Robinu van Persie vakar pasižymėjo po trečiąjį kartą ir čempionato snaiperių įskaitoje pavijo vokietį Thomasą Mullerį.

Australija - Olandija 2:3 (1:1). Porto Alegrė, 42 877 žiūrovai. Teisėjas - D. Haimoudi (Alžyras). Įvarčiai - T. Cahillas (21), M. Jedinakas (54 iš 11 m); A. Robbenas (20), R. van Persie (58), M. Depay (68). Įspėti - T. Cahillas (Australija); R. van Persie (Olandija).